Brezilya & Şili Turu

1.GÜN 29 AĞUSTOS : İSTANBUL –SAO PAULO                                                      09:20 \ 19:15

Sabah saat  06:30’da  İstanbul Atatürk Havalimanı Solis Turizm kontuarında buluşma. THY Havayolları kontuarında Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra uçuşumuz başlıyor. Akşam saatlerinde Sao Paulo’ya varışımıza istinaden otelimize transferimiz gerçekleşiyor.Sonrasında serbest zaman.Geceleme otelimizde.

2.GÜN 30 AĞUSTOS : SAO PAULO – LIMA                                                               09:05 \ 11:05   

Sabah erken saatlerde Havalimanı transferimiz gerçekleşiyor.Lima’ya varışımız sonrası panoramik Lima şehir turumuza çıkıyoruz. Bu turumuz esnasında Plaza Mayor, Plaza San Martin, Katedral, Hükümet Binası, Belediye Binası, Başpiskopos Sarayı, İspanyol Koloni döneminden kalma San Francisco ve Santo Domingo Manastırlarını ziyaret ederek Peru’nun antikçağ tarihini öğreniyoruz. Tur bitimi otelimize transferimiz gerçekleşiyor.

3.GÜN 31 AĞUSTOS : LIMA – CUSCO 

Sabah erken saatlerde havalimanına transfer. ve Cusco’ya uçuş… Varışta karşılanma ve otelimize transfer…Öğleden sonra Cusco şehir turu..Eski Katedral meydanı, saray ve ay mabedi başlıca görülecek yerler arasındadır. Akşam Yemeğini Takiben geceleme otelimizde.Cusco (Cuzco dadenir, Quechua Dili’nde Qusqu veya Qosqo), Orta Peru’nun And Dağları platosunda bir şehir olup, aynı isimli eyaletin başkentidir. 3.416 m yükseklikte bir konumdaki Cusco’nun 250.000 nüfusu vardır. Şehir, bir başpiskopos ve bir üniversitenin merkezidir. İnka Krallığı’nın başkenti olarak değişken tarihi,çevresindeki görülmeye değer yerleri ve Andlar’ın ortasındaki konumu ile sahip olduğu doğa güzellikleri şehri, çok sayıda turist için çekim merkezi haline getirir. İnka harabe şehri Machu Picchu ya giderken bir çıkış noktası olması, Cusco’yu dünyaca meşhur hale getirmiştir.

4.GÜN 01 EYLÜL: CUSCO-MACCHU PICCHU-CUSCO                                                                                                 

Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük Inka Medeniyetinin beşiği Machu Pichu turu. Yolculuğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. Inanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla,şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz.Akşam saatlerinde Cusco’ya dönüş..Machu Picchu (okunuş: Maçu Piççu veya Maçu Piçu , Quechua: Machu Pikchu), bugüne kadar çok iyi korunarak gelmiş olan bir İnka antik şehridir. 7 Temmuz 2007 tarihinde,Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan biri olarak seçilmiştir.And Dağları ‘nın bir dağının zirvesinde, 2.360 m yükseklikte, Urubamba Vadisi üzerinde kurulmuş olup. Peru nun Cusco şehrine 88 km mesafededir. Şehir, İnka’lı bir hükümran olan Pachacutec Yupanqui tarafında 1450 yılları civarında inşa ettirilmiştir. İspanyol istilacılar 1532 yılında buraları işgal ederken sık dağlar arasında kalmış bu şehir, istilacılar tarafından fark edilmemiş ve bu sayede zarar görmemiştir.Machu Picchu 200 den fazla, merdiven sistemiyle birbirİne bağlı olan taş yapıdan oluşur.Şehrin 3000 basamağı bugün hala gayet iyi durumdadır.  Kuruluş amacı ve anlamı bugüne kadar gelmiş olan tartışma konusudur. Günümüze gelmeyi başarmış bilimsel kanıt içerikli çok fazla ipucu bulunmamasından, sadece tahminler yapılabilmektedir. Bu yüzden o zamanlardaki adı bilinemeyen şehir, ismini bugün yakınlarda olan bir dağ zirvesinden almıştır. Şehrin tarım alanı olarak kullanılan teraslardan oluşan bölümleri, Eski Zirve (Quechua dilinde: Machu Picchu) denen dağın eteklerindedir. Şehrin sonunda ise Genç Zirve (Quechua dilinde: Wayna Picchu) yükselir.

5.GÜN  02 EYLÜL  : CUSCO –  LA PAZ – TITICACA GÖLÜ                                                  

Sabah otelde alacağımız kahvaltıyı takiben La Paz’a olan uçuşumuz için Havalimanına transfer oluyoruz … Varışımız sonrası Titicaca Gölü Turumuz için yola çıkıyoruz.La Paz, iç içe yaşayan uygarlıklar sentezi, muhteşem dağ manzaraları, yerli pazarları, müzeleri, renkli meydanları, Büyücü Doktor “Yatiris” Pazarı ve San Francisco Katedrali ile “Tezatlar Kenti” olarak bilinir. La Paz (İspanyolca’da “barış”); bir Güney Amerika ülkesi olan Bolivya nın yönetimsel başkentidir. Ülkede yasal başkent Sucre olmasına karşın, bakanlar kurulu La Paz’da yerleşiktir ve ülke buradan yönetilir. Kent ek olarak, La Paz bölgesinin de bölgesel başkentidir. 2001 Sayımına göre bir milyon kişinin yaşadığı La Paz kenti, deniz yüzeyinden 3600 metre yükseklikteki Chuquiago koyağında yeralır. Kentin havaalanı, 4082 metredeki El Alto uydu kentinde yeralır. Kentte ortalama sıcaklıklar kışları 15 santigrad derece, yazları ise 22 derece dolaylarındadır. Yazlar genellikle yağmurlu, kışlar ise görece serin ama güneşli geçer. Kent, 1548 yılında, Alonso de Mendoza’nun önderliğindeki İspanyollarca, Chuquiago adlı yerli yerleşim yerinde Nuestra Señora de La Paz (“Barışın kutsanmış Meryem Anası”) adıyla kurulmuştur. Adındaki “barış” sözcüğü, önceki bir ayaklanmadan sonra barışın sağlanmış olmasındandır. 1825’de İspanya’dan bağımsızlık için savaşan cumhuriyetçilerin, Ayacucho da İspanyol ordusunu yenmesinden sonra, kentin adı La Paz de Ayacucho (“Ayacucho Barışı”) olarak değiştirilmiştir. 1898’de bakanlar kurulunun kente taşınmasıyla, kent ülkenin gerçek başkenti konumuna geçmiştir. Tur bitiminde otele transfer oluyoruz.

6.GÜN 03 EYLÜL : LA PAZ – SANTIAGO  

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Santiago’ya olacak olan uçuş saatimizi bekliyoruz.Sonrasında havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.Santiago’ya varışımız sonrasında otele transfer ve geceleme otelimizde.

7.GÜN  04 EYLÜL : SANTIAGO DE CHILE 

Sabah Otelimizden alacağımız kahvaltı sonrasında Panoramik şehir turumuz başlıyor.Tur esnasında Bernardo O’Higgins Meydanı,Santa Lucia Tepesi ve Santiago’da bulunan tarihi mekanları ziyaret edeceğiz.Turumuz sonrasında Serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ; Belkide Dünya’nın sayılı Şarap mabedlerinden biri olan Santa Rita Şarap Mahzeni turuna katılabilirler.( 80 $) Tur sonrası otelimize transfer.

8.GÜN 05 EYLÜL : SANTIAGO DE CHILE – SAO PAULO  

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman.Ardından havalimanı transferimiz gerçekleşiyor. Akşam saatlerinde Sao Paulo’ya varış sonrası İstanbul Uçuşu için alanda bekliyoruz.

9 .GÜN 06 EYLÜL : SAO PAULO– İSTANBUL                                                      05:00 \ 21:15 

Sabah saatlerinde Bilet pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında İstanbul’a uçuyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler   :

* THY ile İstanbul-Sao Paulo\Sao Paulo-İstanbul Ekonomi sınıfı uçak bileti

*Havalimanı gümrük vergileri

* Ara Uçuş Biletleri

* Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

* Programda belirtilen Şehir turları

* 3-4 * otellerde standart odalarda Kahvaltı dahil Single konaklama

* Profesyonel yerel rehberlik hizmeti

* Solis Turizm Türkçe rehberlik hizmeti

* SEYAHAT SİGORTASI

Fiyata  Dahil Olmayan Hizmetler   : 

* Programda açıkça belirtilmeyen  yemekler.

* Ekstra turlar

* Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)

*Kişisel Harcamalar

Pin It on Pinterest

Talepleriniz veya Sorularınız için bize ulaşın.
Fiyat Teklifi Al
armut.com