Danimarka Vizesi

Günümüzde yurt dışına çıkmak oldukça kolaylaşmış durumdadır. Fakat bazı ülkelere giderken vize almak ve bunun için gerekli şartları taşımak gerekiyor. Bu yazımızda Danimarka vizesinin nasıl alınabileceğinden bahsedeceğiz. İşte Danimarka vizesi ile ilgili tüm detaylar…

Danimarka Turist Vizesi Veriyor mu?

Danimarka turist vizesi almak zor mu; Danimarka ülkesinin istediği şartlar sağlandığı durumda Danimarka turist vizesi almak hiç de zor değil.  Ayrıca siyah, yeşil ve gri pasaport sahipleri 90 günü geçmemek şartıyla Danimarka’yı vizesiz ziyaret edebilir. 90 günü geçmesi durumunda bu pasaport sahiplerinin de vize alması gerekmektedir. Bordo pasaport sahiplerinin ise her koşulda vize almaları gerekiyor.

Danimarka vizesi Schengen vizesi olarak da bilinmektedir. Yani başvuru yapılırken Schengen vizesi için başvuru yapmak gerekir.

Danimarka turist vizesi veriyor mu; Danimarka 180 gün içerisinde 90 gün ile sınırlı olmak kaydıyla turist vizesi veriyor. Fakat turist vizesi alanların ülkede daha uzun süre kalması ve çalışması yasaktır. 180 gün içerisinde 90 günden daha az seyahat gerçekleştirecek olanların Danimarka turist vizesine başvurması gerekiyor. Siyah, yeşil ve gri pasaport sahipleri ise 90 günü geçmemek şartıyla vizesiz bir şekilde Danimarka’yı ziyaret edebiliyorlar. 90 günü geçmesi durumunda bu pasaport sahiplerinin de d tipi vize yani oturma izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Oturma izni başvurusu titizlikle inceleneceğinden sonucunun açıklanması 6 ayı bulabilir.

Danimarka turist vizesi fiyatı birkaç kalemden oluşmaktadır. 2021 yılı için vize harç bedeli 80 Euro olarak belirlenmiştir. Ayrıca başvuru merkezi ücreti ve hizmet bedeli ödemek gerekmektedir. Başvuru merkezi ücreti 30 Euro, hizmet bedeli 40 Euro olarak belirlenmiştir. Ücretler yıldan yıla farklılık gösterebilir. Belirtilen ücretler 2021 yılı için geçerlidir. Ayrıca konsolosluktan alacağınız diğer hizmetler içinde ücret ödemeniz gerekmektedir. Örneğin eksik bir evrağınızın çıktısını konsolosluktan alabilirsiniz. Ya da konsolosluktan vize başvuru formu alarak doldurabilirsiniz. Fakat bunlar için ayrı olarak ücret talep edilmektedir. Bu yüzden tüm evraklarınızı eksiksiz bir şekilde konsolosluğa götürmek sizin için daha faydalı olacaktır.

Danimarka turist vizesi red nedenleri arasında evraklarda eksiklik bulunması oldukça büyük yer kaplamaktadır. Çoğunlukla başvuruların reddedilme nedeni eksik ya da hatalı evrak teslim edilmesidir. Bu yüzden evrakların tam ve doğru olduğundan oldukça emin olmalısınız. Hatta eksik ya da hatalı bir şey yapmamak için vize danışmanlığı yapan şirketlerden yardım alabilirsiniz.  Bu şirketler yardımıyla başvuru yaptığınızda evraklarınız da eksiklik veya hata olması riski daha düşük olacaktır.

Danimarka turist vizesi yenileme başvuruları vize başvuruları gibi Danimarka Konsolosluğu aracılığıyla yapılmaktadır. Konsolostuk aracılığıyla yeniden vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Danimarka turist vizesi gerekli evraklar şunlardır;

 • Danimarka vize başvuru formu
 • Pasaport
 • Eski pasaportlar
 • Kimlik fotokopisi
 • Davetiye
 • Seyahat sağlık sigortası belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Otel rezervasyonu
 • Uçak bileti
 • Pasaport protokol belgesi
 • Yurda giriş çıkış belgesi
 • Şirket belgeleri
 • Son 3 aylık hesap dökümü
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • SGK hizmet dökümü
 • Öğrenci belgesi
 • Emeklilik belgesi
 • 18 yaşından küçükler için noter onaylı muvafakatname

Danimarka turist vizesi kaç günde çıkar; ortalama olarak 15 günde çıkar. Bu yüzden seyahat tarihinizden en az 15 gün önce başvuru yapmalısınız. Süreler konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak daha uzun ya da daha kısa sürebilmektedir. Bu sebeple ne kadar erken başvuru yaparsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Seyahatinizden önceki 180 gün içerisinde istediğiniz zaman başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka vizesi almak için başvuru şeklini belirleyerek gerekli evrakları Danimarka Konsolosluğu’na teslim etmeniz gerekiyor. Danimarka vizesi nasıl kolay alınır; Danimarka vizesini alırken işinizi kolaylaştırmak ve riske girmemek isterseniz vize danışmanlık merkezlerinden yardım alabilirsiniz. Burada size bir danışman atanacak ve vize işlemlerinize yardım edecektir.

Danimarka C vizesi ya da diğer ismi ile kısa süreli vize Danimarka’yı kısa süreli olarak ziyaret etmek isteyenlerin alması gereken vizedir. Bu şekilde vize alındığında seyahat süresi 180 gün içerisinde 90 günü geçemez. C tipi vize alanların Danimarka’da uzun süreli olarak kalmaları yasaktır. Ayrıca C tipi vize alanlar Danimarka’da çalışma hakkına sahip olamazlar. Turistik gezi yapmak isteyenler için uygun bir vize çeşididir.

Danimarka D vizesi ya da diğer adı ile uzun süreli vize Danimarka’da uzun süre kalmayı planlayanların alması gereken vizedir. Bu kişiler öğrenci olabilir, Danimarka’da bir aile kuracak olabilir ya da Danimarka’da iş hayatına katılacak olabilir. Ayrıca din adamlarının da d tipi vize için başvuru yapmaları beklenir.

Danimarka davetiye ile vize alınabilen bir ülkedir. Bunun için Danimarka’da aile, akraba ya da arkadaşınızın olması veya iş ve fuar ziyaretlerine katılacak olmanız gerekiyor. Davet edildiğiniz kişi ya da kurumun sizlere bir davet mektubu göndermesi gerekiyor. Bu belge yardımıyla vize başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Danimarka vizesi evrak listesi yukarıda listelenmiştir. Oldukça fazla belge bulunan ve evrak listesini tamamının konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir. Danimarka vizesi eksik evrak teslim edilmesi durumunda maalesef kabul edilmemektedir. C vizesi evrakları ve d vizesi evrakları arasında farklılık olabilir. Konsolosluk tarafından istenen tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir.

Vize evrakları nereye teslim edilir; Danimarka vizesi için toplanan evrakların Danimarka Konsolosluğu’na teslim edilmesi gerekmektedir. Danimarka Konsolosluğu adresleri şu şekildedir:

 • Trump Towers, Büyükdere Caddesi, No:1, Kule:2, Daire:463 Şişli İstanbul
 • Yukarı Dikmen Mahallesi, Turan Güneş Bulvarı, Numara: 106, Yıldız Kule İş Merkezi Kat:22 Ankara
 • https://www.vizeofisi.com.tr/vize/danimarka-vizesi-basvurusu/

Toplanan tüm evrakların bu iki adresten bir tanesini teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi halde eksik evrak sebebiyle başvuru reddedilebilir.

Danimarka Vizesi Ne Kadar?

Danimarka vizesi ücreti toplam 3 kalem ile karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi vize harcı ücretidir. Aralarında ücreti en yüksek olan da vize harcı ücretidir. Vize harcı ücreti olarak 80 Euro talep ediliyor. Ayrıca hizmet bedeli ve başvuru merkezi ücreti de talep ediliyor. Hizmet bedeli olarak 40 Euro, başvuru merkezi ücreti olarak 30 Euro ödemeniz bekleniyor. Danimarka vizesi 6 aylık ücreti bunların toplamı olmak üzere 150 Euro olmuş oluyor. Danimarka vizesi çıkmazsa ücret iadesi yapılamıyor. Danimarka vizesi ücreti kredi kartı ile ödenebiliyor.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Danimarka vizesi kaç günde çıkıyor; Danimarka vize işlemleri başladıktan sonra sonuçlanma süresi ortalama olarak 15 gündür. Bu 15 gün içerisinde resmi tatiller ve hafta sonları dahil edilmez. Süre konsolosluğa bağlı olarak uzayıp kısalabileceğinden erken başvurmakta fayda vardır.

D vizesi kaç günde çıkar; tüm vize işlemleri için ortalama sonuçlanma süresi 15 gündür. Fakat süre konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak uzayıp kısalabilir. Seyahatten önce 180 gün boyunca başvurma hakkınız vardır. Yoğunluğa bağlı olarak herhangi bir sorun yaşamamanız için en az 30 gün öncesinden başvuru işlemlerine başlamanız önerilir.

Danimarka Vizesi Almak Zor mu?

Danimarka vizesi almak zor mu; gerekli evrakların tamamlanması ve gerekli şartların taşınması durumunda Danimarka vizesi almak hiç de zor değil. Fakat eksik evrak teslimi etmemeye ve hatalı bilgi vermemeye oldukça fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Evrakların eksik ya da hatalı olması durumunda başvuru reddediliyor ve ücret iadesi yapılamıyor.

Danimarka vizesi kolay alınır mı; gerekli tüm işlemlerin doğru ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi durumunda Danimarka vizesi oldukça kolay alınır. Fakat riske girmemek için bir vize danışmanı ile birlikte çalışmanız daha faydalı olacaktır. Böylece evraklarınız da herhangi bir eksiklik yaşamazsınız.

Danimarka Çalışma Vizesi

Danimarka gerekli şartların sağlanması durumunda bireylere oturma izni ve çalışma izni vermektedir. Danimarka Çalışma vizesi başvuru işlemleri Danimarka Konsolosluğu aracılığı ile yapılır. Danimarka çalışma vizesi şartları taşındığı durumda çalışma vizesi almak oldukça kolaydır.

Danimarka çalışma vizesi kaç günde çıkar; vize başvuru sonuçlarının belirtilme süresi ortalama olarak 15 gündür. Konsolosluğun yoğunluğuna göre süre uzayabilir ya da kısalabilir. Danimarka çalışma vizesi ücreti 110 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücret Danimarka çalışma vizesi harç ücretidir.

Danimarka Evlilik Vizesi

Danimarka evlilik vizesi ücreti 1220 Türk lirası civarındadır. Evlilik vizesi yani aile birleşimi vizesi alınması için Danimarka’da yaşayan bir kişiyle aile kurmak gerekmektedir. Bu şekilde evlilik yoluyla oturma izni alınmış olur.

Danimarka evlilik vizesi nasıl alınır; Danimarka evlilik vizesi yani aile birleşimi vizesi almak için gereken tüm evrakları eksiksiz bir şekilde toplayıp konsolosluğa teslim etmek gerekmektedir. Türkiye içerisinde İstanbul ve Ankara’da Danimarka konsolosluğu bulunmaktadır. Bu konsolosluklardan bir tanesine evraklar teslim edilebilir.

Danimarka evlilik vizesi için gerekli evraklar şunlardır;

 • Vize başvuru formu
 • 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Pasaport
 • Eski pasaportlar
 • Evlilik cüzdanı
 • Vize talep dilekçesi
 • Çocuklar için noter onaylı muvafakatname

Ayrıca eş ve çocuklardan da bazı belgeler talep edilmektedir. Aile birleşimi vizesi için 18 yaşından küçük çocukların başvuruya muvafakatname ve ebeveynleri ile birlikte gelmeleri gerekmektedir.

Danimarka evlilik vizesi kaç günde çıkar; evlilik yani aile birleşimi vizesi uzun süreli yani d tipi bir vizedir. Oturma izni olarak da bilinmektedir. Vizenin verilebilmesi için çok detaylı incelemeler yapılmaktadır. Bu yüzden başvuruların sonuçlanması 6 aya kadar süreyi bulabilmektedir. Tüm detaylar titizlikle incelendiği için bu kadar uzun sürmektedir.

Danimarka Öğrenci Vizesi

Danimarka öğrenci vize ücreti 60 Euro’dur. Danimarka’ya eğitim amacıyla gidecek olan öğrencilerin Danimarka eğitim ve araştırma vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu uzun dönemli yani d tipi vizedir. Öğrenci 18 yaşından küçük ise ebeveynlerinden noter onaylı muvafakatname istenmektedir. Ayrıca 18 yaşından küçük öğrencilerin başvuruya ebeveynleri ile birlikte gitmeleri istenmektedir.

Danimarka öğrenci vizesi için gerekli evraklar arasında en önemlisi öğrenci belgesidir. Ayrıca banka hesap dökümü gibi bazı belgelerde istenebilmektedir.

Danimarka öğrenci vizesi kaç günde çıkar; öğrenci vizesi yani eğitim ve araştırma vizesi uzun süreli oturma izni sağladığından titizlikle incelenmektedir. O yüzden vize başvurularının sonuçlanması 6 ay kadar bir süreyi bulabilmektedir.

Danimarka öğrenci vizesi nasıl alınır; Danimarka’yı eğitim veya araştırma amacıyla ziyaret etmek isteyen kişilerin eğitim ve araştırma vizesine başvurmaları gerekmektedir. Başvuru için gerekli tüm evrakları toplayıp Danimarka Konsolosluğu’na ya da vize başvuru merkezine teslim etmek gerekmektedir. Evrakların eksiksiz olması ve herhangi bir hatalı bilgi verilmemesi gerekmektedir. Aksi halde başvuru reddedilebilir. Öğrenci Danimarka’da bir okuldan davet aldıysa başvuru evrakları arasına davet mektubunu eklemelidir. Bu durum vize başvuru sonucunun olumlu sonuçlanması için bir artı puan olacaktır.

 

 

DANİMARKA İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

Danimarka Vizesi Bordolu Çalışan Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Kimlik Fotokopisi
 14. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 15. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )

Devlet Memuru için Vize Evrak Listesi

 1. KURUMDAN YAZI
 2. SON 3 AYLIK MAAŞ BODROSU
 3. DİLEKÇE
 4. SON 3 AYLIK BANKA HESABI VE BANKA İMZA SİRKÜLERİ
 5. VARSA GAYRİMENKUL FOTKOPİLERİ (ARAÇ RUHSATI TAPU KİRA SÖZLEŞMESİ VS..)
 6. GÜNCEL RESİM 3X4.5
 7. KİMLİK FOTOKOPİSİ
 8. Seyahat Sağlık Sigortası. Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli olmalı, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalıdır. Asgari poliçe tutarı 30.000 Euro teminatlıolmalıdır.
 9. Otel ve uçak rezervasyonlarınız.
 10. VUKUATLI AM VUKAATLI NUFUS KAYIT ÖRNEĞİ


Danimarka Vizesi İş Veren için Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Bağkur Pirim Dökümü ve Borcu Yoktur Yazısı
 7. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 8. Otel Rezervasyonu
 9. Uçak Rezervasyonu
 10. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 11. Kimlik Fotokopisi
 12. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 13. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )


Danimarka Vizesi Emekli Evrak Listesi

 1. Dilekçe
 2. Emekli Cüzdan Fotokopisi ya’da Ssk’dan Emekli Olduğuna Dair Yazı
 3. Akraba Ziyaretleri İçin Belediyeden Onaylı Davetiye Aslı
 4. Otel Rezervasyonu
 5. Uçak Rezervasyonu
 6. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 7. Kimlik Fotokopisi
 8. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 9. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 10. Tam Vukaatlı Nüfus Kayıt Örneği
 11. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 12. Araç Ruhsat Fotokopisi
 13. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız )

İlk defa şchengen vize alacaklar için emniyetten protokol yazısı


Danimarka Vizesi Ev Hanımı Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Banka Kaşeli İmzalı Hesap Extresi ( Banka Şube İmza beyannamesi )
 14. Kimlik Fotokopisi
 15. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 16. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 17. Tam vukaatlı nüfus kayıt örneği
 18. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 19. Araç Ruhsat Fotokopisi


Danimarka Vizesi Öğrenci Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Banka Kaşeli İmzalı Hesap Extresi ( Banka Şube İmza beyannamesi )
 14. Kimlik Fotokopisi
 15. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 16. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 17. Tam vukaatlı nüfus kayıt örneği
 18. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 19. Araç Ruhsat Fotokopisi

Danimarka Vize Başvuru Formu İndir

Sending
User Review
0 (0 votes)