Promosyon Fas Turu

 • Gidilecek Ülke :
 • Konaklanacak gün : 6 Gün
 • Başlangıç Tarihi : 16/05/2017
 • Bitiş Tarihi : 22/05/2017
 • Ücret : $699 " dan başlayan fiyatlarla

FAS TURU

1.GÜN İSTANBUL – KAZABLANKA – FEZ

Akşam saat 22:30’da Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Havayollarının tarifeli seferi ile saat 01:15’te Kazablanka’ya hareket. Yaklaşık 4 saat süren yolculuğun ardından yerel saat ile 03:15’te Kazablanka’ya varış. Alanda grubumuzu bekleyen aracımızla Fez’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat süren yolculuğun ardından Fez’e varıyoruz. Ortaçağ kültürünün günümüz dünyasına kadar bozulmadan gelebilmiş en önemli Kenti kabul edilen ve UNESCO Dünya Kültür Mirasının şehirlerinden biri olan Fez’e varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Borj tepesinden başlayacak olan şehir turumuzda Mellah Musevi Mahallesi ve Andalous semti,Karouine Camisi,Neccarine çeşmesi ve Fez çarşısı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN FEZ – MEKNEZ

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Meknez Turu düzenlenecektir. (40 €uro ) Turumuz 1997 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş olan Volubilis Roma Antik kenti ile başlıyoruz. Sonrasında yaklaşık 30 dakika süren yolculuğumuzun ardından İmparatorluk şehirlerinden biri olan Meknez’e varış. Şehri çevreleyen 40 km lik surların içerisinde bulunan; 17.yy kalan sulama havuzu Agdal, Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour, Molla İsmail Türbesi ve El Hedim meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Ayrıca akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Arap gecesi turu düzenlenecektir. (60 €uro)(Eğlence,Show,Akşam yemeği ve sınırlı içecek)

3.GÜN FEZ – RABAT

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelden Başkent Rabat’a doğru hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzda Kraliyet Saray Kompleksi, II. Hasan kulesi, Muhammet V Türbesini, Şehir surlarını, Kasbah Oudaia Kalesi ve eski şehir görülecek olan yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN RABAT  – TANCA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için  ekstra olarak Tanca Turu düzenlenecektir. (85 €uro) M.Ö 5. yüzyılda Kartacalılar tarafından kurulmuş olan şehir bir dönem Berberiler ve Finikelilerin egemenliğinde kalan şehrin adın bir Berberi Tanrıçası olan Tingis’ten gelmektedir. Cebelitarık Boğazı’nın güney kıyısında yer alan Tanca Fas’ın ve Afrika Kıtasının Avrupa’ya en yakın şehridir. Tanca deniz kenarında tepeler üzerine kurulmuş bir şehir olup İspanya’ya çok yakın olması nedeniyle İspanyol kültürünün etkisi çok fazla hissedilmektedir. Turumuzda Medina Bölgesi, Büyük Camii, Grand Socco, Fransa Meydanı, Dar el Makhzen görülecek yerlere arasındadır. Ayrıca meydanlarda, sokak aralarında pek çok Avrupai dükkan ve cafelerde hediyelik alışverişinizi yapıp kahvelerinizi yudumlayarak bu büyülü şehrin tadını çıkarma imkanı bulacaksınız. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN RABAT  – KAZABLANKA – MARAKEŞ

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelden Marakeş’e doğru hareket. Yol üzerinde yapılacak olan panoramik Kazablanka şehir turunda Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii Dünyanın en büyük ilk üç camisi içindedir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı büyülü bir his yaratacaktır. Tur bitimi Marakeş’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turumuzda Anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Geleneksel dev bir labirenti andıran Marakeş çarşısının tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri dabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacaksınız. Öğle yemeğinden sonra (serbest). Günümüz, Afrika`daki en hareketli şehir meydanı Jamaa El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, Hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Tur bitimi otelimizde transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN MARAKEŞ – ESSAOUIRA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Essaouira Turu düzenlenecektir.(65 €uro) Atlas Okyanusu kıyısında yer alan, yıllar öncesinin Bodrum’unu andıran dünyaca meşhur eski Portekiz şehri Essaouira Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy’da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengârenk tablolar, tarihi ve canlı çarşısındaki dükkânlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Ayrıca akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Chez Ali Turu düzlenecektir. (60 €uro )

7.GÜN MARAKEŞ – KAZABLANKA – ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Kazablanka Havalimanı’na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Havayollarının tarifeli seferi ile saat 16:50’de İstanbul’a hareket. Yerel saatle 00:20’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Fiyatlar

Oteller İki Kişilik OdaKişi başı 3.Kişi(İki Kişilik Odada İlave) Tek Kişilik Oda Çocuk(0-2 Yaş) Çocuk(02-12 Yaş)
4*Oteller 699,00 €uro 699,00 €uro 849,00 €uro 149,00 €uro 599,00 €uro
 • Çocuk fiyatı aile ile aynı odada kalması halinde geçerlidir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler                                     :

 • Air Arabia Havayolları ile İstanbul – Kazablanka – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı ve yer hizmeti vergileri
 • Fes,Rabat ve Marakeş’te 4* otellerde toplam 6 gece yarım pansiyon konaklama
 • Tüm alan ve şehirler arası transferler
 • Solis Turizm Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler                                          :

 • Kişisel harcamalar
 • Otel ekstraları ( telefon, minibar vb.)
 • Ekstra Turlar
 • Akşam yemeklerinde alınacak olan içecekler
 • Yurtdışı çıkış harcı ( 15 TL )
 • Seyahat Sağlık Sigortası ( 15 €uro )

Pin It on Pinterest

Talepleriniz veya Sorularınız için bize ulaşın.
Fiyat Teklifi Al
armut.com