Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya vizesi için gerekli olan evrakları ilk olarak temin etmeniz gerekmektedir. Birazdan belirteceğimiz evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayıp firmamıza gelerek Avusturya vizesi işlemlerini de kolay bir şekilde tamamlamanız mümkün olur. Bu vizeyi almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar yer alıyor. Bu noktalardan en önemlisi pasaport olarak karşınıza çıkar.

Pasaportun eski ise en fazla on sene önce çıkarılmış olmasına dikkat edin. Eğer yeni bir pasaport alacak iseniz de bu pasaportun en az 6 aylık olacak şekil de çıkarılması gerek. Avusturya vizesi almak için farklı evraklar yer almaktadır ve herkes için çalıştığı kuruma göre de farklı evraklar mevcut.

Ev hanımları, devlet dairesinde çalışanlar ya da kendi iş yeri olanlar hepsi farklı farklı evraklar ile gelerek firmamıza başvuru yapmakta. Vize başvurusu yapacağınız zaman koyu renk ve tükenmez bir kalem kullanmaya aynı zamanda da büyük harfler ile yazmaya ayrıca dikkat ediniz.

 

Avusturya Vizesi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler

Avusturya Vizesi Almak İçin Bordolu Çalışan Kişilerde Evrak Listesi

 1. Avusturya vizesi isteği için dilekçe yazılması gerekli . (Bu dilekçenin antetli kağıda yazılması noktasında ayrıca dikkat edin. )
 2. Firma için gerekli olan imza sirküleri
 3. 2015 yılına kadar olan vergi levhası
 4. Firmamız için geçerli olan Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi gerekli (bu faaliyet belgesinin güncel ve aynı zaman da asıl belge olmasına dikkat edin)
 6. Skk tarafından temin edilen İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay içinde yapılan işe karşılık verilen maaş bordrosu
 8. Ssk tarafından temin edilen SSK Hizmet Dökümü
 9. Yer ayırtılan otele ait otel rezervasyonu
 10. Yer ayırtılan uçağa ait otel rezervasyonu
 11. Banka Cüzdanı (Son 6 ay boyunca kullanılmış ve aktif olacak.)
 12. Kimlik için fotokopi
 13. Biometrik fotoğraf (2 adet çekilmiş olacak)
 14. Var ise eski pasaport eğer yok ise en az 6 aylık alınmış olan pasaport

 

Avusturya vizesi için iş verenler de başvurmaktadır. Diğer kişiler de farklı olduğu gibi işverenlerde de bu evraklar farklı farklı olmaktadır. bazı ana evraklar ise benzerlik göstermektedir. Tüm gerekli olan evrakları topladıktan sonra firmamıza başvuru yaparak vize işlemlerinizin başlamasına yardımcı olabiliriz. Aşağıda işverene ait olan evrak listesi yer almakta.


Avusturya Vizesi İş Veren için Evrak Listesi

 1. Dilekçe (Antetli kağıda yazılmış olmasına mutlaka dikkat edin.)
 2. Gerekli olan imza sirküleri
 3. 2015 yılına ait olan vergi levhası
 4. Faaliyet Belgesi gerekli ( bu faaliyet belgesinin yeni alınmış olmasına ve asıl evrakın olmasına mutlaka dikkat edin)
 5. Bağkur tarafından verilecek olan borcu olmadığına dair belge
 6. Davetiye ( ticari seyahatler için geçerli olan belge gerekiyor )
 7. Yapılmış olan otel rezervasyonu belgesi
 8. Yapılmış olan uçak rezervasyonu belgesi
 9. Banka cüzdanı gerekli ( bu banka cüzdanının 6 ay içinde hareketli ve kullanılmış olması aynı zaman da içinde ise 5000 ve 6000 Tl arasında olan bir paranın da bulunması gerekli)
 10. Kimliğe ait fotokopi
 11. Biometrik fotoğraf(2 adet çekilmiş olacak)
 12. Var ise eski bir fotoğraf yok ise en az 6 aylık kısımdan alınmış olan bir pasaport.

 

Emekliler içinde vize işlemleri için ayrı belgeler gerekli. Bu vize işlemleri için aşağıda emekliler için olan evrakları tamamlayarak firmamıza başvurmanız yeterli olacaktır. Orada gerekli olan yardımı yapacağız.


Avusturya Vizesi Emekli Evrak Listesi

 1. Avusturya vizesi dilekçesi
 2. Emekli olduğuna dair alınması gereken bir yazı ( bu emekli olduğunuza dair olan yazıyı SSK kurumuna giderek, oradan temin etmeniz mümkün olur. )
 3. Eğer akraba ziyareti için Avusturya vizesi alıyor iseniz belediyeye giderek bunu belirten bir belge almanız gerekli olacak.
 4. Yaptığınız otel rezervasyonu
 5. Yapmış olduğunuz uçak rezervasyonu
 6. Banka cüzdanı gerekli. ( bu banka cüzdanı için gerekli olan son 6 ay içinde aktif olarak kullanılmış olması ve de aynı zaman da banka cüzdanı içinde 5000 ve 6000 tl arasında bir limitin de olması gerekli)
 7. Kimlik için bir fotokopi örneği
 8. Çekilmiş biometrik fotoğraf (Fotoğrafların 2 tane olması gerekli)
 9. Var ise eski pasaportunuzu kullanın. Eski pasaport yok ise 6 aylık ya da daha üstü bir pasaport ile başvuru yapabilirsiniz. En az altı ay olması gerekli.
 10. Firmamız için gerekli Nüfus Kayıt Örneği
 11. Var ise tapunuza ait bir belge
 12. Var ise aracınıza ait olan ruhsat belgesi
 13. İlk defa vize alacak iseniz emniyetten vize alabilir şeklinde bir belge almanız gerekli

 

Ev hanımları içinde benzer evraklar kullanılmaktadır. Bu evraklar temin edildikten sonra ve tüm işlemler eksiksiz olarak yapıldıktan sonra firmamızı ziyaret ederek gerekli olan vize başvurusu işlemlerine de başlanabilir. Herhangi bir eksik evrak olması durumun da size evraklar geri verilir ve bu eksik ya da yanlış evrakların da düzeltilmesi için zaman tanır. Bu işlemden sonra tekrar alınan evrakları inceliyoruz sorun olmaması durumun da vize işlemlerini de başlatıyoruz. Aşağıda ev hanımlarının Avusturya vizesi için gerekli olan evrak listesine de yer verilmiştir.

 

Avusturya Vizesi Ev Hanımı İçin Olan Evrak Listesi

 1. Avusturya vizesi talebini gösteren bir dilekçe yazısı
 2. Tarafımızca istenen imza sirküleri
 3. Tarafımızca istenen 2015 yılına ait olan bir vergi levhası
 4. Tarafımızca istenmekte olan ticaret sicil belgesi
 5. Firmamız tarafından istenmek te olan faaliyet belgesi . ( Bu faaliyet belgesi içinde güncellik olacak ve belgenin aslını teslim edeceksiniz. )
 6. Tarafımızca istenen SKK kurumu tarafından verilmekte olan işe girişi gösteren belge
 7. 3 aylık çalışma sonucunda maaşı gösteren 3 aylık maaş bordrosu
 8. Firmamız tarafından istenen SSK kurumuna gidilerek alınmak ta olan hizmet dökümü
 9. Yapılan otel rezervasyonunu göstermekte olan belge
 10. Yapılan uçak rezervasyonunu göstermekte olan belge
 11. Son altı ay hareketli olarak kullanılmış olan bir banka cüzdanı. Başvuru anında bu banka cüzdanı için de yaklaşık olarak 6000 TL olarak para olacak.
 12. Kimliğe ait bir fotokopi örneği
 13. Var ise eski bir pasaport kullanabilirsiniz ancak eski pasaport olmama durumun da ise yeni bir pasaport çıkartmanız da gerekir. Bu pasaportu çıkartırken 6 aylık olanı ya da bu zaman üstünü seçebilirsiniz.

 

Ev hanımları, devlet memurları, öğrenciler ya da işverenler genel olarak benzer evraklar ile başvuru yapmakta. Bu süreçte ise gerekli olan evrakları tamamlayıp Avusturya vize başvurusu için firmamıza gelerek bizden talepte bulunmanız. Evraklarınız incelenir ve herhangi bir problem bulunmaması durumunda gerekli olan vize alma işlemleri başlatılır. Bu şekilde evraklar da sıkıntı olma durumun da ise belirtilerek yeni evrak talebin de bulunuruz. Bu şekilde Avusturya vizesi alma işleminiz de kolaylaşır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Bırak

Call Now ButtonDestek Hattı