Peru Bolivya & Şili Turu

  • Gidilecek Ülke :
  • Konaklanacak gün : 11 Gün
  • Başlangıç Tarihi : 25/03/2017
  • Bitiş Tarihi : 14/10/2016
  • Ücret : $4,990 " dan başlayan fiyatlarla

1.GÜN 29 Ağustos: İSTANBUL  PARİS –LİMA  (PERU)                                               06:25 /20:15

Sabah saat  03:00’de  İstanbul Atatürk Havalimanı THY kontuarında buluşma. THY kontuarında Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra uçuşumuz başlıyor. Peru’nun başkenti LİMA’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde  alana varışımızı  takiben, alandan otelimize  geçiyoruz.Geceleme otelimizde.

2.GÜN 30 Ağustos : LIMA

Kahvaltıyı takiben ; şehir turumuzu yapmak üzere otelden ayrılacağız..Burası LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Klisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´..göreceğimiz yerlerden bazıları…Öğle yemeğini turumuz esnasında alacağız, turumuzun sonunda Miraflores bölgesinde serbest saatlerimiz olacaktır ve Geceleme otelimizde…

3.GÜN 31 Ağustos : LIMA – HUACACHINA -ICA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben, ICA-PARACAS  bölgesine  yolculuğumuz  özel aracımızla başlıyor, Pasifik kıyılarını takiben,kum çölü  rotasını  takip  ederek , ICA ya ulaşacağız, yolculuğumuz yaklaşık 4 saat  sürecektir,  Burada ,  Huacahina (Vaha) bölgesini görmeye  gidiyoruz, çöl kumları arasında küçük bir  tabi  gölet göreceğiz,  Peru halkı haftasonları buraya gelerek,keyifli saatler geçirmektedirler, hatta  ince kum çölünde arazi araçları ile  yarım saatlik kum jeep safari turları  düzenlenmektedir,  grubumuzdan arzu edenler bu macerayı yaşayabilirler, Bu  ziyaretimizi takiben,  bu noktaya çok yakın olan otelimize  geçiyoruz. Akşam Yemeği ve  geceleme  otelimizde.

4.GÜN 01 Eylül : ICA-ISLA BALLESTAS-NAZCA

Sabah kahvaltımızı takiben , erken saatlerde Buraya 1 saat mesafede yer alan , UNESCO dünya mirası listesine alınmış; PARACAS vahşi Yaşam Koruma Milli parkını ziyaret edeceğiz. Pasifik Okyanusu kıyılarında yer alan , ÇÖL İle Okyanusunbu luştuğu bir sahil boyu ve yarım ada burası..Tüm canlılar ,kuşlar koruma altında.. BOT ile ISLA BALLESTAS adalarına 2 sürecek bir tura katılıyoruz. (Bu tutumuz JET motorlu teknelerle yapılmakta olup- tekneden inilmeden ziyaretler yapılıyor ) Turumuzdan sonra, tekrar Paracas ´a dönüyoruz..Daha sonra  vakit kaybetmeden   buraya 3 saat  mesafede  yer alan NAZCA  kasabasına yöneliyoruz.  Varışımızın ardından, eşyalarımızı  konaklayacağımız  otelimize  bırakıyoruz  , kısa bir dinlenme ve kahve molasının ardından Nasca çizgileri uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. (Bu uçuş ücreti ve vergileri- Kişi başı 110 USD )

Nazca Çizgileri olarak bilinen bölgede 4-5 kişilik küçük uçaklarla ; havalanıp ; yerel pilotumuzun anlatımları ile ; tek tek dev figürlerin üzerinde uçuyoruz…Gördüklerimize inanmakta zorluk çekeceğiz..Bu izleri kim yaptı?? Sorusuna cevap arayacağız Nazca Çizgileri, uçuşumuzun ardından , Nazca  kasabasına otelimize geri  dönüyoruz.  AKŞAM  YEMEĞİ-  OTELİMİZDE.

5.GÜN 02 Eylül : NAZCA – AREQUIPA       

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben , özel aracımızla  Pasifik kıyılarını ve uçsuz bucaksız Çöl arazisini takip ederek PERU’nun en önemli  şehirleri ve büyük kentleri arasında yer alan AREQUIPA ‘ya  doğru yolculuğumuz başlıyor . Bu yolculuğumuz  yaklaşık  7 saat sürecektir . Varışımızı  takiben , Arequipa  eski  şehir meydanınını geziyoruz,  hatta  Akşam yemeğimizi  bu  meydana bakan bir  yerel restoranda  alacağız.Geceleme  otelimizde.

6.GÜN 03 Eylül : AREQUIPA-PUNO

Kahvaltının ardından,karayolu ile Puno  şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve zamanımız  el verir ise  TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilnginç bir yer olarak  bölgede bilinenen bir  noktadır.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN 04 Eylül : PUNO -COPACABANA-TITICACA

Kahvaltının ardından, Bolivya sınırına doğru yöneliyoruz, yaklaşık 4 saatlik bir  yolculuk bizi bekliyor..Sınır geçiş  noktasına varmadan hemen önce Pomota köyüne uğruyoruz ve tepedeki eski Kiliseyi  ziyaret ediyoruz.  Sınırda  araç değiştiriyoruz ve Bolivya topraklarına giriyoruz. Vardığımız kasabanın adı Copacabana,  hemen Titikaka Gölü kıyısında yeralan otelimize yerleştikten sonra ,Titikaka gölünde tekne turu yapıyoruz. Başlıca bu gölün en büyük adası olan Sun Island ziyaretimiz gerçekleşecek. Öğle Yemeğini  Yerel IKNA mutfağı lezzetleri ile  ada üzerinde bir kır restoranında alacağız, turumuzun sonunda yeniden otelimize  dönüyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde

8.GÜN 05 Eylül : COPACABANA –TIWANAKU – LAPAZ

Kahvaltının ardından,karayolu ile LAPAZ a hareket ediyoruz.Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat  sürecektir . Güzergahımızda TIWANAKU antik kenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz.  Lapaz  şehrine  varışımızı  takiben ,  Lapaz  şehir merkezinde  Katedral Meydanını ve CADILAR PAZARI  denilen sokakları göreceğiz,  Daha sonra otelimize yerleşiyoruz,  Varışımızı takiben otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

9.GÜN 06 Eylül : LA PAZ – UYUNİ SALAR (TUZ ÇÖLLERİ)                        Uçak saati : 15:30  –  1620

Sabah  erken bir saatte otelimizden ayrılıyoruz   Lapaz şehir merkezinin yaklaşık 1 saatlik uzağındaki meşhur AY VADİSİ / MOON VALLEY Milli Parkına gideceğiz.Doğa harikası yeryüzü şekillerini bulundukları yerde, AY’ın yüzeyine benzetilen bu parkı ziyaret ediyoruz.Turumuzun sonunda, havalimanına geçiyoruz  ve UYUNİ  TUZ  Gölleri yöresine  geçmek için Uçuşumuzu  yapacağız. Turumuzun bundan sonraki bölümü  daha kırsal ve arazi şartlarında olacaktır,  yer yer  4×4 jiplerle ilerleyeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Otelimizde.  

10.GÜN 07 Eylül : UYUNİ SALAR-TUZ ÇÖLLERİ

Bugun upuzun bir yolculuk bizi bekliyor.  Sabah çok erken saatlerde yola çıkıyoruz..  TUZ  Gölleri ve lagunları , Volkanik tepeleri görerek tüm Gün arazide  yolculuk yapacağız, bu ıssız  ve  ilginç  coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor.  UYUNİ  bölgesinin  Şili sınırına yakın bölgesine ilerliyoruz  gecelemeyi  orada  yapacağız, Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

11.GÜN  08 Eylül : UYUNİ- OLLAGUE  SINIRI-  CALAMA (Atacama Çölü ) –  uçak  saati   :19:50 2150

Sabah çok erken bir saatte otelimizde kahvaltımızı  alıyoruz  ve  artık  ŞİLİ sınırına Olague  geçiş  noktasına yöneliyoruz,  sınırda  geçiş işlemlerimizi yapıyoruz. Ve  ŞİLİ  ‘de  CALAMA  kentine ki burasa Atacama  Çöllerinin en ortasında  yerleşim yerinin adıdır,  sınırdan yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir. Calama’ya varışta bir  mola veriyoruz, Bölgede  yerel bir  restoranda Öğle yemeğimizi  alacağız, zamanımız el verdiğince bu kentide  göreceğiz,  Akşam saatlerinde  buradaki yerel  havalimanından başkent Santiago’ya  geçiyoruz, geç saatlerde varışımızı takiben, otelimize transfer, geceleme  otelimizde.

Pin It on Pinterest

Talepleriniz veya Sorularınız için bize ulaşın.
Fiyat Teklifi Al
armut.com