ABD Vizesi Başvurusu

Amerika Vizesi Almak İçin Neler Yapmak Gereklidir?

Amerika vizesi almak için ilk olarak vize işlemleri noktasında gerekli olan tüm evrakları eksiksiz bir şekil de temin etmeniz gerekir. Bunun sonucun da ise vize işlemleri firmamız tarafından uygulamaya konacaktır. Vize için gerekli olan tüm belgeler yazının ilerleyen kısımların da belirtilecektir ancak dikkat edilmesi gerekli olan husus ise vize için gerekli olan başvuru belgesini doldurma aşamasın da mutlaka koyu renk ve aynı zamanda da tükenmez özelliğe sahip bir kalemin kullanılmasına özen gösterin. Doldurma formu içinde de boş bir kısım bırakmamaya özen göstererek tamamlayın.

Amerika vizesi için gerekli olan evraklar tamamlandıktan sonra tüm kesimlere de firmamız tarafından verilmektedir. Devlet memurlarına, özel çalışanlara, iş veren olarak çalışan kişilere, emeklilere, ev hanımlarına ya da öğrencilere gibi bir çok kesime gerekli olan tüm evraklarını da tamamlaması durumun da vize veriyoruz. Bunun için her kurum da çalışna kişilerin vermesi gereken evraklar da farklı oluyor. İlk olarak bordrolu çalışan kişilere yönelik olan evrak listesine aşağıda yer verilmiştir.

 

Amerika Vizesi Bordolu Olarak Çalışan Kişi Evrak Listesi

 1. Amerika vizesi talebinde bulunduğunu gösteren bir dilekçe. ( Bu dilekçenin antetli bir kağıda yazılmasına dikkat etmeniz gerekli. )
 2. Gerekli olan tüm imza sirküleri
 3. 2015 yılına ait olan ve de firmamız tarafından istenmiş olan vergi levhası
 4. Ticaret sicil gazetesinin firmamız tarafından istenmek te olan en güncel hali
 5. Firmamız tarafından istenmiş olan Faaliyet Belgesi ( Bu belgenin en güncel hali istenmektedir, aynı zaman da asıl belge isteniyor, fotokopi getirmeyin )
 6. SKK tarafından verilen ve oradan temin edilebilen işe giirş belgesi
 7. Son 3 aylık çalışmanın simgesi olarak var olan 3 aylık maaş bordrosu
 8. SSK tarafından temin edilebilecek olan Hizmet dökümü belgesi
 9. Ticari seyahat olduğuna dair gerekli olan davetiye
 10. Yaptığınız otel rezervasyonunu belgeleyen bir yazı ya da kağıt
 11. Yaptığınız uçak rezervasyonunu belgeleyen bir yazı ya da kağıt
 12. Banka cüzdanı isteniyor. (banka cüzdanı son 6 ay içinde aktif olarak kullanılmış olacak ve aynı zaman da içerisinde limit olarak 5000 ve 6000 TL arasında da bir para gerekli olacak. )
 13. Kimlik için geçerli olan fotokopi
 14. Biometrik özelliğe sahip fotoğraf ( adet olarak 2 olması gerek )
 15. Eğer önceden çıkarmış olduğunuz bir pasaport var ise eski pasaportu da kullanabilirsiniz. Eski bir pasaporta sahip değil iseniz en az 6 aylık olarak alınmış olan bir pasaporta sahip olmanız gerek.

 

Amerika vizesi başvuru aşaması yapmak isteyen devlet memurları aşağıda yer alan ve gerekli olan tüm evrakları tamamlama aşamasında sonra firmamıza da gelerek gerekli olan başvuruyu da yapar. Bu başvuru işlemi için tüm evrakların eksiksiz bir şekilde temin edilmesi ve doğru bir şekilde de hazırlanması gerek. Aşağıda sizin için temin etmiş olduğumuz devlet memurları için gerekli olan evrakların olduğu bir liste yer almaktadır.

 

Devlet Memuru için Gerekli Olan Vize Evrak Listesi

 1. Devlet memuru çalıştığı kuruma da giderek o kurumdan vize alma işleminde hiçbir sorun olmadığına dair onay içeren bir belge alması gerekli.
 2. Devlet memuru firmamız tarafından istenen son 3 aylık çalışmasına dair olan 3 aylık bir maaş bordrosu alması gerek.
 3. Amerika vizesi alma isteğini de belirten, firmamıza verilecek olan bir dilekçe
 4. Banka hesabı. ( Bu banka hesabının 3 aylık olması gerekli ve bu süreçte de bu hesabın aktif olarak kullanılması gerekli )
 5. Eğer var ise kullandığınız araç, ev ya da arsa gibi taşınmaz malların size ait olduğunu da gösteren b,r belge.
 6. Yeni çekmiş olduğunuz, siz olduğunu belli olan bir resim
 7. Kimliğinizden alınmış bir fotokopi
 8. Firmamız tarafından istenmekte olan seyahat için sağlık sigortası
 9. Otel ve uçak rezervasyonlarınız olduğunu gösteren bir belge.
 10. Nüfus kayıt örneğini gösteren bir belge. (Detaylı olmalı )

Amerika vizesi onayı için kurumlar farklı farklı evraklar vermek durumundadır. Eğer siz de bir iş verenseniz diğerlerine göre bazı evraklar aynı da olsa bazı farklı evraklar vermek durumunda da kalacaksınız. Tüm evrak işlemleriniz tamamlandıktan ve aşağıda yazmış olduğumuz tüm evrakları da eksiksiz bir şekil de tamamladıktan sonra firmamıza gelerek başvuru işleminde de bulunabilirsiniz. İş verenlerin hani belgeleri temin etmesi gerektiği aşağıda ki kısımda da yer alıyor.


Amerika Vizesi İş Veren için Evrak Listesi

 1. Amerika vizesi almak istediğiniz gösteren firmamıza verecek olduğunuz bir dilekçe. (Bu dilekçenin antetli bir kağıda yazılmak zorunda olduğunu unutmayın )
 2. Gerekli olan tüm imza sirküleri
 3. Firmamız tarafından istenmekte olan başvuru esnasında gerekli 2015 yılına ait olan bir vergi levhası
 4. Firmamız tarafından faaliyet belgesi istenmektedir. Bu faaliyet belgesi içinde ise hem yeni ve güncel belge olmalı hem de başvuru esnasında da belgenin aslını getirmeniz gerekiyor.
 5. Bağkur tarafından verilmekte olan prim dökümü ve aynı zaman da yine Bağkur tarafından verilen borcun olmadığını belirten belge
 6. Ticari olarak seyahatin yapılmakta olduğunu gösteren davetiye örneği
 7. Firmamız tarafından istenen yapılmış olan otel rezervasyonu
 8. Firmamız tarafından istenen yapılmış olan uçak rezervasyonu
 9. Son 6 ay içindeki tüm hesap hareketlerini de gösteren banka cüzdanı. Bu banka cüzdanı içinde yaklaşık olarak 5000 6000 TL arasında başvuru sırasında bir limit olması gerekli.
 10. Kimlik için çekilen fotokopi
 11. Yeni çekilmiş, firmamız tarafından istenen 2 adet biometrik fotoğraf
 12. Firma tarafından istenen pasaport belgesi. Bu belge olarak eski pasaportunuzu başvuru esnasında kullanabilirsiniz. Ancak Amerika vizesi başvurusu için eğer pasaport yoksa en az altı aylık olarak hazırlanmış bir pasaport alarak gerekli olan evrakları tamamlayarak firmamıza ulaştırabilirsiniz.

 

Her kurum evraklarını farklı farklı hazırlamaktadır. Herkes bu evrakları hazırlayarak gerekli tüm işlemleri yaptıktan sonra, bu evraklar ile birlikte firmamıza gelmelidir. Bu işlemden sonra eğer bir sorun yoksa vize başvurusu işlemleri de tamamlanacaktır. Aşağıdaki listede emekli için gerekli olan evraklar yer almaktadır.

 

Amerika Vizesi Emekli İçin Geçerli Evrak Listesi

 1. Amerika vizesi talebinizin yer aldığı bir dilekçe
 2. SSK kurumu üzerinden emekli olduğunuzu da gösteren bir belge
 3. Eğer akrabalarınızı görmek için gidiyor iseniz bunu gösteren bir belge
 4. Yapılan otel rezervasyonunu kanıtlayan rezervasyon belgesi
 5. Yapılan uçak rezervasyonunu kanıtlayan rezervasyon belgesi
 6. Kimlik için gerekli fotokopi
 7. Biometrik açıdan çekilmiş olan 2 resim

Herkes öğrenciler, ev hanımları, devlet memurları, emekliler ya da kendi iş yeri olanlar bu belgeleri tamamlayarak firmamıza gelebilir. İnceleme sonucunda problem olmayan başvurular aılanacaktır. Tüm bu işlemleri de yaptıktan sonra artık sizde Amerika vizesi belgesine de rahat bir şekilde sahip olacaksınız.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Bırak

Call Now ButtonDestek Hattı