Finlandiya Vize Başvurusu

 

Finlandiya Ülkesini Ziyaret Vizesi

Neden Finlandiya diye sorular sorulara yanıt ise oldukça açıktır. Genellikle yurt dışı seyahatlerinde oldukça tercih edilir bir ülke olmasının en öndemli nedeni ülkeye yapılan tur fiyatlarının oldukça uygun olmasından kaynaklanmaktadır. Görülmeyen değişik bir kültüre sahip oluşu, gezi kültürü açısından Suomenlinna kalesi, Temppeliauko Kilisesi, Seurasaari açıkhava müzesi, Kiliseler, Tarihi yürüyüş alanları, Kros kayağı bölgeleri, Seyir terasları, Alışverişi ayağınızın altına seren sokak pazarları, Linnanmaki Amusement gibi oyun parkları, gibi bir çok alana sahip olan zengin kültürü tercih nedenleri arasında yerlerini almaktadır. Oldukça eski tarihli bir kökene sahip olması bozulmayan bir tarih havasını ve bir çok müzeyi de beraberinde getirmiştir.

Kuşkusuz ki ülke nufüsumuzun oldukça büyük bir alanının oluşturmakta olan emekli bireylerimiz özellikle de turistlik amaçlı yapılan gezi turlarına büyük ilgi göstermektedir. Oldukça araştırmacı bir toplum olduğumuzda göz önüne alınırsa fiyatından, gezilecek alanlarına, vize başvurusundan, uçak biletlerine her konu detaylı bir şekilde araştırıldıktan sonra Finlandiya vizesi almaya karar verilir ise ilk atılması gereken adım Finlandiya konsolosluğu tarafından sizden istenilecek evraklara göz atmak olacaktır.

Emekliler İçin Vize Başvuru Listesi

  • Finlandiya konsolosluğu tarafından ilk dikkat edilecek olan evrak kuşkusuz ki gerçeği söylediğinize kanıt olarak gösterilecek olan emekli olduğunuzu gösterir nitelikte çalışıp emeklilik hak ettiğiniz iş yeri tarafından size verilmiş olan emekli cüzdanının fotokopisidir. Yada Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından emekli olduğunuzu gösterir kaşeli, imzalı bir yazıda aynı konumda tutulmaktadır.
  • Sonrasında emekli olduğunuza ikna olduğunu düşündüğünüz konsolosluk tabiki maaşınızın yattığı bankadaki hesap cüzdanı hareketlerinizi de görmek adına beraberinde talep edecektir. Son 6 aylık hesap hareketlerini göz önüne alan, bakiyesinde en az 5.000-TL bulunması gereken bir hesap hareketi görmek istemektedirler. Bu dökümü hesap cüzdanı niteliğinde alabilecek olduğunuz gibi, hesap ekstresi şeklinde de talep edebilirsiniz. Ancak her ikisinde de banka imza yetkililerinin imzalarının ve kaşelerinin bulunması gerekmektedir.
  • Tabiki neden Finlandiya ülkesine seyahat etmek istediğinizi beyan eden bir dilekçe örneği de talep edilen evraklar arasında baş sırada yerini alanlardandır.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 2 adet yeni çekilmiş arka fonu beyaz, vesikalık fotoğraf
  • Pasaport, yenilenmiş ev en az 6 ay süreli olacak
  • Nüfus dairesi tarafından alınacak olan vukuatlı nufüs kayıt örneği
  • Kişilerin kendi adına sahip olduğu taşınmazla ve araçların kendi üstüne ait olduğunu gösterir tapu fotokopileri ve araç ruhsatı fotokopisi
  • Uçak ve otel rezervasyonunu gösterir belgeler talep edilmektedir.

İşte Finlandiya vizesi alabilmek adına temin etmeniz gereken evraklar bu şekilde olup, hiç konsolosluğa başvuruda bulunmadan da bu evrak listesine kolayca ulaşmanız mümkün olmaktadır çoğu zaman. Sadece bu alanda hizmet vermek amacı ile kurulmuş olan vize danışmanlık firmaları aracılığı ile başvuru aşamasına geçmeden evraklarınızı toparlayıp, eksiksiz bir şekilde konsolosluğa sunmanıza ve bu sayede zaman kaybı yaşamadan kolaylıkla vize alımı işleminizi gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır.

Vize danışmanlık firmaları arasında yerini almakta olan vize ofisi firması Evinizde bulunan internete bağlı cihazınızdan arama motoru kısmına giriş yaparak “ vize ofisi” yazdığınızda karşınıza çıkacak olan sayfaya giriş yaparak üye olmadan kolaylıkla Finlandiya vizesi yazılı alanına tıklayabilirsiniz. Burda karşınıza listelenen statülerden hangisi size uygun ise talep edilen evrak listesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tarafınıza sunulan hizmetler bu kadar ile sınırlı kalmayıp uçak bileti rezervasyonu, tatil turlarına katılım olanakları, konsolosluk randevuları gibi bir çok alanda devam etmektedir. Bu nedenle en fazla tercih edilen firmalar arasında yerini almakta olan bu vize ofisi firması bir çok kişiye sağladığı bu hizmetlerden hep başarılı puanlar alarak, kendini kanıtlamış bir firmadır. Ulaşım ağınında oldukça kolay olması da firma açısından oldukça büyük bir avantajdır. Vize alım işlemlerinde gerekli evrakların daha çabuk temini ve zamandan tasarruf sağlaması gibi nedenler göz önüne alınarak Finlandiya vizesini almak için sizde vize ofisi ne başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Bırak

Call Now ButtonDestek Hattı