Malta ve Sicilya Turu

  • Gidilecek Ülke :
  • Konaklanacak gün : 10 Gün
  • Başlangıç Tarihi : 25/11/2016
  • Bitiş Tarihi : 29/04/2017
  • Ücret : $469 " dan başlayan fiyatlarla

1.Gün :  İSTANBUL – CATANIA

Atatürk havalimanı Dış Hatlar terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04:45’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1393 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 06:40’de Catania’ya hareket. Yerel saat ile 08:00’de Catania’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile panoramik Catania şehir turumuzdan sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Ünlü matematikçi Archimed’in yaşadığı kent olan Siracusa’ya yapacağımız tam günlük turumuzda göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale bulunmaktadır. Aynı zamanda sunulacak olan tekne turu ile mağaraları gezerken dileyenler denize de girebileceklerdir.( Ekstra gezi: Siracusa Gezisi | 70 Euro)

2.Gün  :  CATANIA

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz  sabah kahvaltısının ardından erken saatlerde yola çıkarak yaklaşık 1 saat süren yolculuk sonrası gezi noktamıza ulaşıyoruz. Yüksekliği 3345 metre, yüz ölçümü 1250 km² olan Etna, Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı. 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Öğleden sonra Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz. Gezi bitiminde, akşamüzeri Catania’ya dönüş başlıyor.

( Ekstra gezi: Etna Yanardağı ve Taormina Gezisi | 80 Euro)                                

3.Gün :  CATANIA – MALTA

Check out işlemlerinden sonra, Catania Havalimanına transfer, Air Malta, KM0641 sefer sayılı ucusu ile saat 07:15’de Malta’ya hareket, 07:55’da Malta’ya varış, Bizi bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuzdan sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Arzu eden misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek olan 3 sehirler turuna katılabilirler( öğle yemeği ve ören yeri girişleri hariç 55 Eur/kişi başı )Ektra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla sabah rehberimizin belirttiği saatte hareket ile Avrupa’nın dördüncü büyük kubbesine  sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki  bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra Malta’nın en eski şehri Rabat’a hareket ediyoruz. 250 mt yükseklikteki Dingli Cliff’ten eşsiz doğa manzarasını görüntüleyip Cumbalı evleri ile meşhur Rabat’ın dar sokaklarında yapacağımız keyifli bir yürüyüş  sonrası bizleri görkemiyle karşılayan eski başkent Mdina’ya giriş yapıyoruz. Mdina’da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi,  Katedral,  Kermelit Kilisesi ile ilgili rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası pastaları ile meşhur Fontenalla cafede eşsiz manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumlarken pastaların tadına bakıyoruz. Buradan hareketle Malta tarihinin beşigi unvanını kazanmış şövalyelerin yurdu Üç Sehirler: Vittoriosa, Senglea ve Cospicua’da yapacağımız gezi sonrası otellerimize  dönüyoruz.

4.Gün  :  MALTA

Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek olan Gozo Adası turuna katılabilirler( öğle yemeği ve ören yeri girişleri hariç 60 Eur/kişi başı )Ektra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla, sabah rehberimizin belirtiği saatte adanın bir diğer ucuna doğru yol alıyoruz.  Cirkewwa limanından  feribot ile Mgarr limanına ulaşıyoruz.  Gozo Adasi Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu yerdir. Tam bir cennet adasıdır. İlk olarak kart postallara konu olmuş taş bir kemerin bir ayağı  denizde bir ayağı karada olan bir doğa harikası Azure Window’u görüyoruz. Bu denize açılan büyüleyici  pencerede fotoğraf karelerimizi alıyoruz.  Buradan eski tarihte küçük bir şapel  olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T’pino kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra Gozo şarapları ve likörlerinin tadına baktıktan sonra  vereceğimiz serbest zaman sonrası bir balıkçı kasabası Xlendi’ye varıyoruz. Burada afiyet ile günün taze balıklarını yedikten sonra Marsalform’a varıyoruz, keyifli küçük bir gezinti sonrası aracımız ile Mgarr  limanına gelip feribot ile Malta’ya varıp otellerimize dönüyoruz.

5.Gün  :  MALTA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası check out işlemleri ve serbest zaman. Arzu eden misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek Popeye Village turuna katılabilirler,  Belirtilen saatte hareket ile Temel Reis filminin çevrildiği Popeye Village  varıyoruz. Burada hem film stüdyosunu geziyor hemde temel reis safinaz ve kaba sakalın şovlarını seyrediyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda  Eşsiz manzara eşliğinde restoranın güzel yemeklerinden tatma imkanı buluyoruz. Yarım gün tur ücreti 30€ transferler dahil )havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1372 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile  saat 18:10’da İstanbul’a hareket. Saat 21:30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

Pin It on Pinterest

Talepleriniz veya Sorularınız için bize ulaşın.
Fiyat Teklifi Al
armut.com