Estonya Vizesi

Estonya, Baltık stratejik merkezleri arasında en bilinen ve konumu ile dikkat çeken bir ülkedir. Başkenti Tallin’dir. Hem ana kara hem de farklı takım adalardan oluşmaktadır. Hem seyahat hem de iş imkanları sebebi ile ülkemizden oldukça yoğun bir ilgi görmektedir. Vize başvuru adımlarını hem bireysel olarak tamamlama imkanını değerlendirebilirsiniz hem de aracı kuruluşlar ile daha kolay bir vize talep adımını gerçekleştirebilirsiniz.

Estonya Turist Vizesi Veriyor mu?

Estonya turist vizesi almak zor mu; gerekli koşullar yerine getirildiği zaman vize almak hiç de zor bir süreç değildir. Estonya turist vizesi veriyor mu; evet turist vizesi vermektedir. Fakat salgın dönemi sebebi ile son aylarda gelen taleplerin karşılanmasında bazı aksaklıkların olduğu da belirtilmelidir. Estonya turist vizesi fiyatı; vize ücreti 100 Euro olarak belirlenmiştir. Vizenin türüne göre ödenmesi gereken ücret değişim göstermektedir. Ayrıca her başvurudan da 16 Euro değerinde bir işlem ücreti talep edilmektedir.

Estonya turist vizesi red nedenler; verilen belgelerin yanlış olması, kişilerin belirtilen tutarı ödediğine dair makbuzu başvuru sistemine eklememsi gibi nedenler ile ret yanıtı alınabilmektedir. Ayrıca bireysel başvurularda yaşanan aksaklıklar sebebi ile de bu tür ret yanıtları meydana gelebilmektedir. Profesyonel bir aracı kuruluş ile çalışmak sizin için daha verimli bir hal alacaktır. Estonya turist vizesi yenileme aşamasında yine harç ücreti ödemeniz gerekecektir. Vize süresi dolmasına rağmen hala kullanıma devam edilmesi için teşebbüste bulunulursa, ülkelerden ret yanıtı alabilir ve vizenizin yenilenme hakkı da elinizden alınabilir.

Estonya turist vizesi gerekli evraklar en doğru ve güncel şekilde bir araya getirilmelidir. Bu evraklarda herhangi bir eksiklik meydana geldiği anda başvuru olumsuz sonuçlanacaktır. Turist vizesi kaç günde çıkar; aracı kurum ile yapılan başvurularda 14 günlük bir süreç içerisinde vizenize ulaşma imkanını elde edebilirsiniz. Tabi salgın koşullarının son aylarda bir yavaşlamaya sebebiyet verdiği de eklenmelidir.

Estonya Vizesi Nasıl Alınır?

Estonya vizesi nasıl kolay alınır; belgelerin derlenmesi, talep formunun eksiksiz doldurulması ile vize almak oldukça kolay bir hal alacaktır. Estonya c vizesi kısa süreli vize olarak da tanımlanmaktadır. Bu vize tüm Schengen bölgesi için geçerliliğini sürdürmektedir. Giriş adet sınırlaması yoktur. Hem tek girişlerde hem de çoklu girişlerde kullanımı mümkündür.

Estonya d vizesi ise uzun süreli vize olarak tanımlanmaktadır. Bu uzun süreli vize aile ziyaretleri için sunulmaktadır. Özellikle Estonya vatandaşı bir aile bireyiniz varsa ve size davetiye gönderiyorsa bu şekilde vize almanız daha kolay bir hal alacaktır. Estonya davetiye ile vize alındığı zaman devlet sizin sorun çıkartmanız durumunda muhatap olacak birini bulabileceği için ve bir nevi garanti sunulduğu için vize sunmakta sorun çıkartmamaktadır. Arkadaş davetiyeleri ikinci planda olsa da birinci ve ikinci dereceden akrabaları ziyaret için alınan vizelerin daha kolay sonuç verdiği de belirtilmelidir.

Estonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Estonya vizesi evrak listesi aracı kuruluşlar ile çalışıldığı zaman herhangi bir sorunla karşılaşmadan anında tarafınıza gönderilecektir. Bu belgelerin gönderimine dair sorun yaşamamak için en uygun noktada yer alıyorsunuz. Estonya vizesi eksik evrak sunulması durumunda başvuru ret yanıtı alacaktır. İze başvurularının ret yanıtı alması durumunda neden ret yanıtı verildiğine dair de bilgilendirme sunulur. Bu ret yanıtının sebebi konusunda eksiksiz bir bilgilendirme yapılmaktadır. Eksik evrak gibi basit bir sebep ile ülkeye giriş hakkını kaçırmamak için kesinlikle evrak listesini yakından incelemelisiniz.

C vizesi evrakları kapsamında en az 2 adet sayfasının boş olduğu bir pasaport gerekmektedir. 2 sayfası boş olmayan pasaportlar ile başvuru yapan kişilerin başvuruları onay almayacaktır. Eğer kişilerin sahip oldukları pasaport 10 sene önceye ait ise yeni bir pasaport başvurusu yaparak onun üzerinden vize talebinde bulunmaları talep edilecektir. D vizesi evrakları uzun süreli vize olduğu için daha detaylı talep edilebilir. Her iki vize türünde de tamamlanmış vize formunun sunulması gerekmektedir. Vize formunu Estonya’nın dış ilişkiler internet sayfası aracılığı ile temin edebilir ve doldurabilirsiniz. Bu form kapsamında verilen en ufak bir yanlış bilginin dahi, başvurunun reddine neden olabileceği belirtilmelidir. Vize evrakları nereye teslim edilir; evrakların Estonya Ankara Büyükelçiliği’ne sunulması gerekmektedir. Sunulan belgelerde teslim aşamasının sonrasında herhangi bir değişim yapılmasına da izin verilmeyecektir.

https://www.vizeofisi.com.tr/vize/estonya-vizesi-basvurusu/

Estonya Vizesi Ne Kadar?

Estonya vizesi ücreti vize tipine göre değişim arz etmektedir. Turist vizesi almak isteyen kişilerin 100 Euro değerinde bir ödeme yapması gerekir. Estonya vizesi 6 aylık ücreti ticari vize olarak tanımlanıyorsa ücret 110 Euro olarak tanımlanmaktadır. Kişilerin başvurularının ret yanıtı alması durumunda bu ücretlere ne olacağı ile alakalı da sıklıkla sorular gelmektedir. Estonya vizesi çıkmazsa ücret iadesi yapılmamaktadır. Ayrıca yeni başvuruda bulunacak olan kişilerin de harç ücretini yeniden ödemeleri talep edilecektir.

Estonya vize ücreti kredi kartı üzerinden yapılabilir. Ana şart ödeme yapıldığına dair makbuzun başvuru sistemi üzerinden yetkililere net olarak sunulmasıdır. Bu ödemenin yapılmaması durumunda başvuru dikkate alınmayacaktır.

Estonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

D vizesi kaç günde çıkar; uzun süreli vize olarak da tanımlanan bu alternatifin çıkması 7-14 gün arasında değişim göstermektedir. Kişilerin 6-12 ay arası kalışlarında D vizesi talep etmeleri gerekmektedir. Uzun süreli vizelerin denetimlerinin kısa süreli vizeye göre daha sıkı bir biçimde yapıldığı da belirtilmelidir. Uzun süreli kalışlarda sağlık sigorta güvencesi de talep edilmektedir. Bu poliçenin Estonya’da kalacağınız tüm süreyi kapsaması gerekmektedir. Ayrıca poliçe değerinin de en az 30 bin Euro olması gerekir.

Estonya vizesi kaç günde çıkıyor; bir ya da iki hafta içerisinde vizenizi almış olacaksınız. Vizenin olumsuz yanıt alması durumunda da bilgilendirme sağlanacaktır. Ayrıca ret nedeni de bildirileceği için yeniden başvuru yaparken bu detaya dikkat ederek yeni başvurunuzu şekillendirebilirsiniz.

Estonya Vizesi Almak Zor mu?

Estonya vizesi almak zor mu; gerekli koşulların sağlanması ve belgelerin belirtildiği şekilde muntazam sunulması durumunda vize almak hiç de zor olmayacaktır. Estonya vizesi kolay alınır mı; sağlık sigortası ve kalacak yer garantisi konusunda sorun yaşatmayan başvuruların kabul edildiği görülmektedir. Kişilerin Estonya’da nerede kalacaklarına dair gerekli olan tüm bilgilendirmeleri sunmaları gerekir. Bu da vize alan kişinin Estonya’nın sosyal ekonomik yaşantısı üzerinde bir yük oluşturmayacağının kanıtı olarak ele alınmaktadır. Sadece Baltık ülkelerinde değil birçok Avrupa ülkesinde de bu iki koşul sıkı şekilde takip edilir.

Estonya Çalışma Vizesi

Estonya çalışma vizesi şartları kapsamında vize başvuru formunun eksiksiz doldurulması temel kuraldır. Bu noktada başvuru formunun doldurulmasının yanı sıra imzalanması da önem arz eder. İmzalanmamış olan formlar dikkate alınmayacaktır. Çalışma vizesi almak için bir şirketin aracılığını kullanmak daha verimli sonuç alacaktır. Özellikle davetiyeye sahip olan kişilerin elde edecekleri verimlilik daha da artış gösterir.

Estonya çalışma vizesi başvuru kapsamında 35×45 mm ölçülerinde bir vesikalık fotoğraf talep edilmektedir. Bu fotoğrafın fon kısmının beyaz olmasına da ayrıca önem verilmelidir. Estonya çalışma vizesi kaç günde çıkar; iki haftalık süre içerisinde başvuru adımlarını uygun şekilde tamamlayan kişilerin sonuç alması mümkündür. Estonya çalışma vizesi ücreti 110 Euro olarak belirlenmiştir. Bu vizeyi alan kişilerin Estonya’ya gelmelerinin sonrasında 14 gün içerisinde belediyelere gelerek vizeleri üzerinden oturum izni için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Aksi takdirde resmi denetimlerde sorun yaşanabilir.

Estonya Evlilik Vizesi

Estonya evlilik vize ücreti 110 Euro olarak belirlenmiştir ayrıca vize D grubu kapsamında tanımlanmaktadır. Bu vize Aile bileşimi vizesi olarak da tanımlanır. Ana şart eşlerden birinin Estonya vatandaşı olmasıdır, daha sonrasında Estonya vatandaşı olmayan eş vize için başvuruda bulunabilir. En kolay verilen vizeler arasında yer almaktadır. Estonya evlilik vizesi nasıl alınır; başvurular Ankara Estonya Büyükelçiliği üzerinden tamamlayarak süreci başlatabilirsiniz.

Estonya evlilik vizesi için gerekli evraklar; bir adet fotoğraf, pasaport ( 2 adet sayfası boş olmak kaidesi ile ), Estonya evlilik vizesi kaç günde çıkar; en uzun sürede çıkan onayların başında oturum izni ve çalışma izni gelmektedir. Bu alanda sorun yaşamamak için vize çıkması garantili olsa da daha önceden başvuru sürecini başlatmanız panik yaşamamanız adına sizin için çok daha verimli olacaktır. En geç 30 gün içerisinde vize sonuçlarının tarafınıza gönderilmesi için gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Bu süre evraklarda bazı sorunlar olması durumunda 90 güne kadar çıkabilmektedir.

Estonya Öğrenci Vizesi

 Estonya öğrenci vize ücreti standart olarak 110 Euro’dur. Bu ücretin ödendiğine dair ilgili makbuzu başvuru formuna eklemeniz gerekmektedir. Estonya öğrenci vizesi nasıl alınır; başvurularınızı sadece bireysel bazda değil aynı zamanda aracı kurumlar üzerinden de talep etme hakkınız vardır. Aracı profesyonel kurumlar daha sıkı bir süreç denetimi gerçekleştirdiği için olumlu yanıt alma olasılığı da artmaktadır. Öğrenci vizelerinin diğer vize türlerine göre Baltık ülkelerinde daha kolay olumlu yanıt aldığı da belirtilmelidir.

Estonya öğrenci vizesi için gerekli evraklar şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Pasaportunuzu sunmalısınız. Pasaportun 10 seneden eski olmaması gerekir. Ayrıca kesinlikle 2 adet sayfasının da boş olması gerekiyor.
 • Seyahat sağlık sigortasının kişilerin Estonya’da kalacakları tüm süreyi kapsaması gerekmektedir. Bu sağlık sigortasının en az 30 bin Euro değerinde olması gerekmektedir. sunulan bu koşul gelen kişilerin Estonya sağlık sisteminde mağdur olmamalarını sağlarken aynı zamanda gelen kişilerin Estonya sistemine yük olmalarını da engellemektedir.
 • Öğrencilerin burs kapsamında gitmesi durumunda burslu olduklarını yansıtan güncel tarihli bir belgenin de sunulması gerekir.
 • Öğrenci belgesi de güncel tarihli olmalıdır. Estonya’da başlayacağınız okulun sizi kabul ettiğine dair yazı da eklenmelidir.
 • Estonya’ya gidiş dönüş uçak biletinizin nüshasının da vize başvurusuna eklenmesi gerekir.

Sunulan bu evraklarda bir usulsüzlük ya da yanlışlık meydana geldiği anda gerekli olan ret yanıtı anında tarafınıza iletilecektir.

Estonya öğrenci vizesi kaç günde çıkar; iki haftalık süre zarfında size gerekli olan onay bilgilendirilmesi yapacaktır. Fakat öğrencilik sürecinin olumsuzluk ile karşılaşmaması için gerekli başvuruların öncesinde tamamlanması çok daha verimli olacaktır. Başvuruları yapacak kişilerin Yeşil Pasaport sahibi olması durumunda 60 günden kısa olmak kaidesi ile Estonya’ya vizesiz girmesine de izin verilmektedir. Bu şekilde kalmak istediğiniz süreç 60 günden kısa ise herhangi bir vize alma süreci ile uğraşmak zorunda da kalmayacaksınız. Öğrencilere sunulan oturum izninin hem Büyükelçilikten hem de Estonya’dan alınmasına imkan verilmektedir. Bu şekilde oturum iznini elden teslim almak için tekrar Türkiye’ye dönmenize gerek kalmayacaktır. Oturum izni için öğrencilerden talep edilmese dahi sivillerden kişilerin maddi gücünü gösteren bir banka hesap ekstresi de talep edilebilmektedir.

ESTONYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

Estonya Vizesi Bordolu Çalışan Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Kimlik Fotokopisi
 14. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 15. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )

Devlet Memuru için Vize Evrak Listesi

 1. KURUMDAN YAZI
 2. SON 3 AYLIK MAAŞ BODROSU
 3. DİLEKÇE
 4. SON 3 AYLIK BANKA HESABI VE BANKA İMZA SİRKÜLERİ
 5. VARSA GAYRİMENKUL FOTKOPİLERİ (ARAÇ RUHSATI TAPU KİRA SÖZLEŞMESİ VS..)
 6. GÜNCEL RESİM 3X4.5
 7. KİMLİK FOTOKOPİSİ
 8. Seyahat Sağlık Sigortası. Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli olmalı, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalıdır. Asgari poliçe tutarı 30.000 Euro teminatlıolmalıdır.
 9. Otel ve uçak rezervasyonlarınız.
 10. VUKUATLI AM VUKAATLI NUFUS KAYIT ÖRNEĞİ


Estonya Vizesi İş Veren için Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Bağkur Pirim Dökümü ve Borcu Yoktur Yazısı
 7. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 8. Otel Rezervasyonu
 9. Uçak Rezervasyonu
 10. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 11. Kimlik Fotokopisi
 12. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 13. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )


Estonya Vizesi Emekli Evrak Listesi

 1. Dilekçe
 2. Emekli Cüzdan Fotokopisi ya’da Ssk’dan Emekli Olduğuna Dair Yazı
 3. Akraba Ziyaretleri İçin Belediyeden Onaylı Davetiye Aslı
 4. Otel Rezervasyonu
 5. Uçak Rezervasyonu
 6. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 7. Kimlik Fotokopisi
 8. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 9. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 10. Tam Vukaatlı Nüfus Kayıt Örneği
 11. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 12. Araç Ruhsat Fotokopisi
 13. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız )

İlk defa şchengen vize alacaklar için emniyetten protokol yazısı


Estonya Vizesi Ev Hanımı Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Banka Kaşeli İmzalı Hesap Extresi ( Banka Şube İmza beyannamesi )
 14. Kimlik Fotokopisi
 15. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 16. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 17. Tam vukaatlı nüfus kayıt örneği
 18. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 19. Araç Ruhsat Fotokopisi


Estonya Vizesi Öğrenci Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Banka Kaşeli İmzalı Hesap Extresi ( Banka Şube İmza beyannamesi )
 14. Kimlik Fotokopisi
 15. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 16. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 17. Tam vukaatlı nüfus kayıt örneği
 18. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 19. Araç Ruhsat Fotokopisi
Sending
User Review
0 (0 votes)