Almanya Vizesi

Almanya, Orta Avrupa’nın en temel ekonomik merkezleri arasında yer almaktadır. Sadece ekonomik değil kültürel ve tarihi geçmiş bağlamında da eşsiz bir duruş sergilemektedir. Ayrıca nüfus yapısına bakıldığı zaman Türk sayısının oldukça yüksek olduğunu da görebilirsiniz. Hızlı endüstrileşmenin yaşandığı Almanya’da sunulan iş fırsatları 1950-70 seneleri arasında Türk işçiler için odak noktası olmuştur. Almanya’da genç Türk nüfus ile işçi ihtiyacını karşılamıştır. Fakat değişen parametreler ile hali hazırda bir işçi alımı söz konusu değildir. Vize ile turistik, çalışma ya da eğitim alanları üzerinden giriş yapma hakkını elde edebilirsiniz.

Almanya Turist Vizesi Veriyor mu?

Almanya turist vizesi almak zor mu; turist vizesi almak oldukça kolay prosedürlere tabidir. Bu noktada sürece dair daha kolay bir aşamadan geçmek için tur şirketleri aracılığı ile vize almayı tercih edebilirsiniz. Tur şirketleri ile alınan vizelerde Almanya’ya ne zaman girileceği ne zaman çıkılacağı daha net şekilde belirtildiği için vize alım sürecine dair herhangi bir sorun da meydana gelmeyecektir.

Almanya turist vizesi veriyor mu; Almanya turist vizesi verirken zorluk çıkartmayan ülkelerdendir. Almanya turist vizesi fiyatı 80 Euro olarak tespit edilmiştir. 0-12 yaş grubundaki çocuklardan ise herhangi bir ücret alınmamaktadır. Almanya turist vizesi red nedenler kategorisi kapsamında sunulan evrakların güncel olmaması da dahil olmak üzere ödemenin kanıtlandığı belgelerin eklenmemesine kadar birçok neden arz edilebilmektedir. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda, hangi nedenden dolayı ret yanıtı aldığınıza dair bilgilendirme sunulacaktır. Bu şekilde bir sonraki başvuruda aynı hatanın yapılması engellenmiş olur.

Almanya turist vizesi yenileme adımlarında da daha önceki vize alma sürecinde ve vizenin kullanımında bir sorun meydana gelmediyse onay anında verilecektir. Yenileme adımlarının sıfırdan vize almaya göre daha kolay olduğu da belirtilmelidir. Almanya turist vizesi gerekli evraklar detaylı şekilde incelenecek ve size yanıt verilecektir. Turist vizesi kaç günde çıkar; yanıtın en geç 15 gün içerisinde tarafınıza iletilmesine önem verilir.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi nasıl kolay alınır; aracı kurumlar ile iş birliği yapan kişilerin vize alma sürelerinin daha kısa bir hal alacağı da belirtilmelidir. Almanya C vizesi ve Almanya D vizesi başvurularını yaparken süre temel kıstas olacaktır. 90 günden az kalacak olan kişiler C gurubu başvuruları sunarken 90 günden fazla kalacak olan kişilerin D grubu başvuruları tamamlaması lazımdır. Aracı kurumlar ile iş birliği kuran kişilerin her bir ek hizmet için kuryeden fotoğraf hizmetine kadar ek ücret ödemeleri gerekecektir.

Almanya davetiye ile vize konusunda da oldukça esnek şekilde hizmet vermektedir. Özellikle davetiye ile vize almak en kolay alternatiflerdendir. Alman vatandaşı bir yakınınızın size gönderdiği davetiye ile vize alma süreciniz hız kazanacaktır.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi evrak listesi dahilinde sizden istenen tüm belgelerin en güncel şekilde sunulması gerekmektedir. Bu belgelerde bir güncellik sorunu ya da yanıltma fark edilirse, vize alma süreci de sekteye uğrayacaktır. Almanya vizesi eksik evrak iletimi sebebi ile de ret yanıtı verebilmektedir. Evrakların toplanmasına dair uzun müddetlerce uğraşmak istemiyorsanız sürecin yönetimini aracı kurumlara iletebilirsiniz. C vizesi evrakları ve D vizesi evrakları kapsamında büyük öneme sahip olan seçeneklerden bazıları;

 • İstenen en temel evrak pasaporttur. Pasaportunuzun son yıllara ait olması talep edilmektedir. Hatta 10 seneden daha eski olan ve yıpranmış pasaportların işlem görmesine müsaade edilmemektedir. Dikkate alınması gereken bir diğer husus da pasaportun son 2 sayfasının boş olmasıdır.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus kağıdı fotokopisi talep edilmektedir. Bu kapsamda kişilerin Almanya’ya girişlerini sıkıntılı bir hale getirecek kayıtları varsa talepleri ret yanıtı alacaktır. Son 6 ayda çektirdiğiniz ve biyometrik 2 adet fotoğraf talep edilmektedir. Bu fotoğrafların tanınırlığı destekleyecek nitelikte olması gerekir. Ayrıca arka fonun beyaz olmasına da dikkat edilmelidir.
 • Almanya vize tipine uygun olarak farklı başvuru formları hazırlamıştır. Bu başvuru formlarının eksiksiz doldurulması gerekir. Doldurma adımının akabinde, imzalanması istenir. İmzasız olan formlar dikkate alınmayacaktır.
 • Almanya Vize Başvurusu

Vize evrakları nereye teslim edilir; evrakların tüm koşullar göz önünde bulundurularak derlenmesinin sonrasında büyükelçiliğe iletilmesi yeterli olacaktır. Pandemi sebebi ile kişilerin bizzat gelmemesi durumunda, kurye ile de belgelerin gönderilmesine imkan verilmektedir. Fakat gönderimin sonrasında verilerin ulaştığına dair onay alınmalıdır.

Almanya Vizesi Ne Kadar?

 Almanya vizesi ücreti; 80 Euro sınırında belirlenmiştir. Almanya vizesi 6 aylık ücreti yaş aralıklarına dair değişimler göstermektedir. Almanya’da 12 yaşından küçük olan kişilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Almanya vizesi çıkmazsa ücret iadesi yapılması söz konusu değildir. Almanya’da özel protokol hazırlanmış olan bazı ülkelerin daha indirimli bir şekilde vize ücretini ödemeleri mümkün kılınır. Örneğin Ermenistan ya da Beyaz Rusya’dan giriş yapacak kişilerin herhangi bir ücret ödemesine gerek kalmayacaktır. Almanya vize ücreti kredi kartı aracılığı ile de sorunsuz şekilde ödenebilmektedir. Bu konuda herhangi bir ücret metot sınırlaması söz konusu olmayacaktır.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

D vizesi kaç günde çıkar; 15 gün içerisinde gerekli yanıt tarafınıza sunulacaktır. Yine de herhangi bir gecikme olması ihtimaline karşın kişilerin başvurularını daha öncesinde yapması gerekmektedir. Özellikle salgın koşulları sebebi ile bazı gecikmeler meydana gelebilmektedir. Almanya vizesi kaç günde çıkıyor; 7-15 gün aralığında turist vizeleri için gerekli onay sunulacaktır. Bu aşamada katılmanız gereken kesin tarihli bir randevu bulunuyorsa öncesinde vize başvuru adımlarının tamamlanması daha verimli olacaktır.

Almanya Vizesi Almak Zor mu?

Almanya vizesi almak zor mu; koşulların yerine getirilmesi durumunda Almanya vize vermeye dair sorun çıkartan bir ülke değildir. Almanya vizesi kolay alınır mı; dileyen kişilerin bu süreç ile uğraşmak istememeleri durumunda aracı kurumlardan da destek alma hakkı olacaktır. Aracı kurumların her bir hizmet biriminden (bilgilendirme de dahil) ek ücret talep edeceğinin ayrıca iletilmesi gerekir. Daha öncesinde bu hizmet bedelleri konusunda bilgi alarak vize başvuru adımında görevlendirme yapmanız daha makul olacaktır.

Almanya Çalışma Vizesi

Almanya çalışma vizesi şartları son senelerde gelen göçmenler ile daha sıkı bir hale getirilmiştir. Almanya çalışma vizesi başvuru yapmak isteyen kişilerin temin etmeleri gereken belgelerden bazıları;

 • Sağlık sigortası en temel kıstaslardan bir tanesidir. Kişilerin Almanya’ya girdiği tarihten çıktığı tarihe kadar tüm aralığı kapsayacak bir sağlık sigortası olması gerekir. Bu sigortanın en düşük bedelinin de 30 bin Euro olması gerekir.
 • İş birliği içerisinde olduğunuz ve pozisyonunuzun hazır olduğu bir Alman şirketi bulunuyorsa, bu Alman şirketinin sunmuş olduğu sağlık sigorta verilerini sunarak ayrıca bir teminat göstermekten kurtulabilirsiniz. Ülkeye giriş yapan kişilerin ülkenin sosyoekonomik yapısını olumsuz yönde etkilememesi için özel bir çaba sarf edilmektedir.
 • Sizi davet eden firmanın tüm bilgilerini içeren bir resmi doküman sunulmalıdır. Ayrıca davet kartına ilişkin de nüsha eklenmelidir.
 • Bir firma ile iş birliği kurmadan alelade gelen kişilerin başvurularının özellikle salgın döneminde olumlu yanıtlanmadığı da eklenmelidir.

Almanya çalışma vizesi kaç günde çıkar; bir ay içerisinde bu vizelerin olumlu olumsuz sonuçları tarafınıza iletilecektir. Almanya çalışma vizesi ücreti de aynı şekilde 80 Euro sınırından hesaplanmaktadır. 1950-70 seneleri arasında alınan işçiler gibi kapsamlı bir alımın olmadığı belirtilmelidir. Hatta işçi alımı sırasında daha öncesinde hakim olmayan sıkı önlemlerin alındığı ve evrakların denetlendiği de belirtilmelidir.

Almanya Evlilik Vizesi

Almanya evlilik vize ücreti 80 Euro olarak hesaplanmıştır. Bu ücretin ödendiğine dair gerekli olan tüm bilgilendirmelerin eklenmesi gerekmektedir. Almanya’da en hızlı alabileceğiniz vizelerin başında evlilik vizeleri gelmektedir. Eşlerden birinin Alman vatandaşı olması durumunda kişilerin aile birliğinin devamlılığını sağlamak için uygulanan protokol kapsamında Almanya’ya giriş yapması mümkün kılınmıştır.

Almanya evlilik vizesi nasıl alınır; evlilik eğer Türkiye resmi birimlerinde yapıldıysa bu evliliğin Almanya’da tanınması için konsolosluklara başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Konsolosluklar üzerinden evlilik vize işlemlerine dair gerekli olan tüm detayları yerine getirilir ve resmi kayıt alınır. Almanya evlilik vizesi için gerekli evraklar kapsamında da evliliğin resmi biçimde kayıtlı olduğunuz yansıtan bir belge sunulmalıdır. Alman otoriteleri evliliğin sadece vize almak adına yapılıp yapılmadığına dair sıkı denetimler de yapmaktadır. Eğer prosedürlerin bu şekilde kötüye kullanıldığı fark edilirse kişilerin oturum izninin kalıcı olarak ellerinden alınması da mümkündür. Normal koşullarda Almanya evlilik vizesi kaç günde çıkar; en geç 15-30 gün aralığında size yanıt verilecektir. Olumlu yanıt alması garantili olan vize seçeneklerinin başında gelmektedir.

Almanya Öğrenci Vizesi

Almanya öğrenci vize ücreti aynı standart tablo üzerinden hesaplanmaktadır ve 80 Euro’dur. Bu miktarın hangi metot üzerinden ödenmesi gerektiğine dair bilgilendirme yapılmamıştır. Dilediğiniz metodu kullanabilirsiniz. Öğrenci vizeleri kapsamında değişim programları büyük önem arz etmektedir. Türkiye ve Almanya arasında yapılan öğrenci değişim programları sayesinde sizin çaba sarf etmenize gerek kalmadan okulların yürüttüğü prosedürler üzerinden ülkeye giriş yapma hakkını elde edeceksiniz.

Almanya öğrenci vizesi nasıl alınır; okullar gerekli olan bilgilendirmeleri ve yazışmaları sizin adınıza yapacaktır. Almanya öğrenci vizesi için gerekli evraklar sizin detaylı şekilde toplamanız ve sunmanız gereken unsurlardır.

 • Dil sınavları en temel unsurların başında gelmektedir. Dil sınavları hem vize kapsamında hem de okulların yeterlik belgelerinde istenebiliyor. Uluslar arası geçerliliği olan Goethe Enstitüsü tarafından yapılan dil sınavlarının vize başvuru formlarına ek olarak sunulması gerekmektedir.
 • Hem Türkiye’de devam ettiğiniz ya da mezun durumda bulunduğunuz okulunuz üzerinden hem de Almanya’da kabul aldığınız okulunuz aracılığı ile onay formunu sunmalısınız. Ülkeye giriş çıkış tarihlerinin de yansıması olan uçak gidiş dönüş biletleri de sunulmalıdır.
 • Kalacak yer büyük bir çoğunlukla okul tarafından halledilmektedir. Okulun yurt imkanları aracılığı ile herhangi bir kalacak yer temin etme süreci ile de uğraşmanız gerekmeyecektir.
 • Okula burslu olarak kayıt olacaksanız bursu gösteren belgeyi eksiksiz biçimde sunmanız gerekmektedir. Burslu kazanmayan kişilerin aylık ve yıllık okul harç ödemelerini ödeyebileceğine ilişkin bir maddi durum analizi sunması gerekmektedir. Bu hesap ekstresinin son tarihlere ait olması da oldukça önemlidir. Bu şekilde okula devamlılık konusunda finansal bir sorun olması da ortadan kaldırılacaktır.
 • Sağlık sigortası durumu aynı şekilde çalışan kişilerden talep edildiği gibi, öğrencilerden de talep edilmektedir. Öğrencilere okulun sağladığı farklı sağlık fırsatları vardır. 30 bin Euroluk sağlık sigortası yerine bu fırsatlardan istifade edilebilir.

Almanya öğrenci vizesi kaç günde çıkar; koşulların belirtildiği şekilde yerine getirilmesi durumunda 2 haftalık bir süre içerisinde gerekli izinlerin alınmasına ve vizenin çıkmasına imkan verilmektedir.

https://www.vizeofisi.com.tr/vize/almanya-vize-basvurusu/

ALMANYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Almanya Vizesi Bordolu Çalışan Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Kimlik Fotokopisi
 14. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 15. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )

Devlet Memuru için Vize Evrak Listesi

 1. KURUMDAN YAZI
 2. SON 3 AYLIK MAAŞ BODROSU
 3. DİLEKÇE
 4. SON 3 AYLIK BANKA HESABI VE BANKA İMZA SİRKÜLERİ
 5. VARSA GAYRİMENKUL FOTKOPİLERİ (ARAÇ RUHSATI TAPU KİRA SÖZLEŞMESİ VS..)
 6. GÜNCEL RESİM 3X4.5
 7. KİMLİK FOTOKOPİSİ
 8. Seyahat Sağlık Sigortası. Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli olmalı, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalıdır. Asgari poliçe tutarı 30.000 Euro teminatlıolmalıdır.
 9. Otel ve uçak rezervasyonlarınız.
 10. VUKUATLI AM VUKAATLI NUFUS KAYIT ÖRNEĞİ


Almanya Vizesi İş Veren için Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Bağkur Pirim Dökümü ve Borcu Yoktur Yazısı
 7. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 8. Otel Rezervasyonu
 9. Uçak Rezervasyonu
 10. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 11. Kimlik Fotokopisi
 12. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 13. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )

Almanya Vizesi Emekli Evrak Listesi

 1. Dilekçe
 2. Emekli Cüzdan Fotokopisi ya’da Ssk’dan Emekli Olduğuna Dair Yazı
 3. Akraba Ziyaretleri İçin Belediyeden Onaylı Davetiye Aslı
 4. Otel Rezervasyonu
 5. Uçak Rezervasyonu
 6. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 7. Kimlik Fotokopisi
 8. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 9. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 10. Tam Vukaatlı Nüfus Kayıt Örneği
 11. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 12. Araç Ruhsat Fotokopisi
 13. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız )

İlk defa şchengen vize alacaklar için emniyetten protokol yazısı

Almanya Vizesi Ev Hanımı Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Banka Kaşeli İmzalı Hesap Extresi ( Banka Şube İmza beyannamesi )
 14. Kimlik Fotokopisi
 15. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 16. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 17. Tam vukaatlı nüfus kayıt örneği
 18. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 19. Araç Ruhsat Fotokopisi

Almanya Vizesi Öğrenci Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Banka Kaşeli İmzalı Hesap Extresi ( Banka Şube İmza beyannamesi )
 14. Kimlik Fotokopisi
 15. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 16. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 17. Tam vukaatlı nüfus kayıt örneği
 18. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 19. Araç Ruhsat Fotokopisi

Almanya Vizesi Başvuru Formu İndir