Çekya Vizesi

Günümüzde ülkeler arası seyahatler oldukça kolaylaşmış durumdadır. Hatta bazı ülkelere vizesiz bile gidilebilmektedir. Fakat Çekya bu ülkelerden bir tanesi değil. Çekya’ya gitmek isteyen umuma mahsus yani bordo pasaport sahibi olan kişilerin vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Diğer pasaport sahipleri ise 90 günü geçmemek kaydıyla vize işlemlerinden muaf tutuluyor. 90 günü geçmesi durumunda diğer pasaport sahiplerinin de vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu yazımızda Çekya vizesi, Çekya turist vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve evlilik vizesi ile ilgili bildiklerimizi aktardık. İşte Çekya vize işlemleri ile ilgili detaylar…

Çekya Turist Vizesi Veriyor mu?

Çekya turist vizesi veriyor mu; Çekya yani Çek Cumhuriyeti gerekli tüm evrakların eksiksiz bir şekilde toplanması durumunda Çekya turist vizesi verebiliyor. Çekya turist vizesi almak zor mu; gerekli şartlar sağlandığı ve tüm evraklar eksiksiz bir şekilde teslim edildiği takdirde Çekya turist vizesi almak zor değil. Genellikle otel rezervasyon süresi kadar vize onayı verilmektedir. Çekya turist vizesi red nedenleri arasında evrakların eksik veya hatalı teslim edilmiş olması bulunuyor. Bu yüzden evrakları toplamaya başlamadan önce mutlaka konsolosluk aranarak istenen tüm evraklar eksiksiz bir şekilde öğrenilmelidir. Çekya turist vizesi yenileme işlemleri de yine konsolosluktan yapılır. Konsolosluk tekrar parmak izi ya da evrak talep edebilir. Çekya turist vizesi gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir. Fakat istenen evraklar da her an değişiklik olabileceğinden konsolosluğu arayarak detaylı bilgi almanızı öneririz. Ayrıca vize evraklarını teslim ettikten sonra Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu size parmak izi almak için bir randevu verecektir. Başvurunuzun onaylanması için bu randevuya mutlaka gitmeniz gerekiyor. Daha önce parmak izi vermiş olsanız bile durum değişmeyecektir. Parmak izi tekrar talep edildiği için tekrar randevuya gitmeyi ve parmak izinizi vermelisiniz.

Çekya turist vizesi fiyatı 80 Euro olarak belirlenmiştir. Türk vatandaşları 90 gün aşan vizelerinde ise başvuru harç ücretinden muaf tutulur. 80 Euro ücrete ek olarak başka ücretler talep edilebilir. Bunların arasında hizmet bedeli gibi ücretler bulunur. 80 Euro harç ücretidir. Ek olarak istenen tüm ücretlerin ödenmesi gerekmektedir.

Turist vizesi kaç günde çıkar; Çekya turist vizesi başvuru süreçleri ortalama olarak 10 gün sürmektedir. Fakat başvuru esnasında parmak izi alınmaktadır. Parmak izi beyanı için randevu günü ileri bir tarihe verilebilmektedir. Bu yüzden seyahat gününden en az bir ay önce başvuru işlemlerine başlanması tavsiye edilir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin daha önce parmak izi vermiş olmaları durumu değiştirmez. Tekrar parmak izi alınır. Bu yüzden parmak izi randevusuna mutlaka gitmek gerekmektedir.

Çekya Vizesi Nasıl Alınır?

Çekya vizesi nasıl kolay alınır; Çekya vizesini daha kolay almak için bu iş ile uzman olarak ilgilenen vize danışmanlık şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Bu şirketler istenen evrakları ve başvuru aşamalarını oldukça iyi bir şekilde bilmekte ve başvurunun her aşamasında sizlere eşlik etmektedir. Böylece evraklarda eksiklik veya hata olması riski en az seviyeye inmiş olacaktır. Bu şekilde başvurunun onaylanma ihtimali de yükselmiş olacaktır.

Çekya c vizesi 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan ziyaretler için alınır. Turistik vize ismi de verilmektedir. Çekya d vizesi ise 90 günden uzun süren ziyaretler için alınmaktadır. D vizesi için istenen prosedürler daha fazladır ve evraklar daha detaylı incelenir.

Çekya davetiye ile vize almak için Çek Cumhuriyeti’nde yaşayan bir tanıdığınızdan size davet mektubu göndermesini rica edebilirsiniz. Ayrıca Çek Cumhuriyeti’ni bir iş nedeniyle ziyaret edeceksiniz Çek Cumhuriyeti içerisinde yer alan işyerinin sizlere davetiye göndermesi gerekiyor. Böylece vize işlemleriniz çok daha kolay bir şekilde gerçekleşecektir.

Vize başvurusu için öncelikle konsolosluğun sizler istediği bütün evrakları toplayıp konsolosluğa teslim etmeniz gerekiyor. Evrakları teslim ettikten sonra konsolosluk size parmak izi alınabilmesi için randevu verecektir. Eğer bir danışmanlık şirketi ile birlikte çalışıyorsanız danışmanınız bir sorun çıkmaması için parmak izi alındığı esnada sizlere yardımcı olacaktır. Bu işlemlerin hepsi tamamlandıktan sonra başvurunuz da tamamlanmış olacaktır. Ortalama olarak 10 gün içerisinde başvuru sonucu sizlere bildirilecektir. Bu 10 gün içerisinde Çekya Konsolosluğu tarafından aranabilirsiniz.

Çekya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Çekya c vizesi evrakları ve d vizesi evrakları arasında farklılık olabilir. Bu yüzden başvuru öncesinde mutlaka Konsolosluğu arayıp istenen evraklar hakkında bilgi almalısınız. Çekya vizesi evrak listesi Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’na göre şu şekildedir;

 • Pasaport: veriliş tarihi üzerinden 10 yıl veya daha fazla süre geçmemiş bir pasaportunuzun olması gerekiyor. Ayrıca pasaportunuzun en ay 6 ay daha geçerliliğinin olması bekleniyor. Eski pasaportlarınız varsa bunları da evraklarınız arasında sunmanız iyi olacaktır. Vizenin tebliği için 2 adet boş sayfa olması gerekir. Pasaportunuzda yer alan kişisel bilgiler ile kimliğiniz de yer alan bilgilerin aynı olması gerekiyor. Bu yüzden kimliğimizdeki herhangi bir bilgi de güncelleme işlemi olduysa pasaportunuzu da yenilemeniz gerekecektir.
 • Vize başvuru formu: Çek Cumhuriyeti bir Schengen Ülkesi olduğu için Schengen vize başvuru formu doldurmanız gerekiyor. Form doldururken seyahat amacınızı net ve doğru bir şekilde belirtmelisiniz. İstenen yerleri mutlaka imza atmalısınız. Başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması durumunda vize başvuru formu ebeveynleri tarafından doldurulur ve imzalanır. Başvuru formunu doldururken mutlaka doğru ve güncel bilgileri yazmalısınız. Aksi halde vize başvurunuz reddedilebilir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf: 2 adet arka fonu beyaz olan biyometrik fotoğraf teslim etmeniz gerekiyor. Fotoğrafın mutlaka güncel olması büyük önem taşımaktadır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Schengen vizesi almadan önce en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırmanız ve bunun belgesini evraklarınız arasında teslim etmeniz gerekiyor.
 • Kimlik fotokopisi: önlü ve arkalı şekilde kimlik fotokopisi teslim edilmelidir.
 • tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: E-devlet üzerinden alınabilir.
 • Otel ve uçak rezervasyonu: evraklarınız arasında otel rezervasyon belgenizi ve uçak biletinizi de konsolosluğa beyan etmeniz gerekiyor.
 • Banka hesap dökümü: hesabınızın içerisinde en az beş bin Türk lirası bakiye olması bekleniyor. Bu şekilde son 3 aylık banka hesap dökümünüzü teslim edebilirsiniz. Banka hesap dökümü üzerinde imza sirküleri ve kaşe bulunmalıdır.
 • Maaş bordrosu: son 3 aya ait maaş bordrosu teslim edilmelidir.
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • SGK hizmet dökümü
 • Diğer şirket evrakları
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Emekliler için emeklilik belgesi
 • Çiftçiler için çiftçilik belgesi

Vize evrakları nereye teslim edilir; Çekya vize evrakları Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.

Çekya Vizesi Ne Kadar?

Çekya vizesi ücreti konsolosluk tarafından 80 Euro olarak belirlenmiştir. Çekya vizesi 6 aylık ücreti 80 Euro’dur. Çekya vize ücreti kredi kartı ile de ödenebilir. Nakit ödemeyi de tercih edebilirsiniz. Çekya vizesi çıkmazsa ücret iadesi yapılamamaktadır.

Çekya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çekya vizesi kaç günde çıkıyor; Çekya vizesi sonuçlanma süresi ortalama 10 gündür. Fakat konsolosluktaki yoğunluğa bağlı olarak süre uzayabileceği için en az bir ay önceden başvuru yapmakta fayda vardır.

D vizesi kaç günde çıkar; Çekya d vizesi uzun süreli kalmalar için alınacak olan vize türüdür. Oturma izni olarak da bilinir. Bu yüzden başvurular daha detaylı ve titizlikle incelenmektedir. Bu sebeple d vizesi onaylanma süresi 6 ayı bulabilir.

Çekya Vizesi Almak Zor mu?

Çekya vizesi almak zor mu; zor değil. Sadece gerekli tüm evrakların eksiksiz bir şekilde toplanması ve parmak izi randevusuna gecikmeden gidilmesi gerekiyor. Ayrıca başvuru süreciniz boyunca konsolosluktan aranırsanız telefonunuza cevap vermeniz veya daha sonra geri dönüş yapmanız bekleniyor. Evrakların eksik veya hatalı olması durumunda, fotoğrafın güncel sizi yansıtmaması durumunda ya da parmak izi randevusuna gitmemeniz durumunda başvurunuz iptal olacaktır. Ayrıca ödediğiniz başvuru ücreti size geri iade edilmez. Bu yüzden her şeyi eksiksiz yapmanızda fayda var.

Çekya vizesi kolay alınır mı; Çekya vizesini daha kolay almak için vize danışmanlarından yardım alabilirsiniz. Böylece vize başvurunuzun her aşamasında size eşlik eden bir profesyonel kişi olacaktır. Evraklarınızın eksik olmaması ve başvurunuzun onaylanması için her aşama titizlikle takip edilecektir. Bu konuda çalışan çok fazla firma olduğundan güvenilir firmalar ile birlikte çalışmaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Çekya Çalışma Vizesi

Çekya çalışma vizesi başvuru aşamaları yine Çek Cumhuriyeti konsolosluğundan yapılmaktadır. Çekya çalışma vizesi şartları konsolosluk tarafından bildirilecektir. İstenen evraklar standart evraklara ek olarak son 3 aya ait maaş bordrosu, SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ve diğer şirket evraklarıdır. Orijinal faaliyet belgesi, sicil gazetesi fotokopisi, imza sirküleri, vergi levhası gibi belgeler istenmektedir. Belgeleri toplamadan önce Konsolosluğu arayarak detaylı bilgi almakta fayda vardır. Çalışanlar ve işverenlerden istenen belgeler arasında farklılık olabilir. Çekya çalışma vizesi ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir.

Çekya Evlilik Vizesi

Çekya evlilik vize ücreti 80 Euro’dur. Çekya evlilik vizesi nasıl alınır; Çekya evlilik vizesi yani aile birleşimi vizesi almanız için Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan birisiyle evlenmeniz gerekiyor. Çekya aile birleşimi vizesi d tipi vize olduğu için başvuru işlemleri daha detaylı olarak incelenmektedir. Çekya evlilik vizesi başvuru evrakları arasında eş ve çocuklara ait evraklar da bulunur. Bu evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve Çek Cumhuriyeti konsolosluğuna edilmesi gerekmektedir.

Çekya Öğrenci Vizesi

Çekya öğrenci vize ücreti konsolosluk aranarak net bir şekilde öğrenilebilir. Vize ücretleri yıldan yıla farklılık göstermektedir. Bu yüzden ücretler hakkında net bilgi vermek mümkün değildir.

Çekya öğrenci vizesi nasıl alınır; öğrenci vizesi d tipi bir vizedir. Öğrenci vizesi almak isteyen öğrencilerin okullarından veya e-devlet üzerinden alacakları öğrenci belgesi yardımından başvuru yapmaları gerekmektedir. 18 yaşından daha küçük olan öğrencilerin vize başvurusu noter onaylı muvafakatname ve ebeveynleri ile birlikte yapılmalıdır. Öğrencilerin orada kendini geçirebilecek kadar gelirleri olduğunu kanıtlamaları gerekmektedir. Bunun için detaylı bir şekilde banka hesap dökümleri istenir. Bulunulan zaman diliminden itibaren 3 ay içindeki banka hesap dökümü gerekir. Hesap dökümünü imzalı ve kaşeli olması talep edilmektedir.

Çekya öğrenci vizesi için gerekli evraklar arasındaki en önemli belge öğrenci belgesidir. Öğrenci belgesi olmadan yapılan başvurular otomatik olarak reddedilecektir. Evrakların tamamının eksiksiz bir şekilde teslim edildiğinden emin olunmalıdır.

Çekya öğrenci vizesi kaç günde çıkar; öğrenci vizesi d tipi bir vize olduğu için inceleme işlemleri daha detaylı ve daha titizlikle yapılmaktadır. Bu yüzden başvuru sonuçlarının çıkması 10 günden fazla süreyi bulabilir. Konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak da değişebileceğinden başvuru ne kadar erken yapılırsa o kadar faydalı olacaktır.

 

https://www.vizeofisi.com.tr/vize/cek-cumhuriyeti-vizesi/

Şirket sahipleri ve ortakları için Çek cumhuriyeti vizesi vize başvuru belgeler:

 • Şirket antetli kagıdına Çek cum. konsolosluguna hitaben seyehat maksadını , gidiş dönüş tarihini belirten kaşeli ve imzalı dilekçe.(dilekçe örnegini şirketimizden talep edebilirsiniz)
 • Şirket imza sirküleri
 • Faaliyet belgesi(6 aydan eski olmayacak)
 • Son tarihli vergi levhası
  ticaret sicil gazetesi
 • Konfirmeli otel rezervasyonu yapılmadan telefonla bilgi alınması gerekmektedir.
 • Yeni çekilmiş 2 tane arka fon beyaz vesikalık fotoğraf
 • şirketin ve şahsın banka hesap cüzdan fotokopileri
 • Ticari ziyareti yapılcak ise Çek cumhuriyetinde firmadan davetiye
 • En az 6 geçerli pasaportlarınız varsa eski pasaportlarınız.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Kredi kartı extresi
 • 30000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası(biz temin ediyoruz)

Bordrolu çalışanlar için Çek cumhuriyeti vizesi başvuru evrakları

 • Şirket antetli kağıdına Çek cumhuriyeti konsolosluğuna hitaben gidiş dönüş amacını belirten kaşeli ve imzalı dilekçe.(dilekçe örneğini şirketimizden talep edebilirsiniz)
 • Şirket imza sirküleri
 • Faaliyet belgesi 6 aydan eski olmayacak
 • Son tarihli vergi levhası
 • ticaret sicil gazetesi
 • ssk işe giriş bildirgesi
 • son 3 aylık maaş bordroları
 • ssk hizmet dökümü
 • Konfirmeli otel rezervasyonu yapılmadan telefonla bilgi alınması gerekmektedir.
 • Yeni çekilmiş 2 tane arka fon beyaz vesikalık fotoğraf
 • şirketin ve şahsın banka hesap cüzdan fotokopileri
 • kredi kartı extresi
 • Ticari ziyareti yapılacak ise Çek cumhuriyetindeki firmadan davetiye
 • En az 6 geçerli pasaportlarınız varsa eski pasaportlarınız.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • 30000 eur teminatlı seyahat sağlık sigortası(biz temin ediyoruz)

Emekliler için Çek cumhuriyeti vizesi başvuru belgeleri:

 • Çek cumhuriyeti  konsolosluğu vize bölümüne hitaben dilekçe
 • Emekli cüzdan fotokopisi
 • Varsa tapu araç ruhsat fotokopisi
 • Banka hesap cüzdan fotokopisi
 • Konfirmeli otel rezervasyonu yapılmadan telefonla bilgi alınması gerekmektedir.
 • Yeni çekilmiş 2 tane arka fon beyaz vesikalık fotograf
 • En az 6 ay geçerli pasaportlar varsa eski pasaportlarınız
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Otel ve uçak rezervasyonlarınız
 • 30000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası(biz temin ediyoruz)

Ev hanımları için Çek cumhuriyeti vizesi vize başvuru belgeleri:

 • Çek cumhuriyeti konsolsoluğu vize bölümüne hitaben dilekçe
 • Banka hesap cüzdan fotokopisi
 • 2 tane yeni çekilmiş arka fon beyaz vesikalık fotoğraf resim
 • En az 6 ay geçerli pasaport ve varsa eski pasaportlarınız
 • Oturmuş olduğunuz evin kira kontratı veya tapusu
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Konfirmeli otel rezervasyonu yapılmadan telefonla bilgi alınması gerekmektedir.
 • Eşi çalışıyor veya işveren ise yukardaki evraklarında hazırlanması gerekmektedir.
 • 30000 euro teminatı seyehat saglık sigortası(biz temin ediyoruz)

Öğrenciler için Çek cumhuriyeti vizesi başvuru belgeleri

 • Çek cumhuriyeti konsolosluğu vize bölümüne dilekçe
 • Okuldan yeni tarihli örgenci belgesi
 • 18 yaşını doldurmamış ise anne ve babadan noterden alınacak muvafakat name
 • Banka hesap cüzdan fotokopisi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Konfirmeli otel rezervasyonu yapılmadan telefonla bilgi alınması gerekmektedir.
 • 2 tane yeni çekilmiş arka fon beyaz vesikalık fotoğraf
 • Anne baba işveren veya çalışan ise yukarıdaki evraklarda hazırlanacak
 • En az 6 ay geçerli pasaport varsa eski pasaportlarınız
 • 30000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası(biz temin ediyoruz)

Devlet Memurların’dan İstenen Evrak Listesi

 • En az 6 ay geçerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
 • Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
 • Konsolosluga hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 • Bağlı olduğu makamdan izin belgesi
 • Resmi kurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi
 • Son 3 aylık maaş bodrosu
 • Konfirmeli otel rezervasyonu yapılmadan telefonla bilgi alınması gerekmektedir.
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan ve randevu gününden Son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir
 • Tapu fotokopileri varsa araç ruhsat fotokopileri varsa
 • Kimlik fotokopisi
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Varsa tur programı
 • Yurt dışı seyahat saglık sigortası
 • Dikkat : 10 seneden eski pasaport kabul edilmez ve ispanya basvurusunda kişiler randevu günü şahsen gelmelidirler.

Devlet memurları’na Ticari Vize İçin Gerekli Evrak Listesi ;

 • En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
 • Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
 • Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 • Davetiye gideceğiniz ülkede ki şirket tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdıgı davetiye
 • Konfirmeli otel rezervasyonu yapılmadan telefonla bilgi alınması gerekmektedir.
 • Far işe giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler
 • Konsolosluğa hitaben dilekçe
 • Bağlı olduğu makamdan izin belgesi
 • Resmi kurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi
 • So3 aylık maaş bodrosu
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan ve randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir
 • Kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Varsa tur programı
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

Esnaflar İçin Vize Evrak Listesi

 • En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
 • 3×4 formatında arka formatı beyaz 2 adet fotograf
 • Vukatlı nufus kayıt örneği nufus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli
 • Şirket antetli kagıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış baskonsolosluga yazılmıs vize talep dilekcesi
 • Firma sahibinin imza beyannamesi
 • Faaliyet belgesi baglı bulundugu meslek odasından son 3 ay tarihli
 • Son tarihli vergi levhası fotokoposi son dönem
 • Ticari sicil gazetesi fotokopisi var ise
 • Konfirmeli otel rezervasyonu yapılmadan telefonla bilgi alınması gerekmektedir.
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan randevu gününden son 1 hafta içinde alınmıs olması gerekir
 • Tapu fotokopileri varsa arac ruhsat fotokopiler
 • Kimlik fotokopisi ikametgah belgesi
 • Otel ucak rezervasyonları yurt dışı seyahat saglık sigortası

Esnaflar İçin Ticari Vize Evrak Listesi;

 • En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
 • 3×4 formatın’da arka formatı beyaz 2 adet fotograf
 • Davetiye gidilecek ülkedeki şirket tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdıgı davetiye
 • Fuar işer giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler
 • Firma sahibinin imza beyannamesi
 • Faaliyet belgesi baglı bulundugu meslek odasından son 3 ay tarihli
 • Son tarihli vergi levhası fotokoposi son dönem
 • Ticari sicil gazetesi fotokopisi var ise
 • Konfirmeli otel rezervasyonu yapılmadan telefonla bilgi alınması gerekmektedir.
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan randevu gününden son 1 hafta içinde alınmıs olması gerekir
 • Tapu fotokopileri varsa arac ruhsat fotokopiler
 • Kimlik forokopisi ikametgah belgesi
 • Otel ucak rezervasyonları yurt dışı seyahat saglık sigortası
 • Vukatlı nufus kayıt örneği nufus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli

AVUKAT DOKTOR ECZACILAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ

 • En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
 • 3X4 Formatında arka formatı beyaz 2 adet fotograf
 • İmza beyannamesi şirket ise sirküleri
 • Antetli kagıdına  kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış  baskonsolosluguna hitaben yazilmış dılekce
 • Faaliyet belgesi  baglı oldugu meslek odasından ve son 3 ay tarihli
 • Avukatlar  barodan
 • Doktorlar tabibler odasından
 • Eczacılar eczacılar odasından
 • Diş hekimleri diş hekimleri odasından
 • Mimarlar ve mühendisler mimarlar ve mühendisler odasından
 • Son tarihli vergi levhası fotokopisi son dönem
 • Ticaret sicil fotokopileri şirket ise
 • Konfirmeli otel rezervasyonu yapılmadan telefonla bilgi alınması gerekmektedir.
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaseli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan randevu gününden son 1 hafta içinde alinmış olması gerekmektedir
 • Tapu fotokopileri varsa arac ruhsat fotokopileri
 • Vukuatlı nüfüs kayıt örnegi nufus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli anne baba eş cocukları gösteren
 • Kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi ucak ve otel rezervasyonları varsa tur programı

AVUKAT DOKTOR ECZACILAR İÇİN  TİCARİ VİZE EVRAK LİSTESİ;

 • En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
 • 3X4 Formatında arka formatı beyaz 2 adet fotograf
 • İmza beyannamesi şirket ise sirküleri
 • Fuar ise giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler
 • Antetli kagıdına  kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış  baskonsolosluguna hitaben yazilmış dılekce fuar  ise  giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler
 • Konfirmeli otel rezervasyonu yapılmadan telefonla bilgi alınması gerekmektedir.
 • DavetiyeGidilecek ülkedeki  şirketten  tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdıgı davetiye
 • Faaliyet belgesi baglı oldugu meslek odasından ve son 3 ay tarıhlı
 • Avukatlar  barodan
 • Doktorlar tabibler odasından
 • Eczacılar eczacılar odasından
 • Diş hekimleri diş hekimleri odasından
 • Mimarlar ve mühendisler mimarlar ve mühendisler odasından
 • Kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • ucak ve otel rezervasyonları varsa tur programı
 • Yurt dışı seyahat saglık sogortası
 • Vukuatlı nüfüs kayıt örnegi nufus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli anne baba eş cocukları gösteren
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaseli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan randevu gününden son 1 hafta içinde alinmış olması gerekmektedir
 • Tapu fotokopileri varsa arac ruhsat fotokopileri
Sending
User Review
0 (0 votes)