Bulgaristan Vizesi Başvurusu

 

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan’a yapılacak olan seyahat, ticari, turistik, eğitim vb ülke giriş çıkışlarında, Bulgaristan Devleti Türkiye Vatandaşlarından Bulgaristan vizesi istemektedir. Bu nedenle Bulgaristan Konsolosluklar’ına ve Fahri Konsolosluklarına vize başvurusu yapılması gereklidir. Her vize işleminde olduğu gibi, Bularistan’a yapılacak vize başvuruları da, bir takım işlemler ve istenilmekte olan evrakları içermektedir. Firmamız Bulgaristan’a yapacağınız vize başvurularında, yapılması gerek işlem ve hazırlanacak olan vize başvuru dosyası konusunda sizlere vize danışmanlığı hizmeti vermektedir. Şunu unutmayın ki uzman bir elden alacağınız, vize danışmanlığı ile almak istediğiniz vizeyi garantileyebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar.

Geçerliliği en az 6 Ay olan Pasaport

Bulgaristan’a yapacağınız vize başvurularında, başvuru yapacağınız pasaportun en az 6 ay geçerliliği olmak zorundadır. Ayrıca pasaportunuzun ikinci sayfasında bulunan hamilinin imzası, kısmı imzalanmış olması gerekmektedir. Bunun dışında varsa eski pasaportlarınızıda vize başvuru dosyasında bulundurmanız gerekli.

Elçiliğe Hitaben Yazılmış İngilizce Dilekçe

Bulgaristan Vizesi almak isteyen kişiler, Bulgaristan Elçiliği vize bölümüne hitaben İngilizce bir dilekçe yazmalıdırlar. Bu dilekçe firmamız danışmanlık hizmetleri arasındadır. Ve sizin yerinize en doğru şekliyle yazmaktayız. Dilekçe firmamız tarafından, sizin için yazılmaktadır ama imza sirkülerinde yetkili imza tarafından, imzalanıp kaşelenmesi gerekmektedir.

Beyaz Arka Fonlu 2 Adet Vesikalık Fotoğraf

Bulgaristan Vizesi, işlem dosyasına koyulacak olan vesikalık fotoğraf, beyaz arka fonda, rötuşsuz, 4,5 x 6 mm ölçülerinde ve çekildiği zamanın güncel olması gerekmektedir.

Otel – Uçak Rezervasyonu

Eğer yapılacak olan başvuru, turistik başvuru ise Bulgaristan’da Rezervasyonu yapılan otel ve uçak bileti rezervasyonlarının aslının Bulgaristan vize başvuru dosyası içerisine koyulması gerekmektedir. Firmamız bu konuda size doğru yönlendirmeleri yaparak, vizenin onaylanma ihtimalini daha da güçlendirmektedir.

30.000 Euro Teminatlı seyahat sağlık sigortası

Yapılacak Bulgaristan vizesinden önce, Bulgaristan gidiş ve dönüşünüzü kapsayacak şeklide en az 30.000 Euro teminatlı olan, seyahat sağlık sigortanızın bulunması gerekmektedir.

Tapu – Kira Kontratı – Banka Kayıtları

Eğer ikamet ettiğiniz yer kira ise, kira kontratınız, sizinse tapusu dosyanızda bulunmalıdır. Ayrıca maaşınızın yattığı veya en az 3 aydır hesap hareketleri bulunan bakiyeli banka hesap cüzdanı da vize onaylanmasını kolaylaştıracaktır ve vize başvuru dosyasında bulunması gereklidir.

Bulgaristan’dan Davetiye

Bulgaristan’a turistik amaçlarla gidiliyorsa orada bulunan bir akrabanın veya yakının yapacağı bir davetiye vize başvurusunun onaylanmasını sağlayacaktır. Veya ticari amaçlarla ise Bulgaristan’daki söz konusu şirketin yapacağı davetiyede vize dosyasında bulunmalıdır.

Bulgaristan vizesi başvurusu için asıl olarak bu evraklar istenilmekle beraber, yapacak olduğunuz başvurunun çeşidine göre ekstra evraklarda gerekmektedir. Bu evrakları yapacağınız başvuru türüne ve ihtiyaca göre hızla belirleyerek, sizden istenilmesi gerekenleri istiyor, bunun dışındakileri de kendimiz hızla hazırlayıp dosyanın içerisine koyuyoruz. Bu evraklar:

Ticari Amaçlı Başvurularda Şirketler İçin

Şirket antetli bir kağıda Bulgaristan konsolosluğu vize bölümüne hitaben yazılacak, seyahatin amacını ve giriş çıkış tarihlerini belirten, şirket kaşesi ve yetkili imzası bulunan bir dilekçe yazılmalıdır.

Şirketin imza sirküleri, faaliyet belgesi, şirketin vergi levhası, bağkur prim kayıtları, dosya içerisinde bulunması gereken evraklardır.

Bulgaristan’daki şirket tarafından yazılmış, orijinal, noter onaylı davetiyenin, ticari vize alınması için vize başvuru dosyası içerisinde bulunması gerekmektedir. Ayrıca şirketin hesap dokümanlarını gösterebilecek, şirket banka hesap cüzdanı fotokopileri de dosyada bulunmalıdır.

Şirketiniz adına yapacağınız  Bulgaristan Ticari Vize Başvurusunda, tüm bu evrakların hangilerine ihtiyaç olduğu konusunda kesin tespit yaparak, hızla ve güvenle dosyalarınızı hazırlıyoruz.

Ayrıca Şirket çalışanıysanız;

Şirketin tarafınıza ödediği 3 aylık maaş bordrosu, SSK işe giriş bildirgesi gibi evraklarda tarafınızdan istenilebilmektedir.

Turistik Amaçlı Vize Başvuruları

Bulgaristan Turistik Vize Başvurusunu yapacak kişi emekliyse SGK’dan emekli olduğunu gösteren bir evrak alınması gerekmektedir. Bununla beraber son 3 aylık maaş bordrosu ve yine son 3 ayı içeren bankadan kaşeli banka hesap detayları, dosyaya eklenmesi gereken evraklardır.

Eğer başvuru yapacak kişi Öğrenci ise, Okumakta olduğu okuldan güncel tarihli bir öğrenci belgesi alınması ve dosyaya eklenmesi gerekmektedir. Eğer kişi 18 yaşını doldurmamışsa, anne ve babanın noterden alabileceği bir muvafakatnameye ihtiyaçları olacaktır. Ayrıca ebeveynler işveren veya çalışan ise onların bu durumuna dair belgelerde dosyada hazır bulunmalıdır.

Devlet memurlarının Yapacağı Bulgaristan Vize Başvurularındaysa, bağlı bulundukları makamdan bir izin dilekçesi, resmi kurum görev kartının önlü arkalı fotokopisi, 3 aylık maaş bordrosu ve yine 3 aylık banka hesap hareketlerini gösteren, banka onaylı doküman başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Bunlar dışında, esnafların kayıtlı oldukları esnaf odası, avukatların kayıtlı oldukları baro, doktor tabipler odası, eczacılar ecza odası ve diş hekimleri, diş hekimleri odasından faaliyet belgesi alarak, dosyalarına koymalıdırlar.

Vize Ofisi Farkıyla İşleri Kolaylaştırın

Firmamız başvuru yapılmak istenen her türden Bulgaristan vizesi işlemleri için, vize danışmanlık hizmeti vermektedir. Ve yapılacak Bulgaristan vize başvurularında yetkili bir firmadır. İstenilen evraklar ve süreçler göz önünde bulundurulduğunda her şey biraz zorlu gibi gözükebilmektedir. Fakat Vize Ofisi farkıyla tüm bu zorlu ve zahmetli işler kolaylaşarak, vize başvuru dosyanız hızla hazırlanıp, başvuru işleminiz yapılabilecektir. Deneyim ve Tecrübemizle Almak istediğiniz vize onayını sizlere garanti ediyoruz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Bırak

Call Now ButtonDestek Hattı