Orta Avrupa Turu

ORTA AVRUPA TURU

LEİPZİG – DRESDEN – PRAG – VİYANA – BRATİSLAVA – BUDAPEŞTE

THY İLE 13 – 20 MAYIS

7 GECE – 8 GÜN

 

1.GÜN İSTANBUL – LEİPZİG – DRESDEN- PRAG

Sabah saat 06:15’te Atatürk Havaalanı dış hatlar terminali Solis Turizm kontuarında buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin adından Türk Havayollarının TK1337 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:20’de Leipzig’e hareket. Yaklaşık 2 saat 30 dakika süren yolculuğumuz sonrasında Leipzig’e varış. Varışımızın ardından alanda bizi bekleyen otobüsümüz ile Çek Cumhuriyeti’nin Başkenti Prag’a doğru hareket ediyoruz. Keyifli otobüs yolculuğumuz sırasında yol üzerinde tüm misafirlerimizin katılımı ile ekstra tur olarak eski doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan ve UNSESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI tarafından koruma altında bulunan Dresden Turu düzenlenecektir. (30 €uro) Prag’a 140 Km mesafede Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Dresden’in Barok mimarisiyle ünlü muhteşem şehir merkezi, Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Kral Yolu, Elbe Nehri, Martin Luther heykeli, Semper Opera binası ve eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir merkezinde verilecek olan kısa bir serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Prag’a hareket. Varışımızın ardından Prag panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuzda Eski Belediye Binası, Rudolfinium, Paris Caddesi, Astoronomik Saat Kulesi, Clementinum Manastırı, IV.Charles Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Prag’da ki otelimize transfer. Varışımızın ardından odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN PRAG

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için yemekli ekstra tur olarak Kralların Şehri olarak ünlenen Karlovy Vary turu düzenlenecektir. (65 €uro) Karlovy Vary film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlüdür. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlü devlet adamları ve ünlü müzisyenler dinlenmek için bu masalsı şehri tercih etmiştir. UNSESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi rehberinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasındadır. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan Karlovy Vary’i öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz. Tur bitimi Prag’a dönüş ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra tur olarak yemekli Orta Çağ Gecesi turu düzenlenecektir. Orta Çağ’da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. (65 €uro) Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN PRAG

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra tur olarak Terezin Nazi Kampı turu düzenlenecektir. Prag’a 45 dakikalık mesafede bulunan Terezin, Hitler döneminin Çek Cumhuriyetin deki en büyük Nazi Kampıdır.1780 yılında yapılmış olan bu küçük kale 2. Dünya Savaşın da Almanların Çekoslovakya’ya girişiyle birlikte toplama kampına dönüştürülmüştür. Fakir mahallelerde yaşayan tüm Yahudiler ve Çingeneler burada çalışma kampı adı altında çok zor şartlarda yaşam mücadelesi vermişlerdir. (45 €uro) Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra tur olarak Vlatava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu düzenlenecektir. (45 €uro) Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN PRAG – CESKY KRUMLOV – VİYANA

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte Avusturya’nın başkenti Viyana’ya hareket ediyoruz. Keyifli otobüs yolculuğumuz sırasında yol üzerinde tüm misafirlerimizin katılımı ile ekstra tur olarak Çek Cumhuriyeti’nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan ve UNSESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI tarafından koruma altında bulunan Cesky Krumlov turu düzenlenecektir. (30 €uro) 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihlere götürecek bir hava yaratmaktadır. Tur bitimi Viyana’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Viyana şehir turunda Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi ve Maria Teresa Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Viyana’da ki otelimize transfer. Varışımızın ardında odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN VİYANA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra tur olarak Wienerwald, Seegrote, Hundertwasser, Baden ve Schönburnn Sarayı turu düzenlenecektir. (60 €uro)Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi’nde ilk durağımız Seegrote. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durağımız Hundertwasser Evi olacak. Friedensreich Hundertwasser tarafından tasarlanan ve Avusturya’nın en dahiyane mimarileri olan bu rengarenk evler bulundukları mahalleyi Viyana’nın en çok ziyaret edilen mahallesi yapmıştır. Turumuzun diğer bir durağı ise ünlü müzisyen ve besteci Bethooven’ın 9. senfonisine ilham veren şirin kaplıca şehri Baden olacaktır. Son olarak ta Avrupa’nın en güzel saraylarında biri olan Schönburnn Sarayı ve bahçeleri görülecek olan yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra tur olarak Viyana Konser turu düzenlenecektir. (55€uro) Klasik Müziğin Başkenti Viyana’da yılın 365 günü şehrin çeşitli salonlarında düzenlenen Klasik Müzik konserlerinden birinde keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.GÜN VİYANA – BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Keyifli otobüs yolculuğumuz sırasında yol üzerinde tüm misafirlerimizin katılımı ile ekstra tur olarak Slovakya’nın Başkenti olan Bratislava Turu düzenlenecektir. (30 €uro) Son derece şirin bir başkent olan Bratislava’da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası görülecek olan yerler arasındadır. Tur bitimi Budapeşte’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Budapeşte şehir turunda Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephan Bazilikası ve Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi görülecek olan yerler arasındadır. Tur bitimi Budapeşte’de ki otelimize transfer. Varışımızın ardından odaların alınması ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra tur olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi turuna katılabilirler. (50 €uro) Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu turumuzda gideceğimiz restoranda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7.GÜN BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra tur olarak yemekli Osmanlı ve Macar tarihine konu olmuş ünlü Estergon Kalesi, Visegrad ve Szendetre turu düzenlenecektir. (65 €uro) Turumuzun ilk durağı Estergon’a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini, muhteşem tuna manzarasını ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi Estergon Bazilikasını görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad’da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan yerel bir restoranda alıyoruz. Alışveriş için Szendetre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristan’a özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra tur olarak Tuna Nehri tekne gezisi düzenlenecektir. (30 €uro) Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri’nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan kendinizi büyüleyici bir şehrin içinde kaybolmuş gibi hissedeceksiniz. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

8.GÜN BUDAPEŞTE- İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1034 sayılı tarifeli seferi ile saat 13:50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16:55’te İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

 

Fiyatlar

Oteller İki Kişilik OdaKişi başı 3.Kişi(İki Kişilik Odada İlave) Tek Kişilik Oda Çocuk(0-2 Yaş) Çocuk(02-12 Yaş)
3* Oteller 399,00 €uro 399,00 €uro 549,00 €uro 199,00 €uro 359,00 €uro

 • Çocuk fiyatı aile ile aynı odada kalması halinde geçerlidir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler                         :

 • Türk Havayolları ile İstanbul/Leipzig Budapeşte/İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • 3 yıldızlı otellerde Prag 3 gece, Viyana 2 gece, Budapeşte 2 gece toplam 7 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Tüm alan ve şehirlerarası transferler
 • Prag, Viyana ve Budapeşte panoramik şehir turları
 • Solis Turizm Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havalimanı ve yer hizmeti vergileri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler                  :

 • Kişisel harcamalar
 • Otel ekstraları (telefon, minibar vb.)
 • Ekstra Turlar
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 €uro)
 • Vize ücreti (120 €uro)

Pin It on Pinterest

Talepleriniz veya Sorularınız için bize ulaşın.
Fiyat Teklifi Al
armut.com