Litvanya Turist Vizesi Veriyor Mu?

Litvanya gerek coğrafi konumu, gerekse oldukça gelişmiş bir şehir olması sebebiyle her yıl yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapar. Litvanya Turist vizesi almak zor mu? Litvanya turist vizesi almak, oldukça kolay. Burada yalnızca kişilerin işlemleri kısa bir sürede tamamlanması için gerekli evrakları tam anlamıyla tamamlaması gerekir. Litvanya turist vizesi veriyor mu? Litvanya ziyaretiniz seyahat amaçlı ya da turist amaçlı olduğu takdirde, vize türü değişkenlik gösterir ve Litvanya turist vizesi verir.

Litvanya turist vizesi fiyatı genel olarak 60 Euro’dur. Ancak bu durum seyahatinizin 90 günden daha fazla olduğu takdirde artış gösterir. Litvanya turist vizesi red nedenler içerisinde, sağlık problemleri başta gelir. Bunun beraberinde evrakların yanlış olması da vizenin reddedilmesinin sağlar. Önemli bir suç durumu var ise bu da red nedenleri içerisine girer.

Litvanya turist vizesi yenileme durumu, kişilerin vizeyi ne kadar süreyle kullandığına göre farklılık sağlar. Genel olarak belirli bir süre içerisinde kullanılmaya göre ayarlanmışsa, bu süreç içerisinde Litvanya vizesi kullanılır. Ancak daha kısa bir süreçte ise tekrardan yenileme işlemleri çeşitli evraklarla sağlanır. Yenileme yeniden vize çıkarmaya göre daha kısa bir süredir. Ancak Litvanya’da bulunma amacınız turist dışında bir amaç ise, yenileme daha farklı evraklara göre gerçekleşir. Litvanya turist vizesi gerekli evraklar sağlık evrakları, banka dökümanları ya da bunun gibi çeşitli evraklardır. Evraklar genel olarak Litvanya’da turizm, iş, öğrenci gibi süreçlere göre farklılık gözetir.

Litvanya turist vizesi kaç günde çıkar? Litvanya turist vizesi, 7 ile 10 gün kadar bir süre içerisinde kişilerin eline ulaşır. Ancak 90 günden daha fazla kalan kişiler için bu durum farklıdır. Litvanya’da bulunma amacınıza göre süre uzayabilir. En fazla 60 güne kadar uzar. Daha fazla sürecin uzaması mümkün değildir. Evraklarınız önceden hazır ise ya da herhangi bir yetkilendirilmiş kişinin söylenmesine gerek olmadan hazırlanmışsa, süreç kısalır.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya ziyareti gerçekleştirmek isteyenler için vize süreci sağlanır. Vize işleminin alınması için ilk olarak ikametgah edilen bölge ya da civarındaki Litvanya Büyükelçiliği konsolosluk birimlerinden yetkili olan kişi ile görüşülür. Buradan akredite vize başvuru işlemleri sağlanır. Peki, Litvanya vizesi kolay  nasıl alınır? Litvanya d vizesi ile Litvanya d vizesi değişkenlik gösterir. D vizesi, 90 günden daha fazla kalan kişilere verilir. Ancak c vizesi daha kısa süreli Litvanya’da bulunması gereken kişiler adına konsolosluktan verilir.

Litvanya davetiye ile vize işlemi, genel olarak birimlere gelemeyen kişiler adını sağlanır. Ancak yüz yüze bir vize işlemi olduğu takdirde daha sağlıklı gerçekleşir. Planlanan Litvanya seyahatinde ne kadar süreyle bulunacağı ve buna uygun işlemlere göre evrakların alınması konsolosluk birimi tarafından yetkilendirilmiş kişi ile sağlanır. Litvanya’da bulunma amacına göre işlemler değişkenlik gösterir. Her türlü işlemin süreç ücreti ya da vize türü de aynı şekilde farklılık sağlar. Ancak Litvanya vizesinin alınması 7 ile 10 gün içerisinde sağlanır. Özel koşullar olduğu takdirde 1 aya kadar da süreç uzar.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Litvanya vizesi;

 • C vizesi evrakları
 • D vizesi evrakları olmak üzere değişkenlik gösterir.

Eksik evrak içerdiği takdirde, vizenin tamamlanması mümkün değildir. Litvanya vizesi evrak listesi şu şekildedir;

 • Pasaport
 • Litvanya vizesi başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Seyahat rezervasyonları konaklama yeri belgeleri
 • Tam vukuatlı bir şekilde hazırlanmış nüfus kağıt örneği
 • Banka hesap Dökümü
 • Maddi durumu içeren çeşitli belgeler (kira gelir araç ruhsatı ve tapu)
 • Reşit olmayan kişiler için ebeveynleri ile oluşturulmuş noter onaylı muvafakatname
 • Banka hesap dokümanları
 • Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair dekont
 • Konaklama yeri belgeleri
 • Seyahat rezervasyonları gibi çeşitli belgelerdir.
 • >>> Litvanya Vizesi Başvurusu

Bu belgeler kişinin Litvanya’da iş, eğitim ya da çeşitli durumlarına göre değişkenlik gösterebilir. Vize evrakları nereye teslim edilir? Litvanya vizesi evrakları, gerekli büyükelçiliklere ya da temsilciliklere teslim edilir.

Litvanya Vizesi Ne Kadar?

Litvanya vizesi ücreti; 60 Euro’dur. Bu ücret çeşitli ülkelere göre farklılık gözetir. Litvanya vizesi 6 aylık ücreti, hangi ülkeden alınıyorsa daha pahalı ya da daha ucuz olabilir. Litvanya vizesi çıkmazsa ücret iadesi aynı şekilde sağlanır. Bu durum elçiliklerden ya da bölgede bulunan çeşitli temsilciliklerden sağlanır. Litvanya vize ücreti kredi kartı ile gerçekleşebilir. Ancak belirli temsilciliklerinden alındığı takdirde bu durum nakit olarak sağlanır. Vize işlemleri genel anlamda nakit işlemli gerçekleşir. Ancak çeşitli bölgelerde POS cihazı bulunduğu takdirde, kredi kartı ile bir ödeme de sağlanır.

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Litvanya vizesi kaç günde çıkar? 7 ile 10 iş günü içerisinde ortalama bir süreç ile Litvanya vizesi çıkar. Peki, D vizesi kaç günde çıkar? Litvanya D vizesi bir ay süreyle kişilerin elinde olur. Sürecin uzaması ya da kısalması, kişilerin belgeleri tam bir şekilde getirmesi ile sağlanır. Eksik olan belgeler sürecin daha uzun bir zamana yayılmasını sağlar. Ancak genel anlamda bir hafta içerisinde elinizde olur. Bu durum D vizesi için bir ay kadar süreyi geçer.

Litvanya Vizesi Almak Zor Mu?

Litvanya vize almak işlemleri, diğer ülkelerdeki vize işlemleriyle genel anlamda aynıdır. Litvanya vizesi almak zor mu? Litvanya vizesi almak, oldukça kolaydır. Burada evrak sisteminin eksiksiz bir şekilde halledilmesi gerekir. Litvanya vizesi kolay alınır mı? Litvanya vizesinin kolay alınma işlemi diye bir durum, söz konusu değildir. Herkes için aynı işlem sağlanır.

Litvanya Çalışma Vizesi

Litvanya çalışma vizesi şartları, orada yapılacak işten alınan belge ile sağlanır. Litvanya çalışma vizesi başvuru işlemleri normal, turizm amacıyla yapılan işlemlere göre farklılık gözetir. Buradaki evraklar da değişir. Litvanya çalışma vizesi kaç günde çıkar? 15-20 gün içerisinde kişilerin eline ulaşır. Litvanya çalışma vizesi ücreti; 60 EUR

Litvanya Evlilik Vizesi

Litvanya evlilik vize ücreti; 70 EUR. Litvanya evlilik vizesi nasıl alınır? Litvanya evlilik vizesinin alınması için evlenildiğinde dair bir belgenin ıslak imzalı olarak bulunması gerekir. Litvanya evlilik vizesi için gerekli evraklar içerisinde, bu belgede aynı şekilde bulunmalıdır. Çift olarak konsolosluklara gidildiği takdirde vizenin alma işlemi daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Evlilik vizesi diğer vizelere göre farklılık gözetir. Litvanya evlilik vizesi kaç günde çıkar? Bir hafta içerisinde kişilerin eline ulaşır.

Litvanya Öğrenci Vizesi

Litvanya öğrenci vize ücreti; 80 EUR. Litvanya öğrenci vizesi nasıl alınır? Litvanya öğrenci vizesi, orada eğitimine devam etmek isteyen kişilere verilen vize türüdür. Buradaki vize işlemleri kişinin öğrenci olduğuna dair bir belge ile başlar ve orada alacağı eğitimi ne hakkında olduğuna dair diğer belgelerle birlikte tamamlanır. Litvanya öğrenci vizesi için gerekli evraklar içerisinde, bu belgelerde aynı şekilde bulunmalıdır. Islak imzalı belge olması önemlidir. Litvanya öğrenci vizesi kaç günde çıkar? Genel anlamda 7 ila 10 gün içerisinde belge kişilerin eline ulaşır. Ancak belgede eksiklik ya da yanlış bilgi olduğu takdirde 20 günü bulur.

 

 

LİTVANYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Şirket sahipleri ve ortakları için Litvanya vize başvuru belgeler:

Şirket antetli kağıdına Litvanya konsolosluğuna hitaben seyahat maksadını , gidiş dönüş tarihini belirten kaşeli ve imzalı dilekçe.(dilekçe örneğini şirketimizden talep edebilirsiniz)
Şirket imza sirküleri
Faaliyet belgesi
Vergi levhası
ticaret sicil gazetesi
Bağ-kur dökümü
Yeni çekilmiş 2 tane biometrik fotoğraf
şirketin banka hesap cüzdan fotokopileri
Şirket ziyareti yapılacak ise Litvanya’daki firmadan davetiye
En az 6 geçerli pasaportlarınız varsa eski pasaportlarınız.
Otel ve uçak rezervasyonlarınız (otel rezervasyonlarınız konfirmeli olması gerekiyor)
nüfus cüzdan fotokopisi
Vukuatlı nüfus kayıt örneği
30000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası

Devlet Memuru için Vize Evrak Listesi

 1. KURUMDAN YAZI
 2. SON 3 AYLIK MAAŞ BODROSU
 3. DİLEKÇE
 4. SON 3 AYLIK BANKA HESABI VE BANKA İMZA SİRKÜLERİ
 5. VARSA GAYRİMENKUL FOTKOPİLERİ (ARAÇ RUHSATI TAPU KİRA SÖZLEŞMESİ VS..)
 6. GÜNCEL RESİM 3X4.5
 7. KİMLİK FOTOKOPİSİ
 8. Seyahat Sağlık Sigortası. Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli olmalı, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalıdır. Asgari poliçe tutarı 30.000 Euro teminatlıolmalıdır.
 9. Otel ve uçak rezervasyonlarınız.
 10. VUKUATLI AM VUKAATLI NUFUS KAYIT ÖRNEĞİ


Bordrolu çalışanlar için Litvanya vize evrakları

Şirket antetli kağıdına Litvanya konsolosluğuna hitaben gidiş dönüş amacını belirten kaşeli ve imzalı dilekçe.(dilekçe örneğini şirketimizden talep edebilirsiniz)
Şirket imza sirküleri
Faaliyet belgesi
Vergi levhası
ticaret sicil gazetesi
ssk işe giriş bildirgesi
son 3 aylık maaş bordroları
ssk hizmet dökümü
Yeni çekilmiş 2 tane biometrik fotoğraf
şirketin banka hesap cüzdan fotokopileri
Şirket ziyareti yapılacak ise Litvanya’daki firmadan davetiye
En az 6 geçerli pasaportlarınız varsa eski pasaportlarınız.
Otel ve uçak rezervasyonlarınız ( otel rezervasyonlarınız konfirmeli olması gerekiyor)
Nüfus cüzdan fotokopisi
Vukuatlı nüfus kayıt örneği
30000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası

Emekliler için Litvanya vize başvuru belgeleri:

Litvanya konsolosluğu vize bölümüne hitaben dilekçe
Emekli cüzdan fotokopisi
Varsa tapu araç ruhsat fotokopisi
Yeni çekilmiş 2 tane biometrik resim
En az 6 ay geçerli pasaportlarınız varsa eski pasaportlarınız
Nüfus cüzdan fotokopisi
Otel ve uçak rezervasyonlarınız (otel rezervasyonlarınız konfirmeli olması gerekiyor)
Litvanya daki akrabalarınız var ise Letonya dan yollayacakları orijinal davetiye
Oturmuş olduğunuz evin kira kontratı veya tapusu
30000 euro teminatsı seyahat sağlık sigortası
Nüfus idaresinden alınacak vukuatlı nüfus kayıt örneği

Ev hanımları için Litvanya vize başvuru belgeleri:

Litvanya konsolosluğu vize bölümüne hitaben dilekçe
Banka hesap cüzdan fotokopisi
2 tane yeni çekilmiş biometrik resim
En az 6 ay geçerli pasaport ve varsa eski pasaportlarınız
Letonya da akrabalarınız var ise Litvanya dan yollayacakları orijinal davetiye
Otel ve uçak rezervasyonlarınız (otel rezervasyonlarınız konfirmeli olması gerekiyor)
Oturmuş olduğunuz evin kira kontratı veya tapusu
Nüfus cüzdan fotokopisi
Vukuatlı nüfus kağıt örneği
Eşi çalışıyor işveren veya emekli ise yukarıdaki evraklarında hazırlanması gerekmektedir.
Oturmuş olduğunuz ev kontratı veya tapusu
30000 euro teminatı seyahat sağlık sigortası

Örgenciler için Litvanya vize başvuru belgeleri:

Litvanya konsolosluğu vize bölümüne dilekçe
Okuldan yeni tarihli örgenci belgesi
18 yaşını doldurmamış ise anne ve babadan noterden alınacak muafakatname
Oturmuş olduğu evin kira kontratı veya tapusu
Nüfus cüzdan fotokopisi
2 tane yeni çekilmiş biometrik resim
Anne baba işveren veya çalışan ise yukarıdaki evraklarda hazırlanacak
En az 6 ay geçerli pasaport varsa eski pasaportlarınız
30000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası

Devlet Memurların’dan İstenen Evrak Listesi

En az 6 ay geçerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
Konsolosluga hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
Bağlı olduğu makamdan izin belgesi
Resmi kurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi
Son 3 aylık maaş bodrosu
Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan ve randevu gününden Son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir
Tapu fotokopileri varsa araç ruhsat fotokopileri varsa
Kimlik fotokopisi
Uçak ve otel rezervasyonları
Varsa tur programı
Yurt dışı seyahat saglık sigortası
Dikkat : 10 seneden eski pasaport kabul edilmez ve ispanya basvurusunda kişiler randevu günü şahsen gelmelidirler.

Devlet memurları’na Ticari Vize İçin Gerekli Evrak Listesi ;

En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
Davetiye gideceğiniz ülkede ki şirket tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdıgı davetiye
Far işe giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler
Konsolosluğa hitaben dilekçe
Bağlı olduğu makamdan izin belgesi
Resmi kurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi
So3 aylık maaş bodrosu
Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan ve randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir
Kimlik fotokopisi
İkametgah belgesi
Uçak ve otel rezervasyonları
Varsa tur programı
Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

Esnaflar İçin Vize Evrak Listesi

En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
3×4 formatında arka formatı beyaz 2 adet fotograf
Vukatlı nufus kayıt örneği nufus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli
Şirket antetli kagıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış baskonsolosluga yazılmıs vize talep dilekcesi
Firma sahibinin imza beyannamesi
Faaliyet belgesi baglı bulundugu meslek odasından son 3 ay tarihli
Vergi levhası fotokoposi son dönem
Ticari sicil gazetesi fotokopisi var ise
Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan randevu gününden son 1 hafta içinde alınmıs olması gerekir
Tapu fotokopileri varsa arac ruhsat fotokopiler
Kimlik fotokopisi ikametgah belgesi
Otel ucak rezervasyonları yurt dışı seyahat saglık sigortası

Esnaflar İçin Ticari Vize Evrak Listesi;

En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
3×4 formatın’da arka formatı beyaz 2 adet fotograf
Davetiye gidilecek ülkedeki şirket tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdıgı davetiye
Fuar işer giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler
Firma sahibinin imza beyannamesi
Faaliyet belgesi baglı bulundugu meslek odasından son 3 ay tarihli
Vergi levhası fotokoposi son dönem
Ticari sicil gazetesi fotokopisi var ise
Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan randevu gününden son 1 hafta içinde alınmıs olması gerekir
Tapu fotokopileri varsa arac ruhsat fotokopiler
Kimlik forokopisi ikametgah belgesi
Otel ucak rezervasyonları yurt dışı seyahat saglık sigortası
Vukatlı nufus kayıt örneği nufus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli

AVUKAT DOKTOR ECZACILAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ

En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
3X4 Formatında arka formatı beyaz 2 adet fotograf
İmza beyannamesi şirket ise sirküleri
Antetli kagıdına  kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış  baskonsolosluguna hitaben yazilmış dılekce
Faaliyet belgesi  baglı oldugu meslek odasından ve son 3 ay tarihli
Avukatlar  barodan
Doktorlar tabibler odasından
Eczacılar eczacılar odasından
Diş hekimleri diş hekimleri odasından
Mimarlar ve mühendisler mimarlar ve mühendisler odasından
Vergi levhası fotokopisi son dönem
Ticaret sicil fotokopileri şirket ise
Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaseli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan randevu gününden son 1 hafta içinde alinmış olması gerekmektedir
Tapu fotokopileri varsa arac ruhsat fotokopileri
Vukuatlı nüfüs kayıt örnegi nufus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli anne baba eş cocukları gösteren
Kimlik fotokopisi
İkametgah belgesi ucak ve otel rezervasyonları varsa tur programı

AVUKAT DOKTOR ECZACILAR İÇİN  TİCARİ VİZE EVRAK LİSTESİ;

En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
3X4 Formatında arka formatı beyaz 2 adet fotograf
İmza beyannamesi şirket ise sirküleri
Fuar ise giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler
Antetli kagıdına  kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış  baskonsolosluguna hitaben yazilmış dılekce fuar  ise  giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler
DavetiyeGidilecek ülkedeki  şirketten  tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdıgı davetiye
Faaliyet belgesi baglı oldugu meslek odasından ve son 3 ay tarıhlı
Avukatlar  barodan
Doktorlar tabibler odasından
Eczacılar eczacılar odasından
Diş hekimleri diş hekimleri odasından
Mimarlar ve mühendisler mimarlar ve mühendisler odasından
Kimlik fotokopisi
İkametgah belgesi
ucak ve otel rezervasyonları varsa tur programı
Yurt dışı seyahat saglık sogortası
Vukuatlı nüfüs kayıt örnegi nufus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli anne baba eş cocukları gösteren
Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaseli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan randevu gününden son 1 hafta içinde alinmış olması gerekmektedir
Tapu fotokopileri varsa arac ruhsat fotokopileri

Sending
User Review
0 (0 votes)