Finlandiya Vizesi

Finlandiya Cumhuriyeti ülkemizden en çok turist çeken Kuzey Avrupa ülkeleri arasında yer almaktadır. İskandinav ülkeleri olarak da tanımlanan bu bölgenin tarih sahnesine katkıları da oldukça geniştir. Ülkenin başkenti Helsinki’dir. Finlandiya’ya giriş için hususi pasaporta sahip olan Türk Vatandaşlarının vize almadan da giriş yapma hakları vardır. Tabi ki bu girişin 60 günden kısa olması gerekir. Hususi pasaport kapsamında diplomatlar, özel görevliler ve Yeşil pasaportlular da yer almaktadır.

Finlandiya Turist Vizesi Veriyor mu?

Finlandiya turist vizesi almak zor mu; belirtilen tüm koşulların yerine getirilmesi durumunda turist vizesi almak hiç de zor değildir. Finlandiya turist vizesi veriyor mu; Evet Finlandiya’nın en sık onay verdiği vize seçeneklerinin başında Turist vizesi gelmektedir. Finlandiya turist vizesi fiyatı; Schengen vizesi almak isteyen kişilerin 12 yaşından yukarıda olması durumunda ödemeleri gereken tutar 720 lira olarak belirlenmiştir.

Finlandiya turist vizesi red nedenler; evraklarda yanıltıcı bilgilerin verilmesi ya da eksik evrak sıklıkla vize başvurusunun reddedilmesine neden olabilmektedir. Vize başvurularının ret yanıtı alması durumunda genel bir açıklamaya da yer verilir. Yapılan bu açıklama üzerinden yeniden başvuruda bulunma imkanınız da olacaktır. Finlandiya turist vizesi yenileme aşamasında başvurularınızı belgeleri temin ederek yeniden aynı şekilde sunmalısınız. Daha öncesinde vize kullanımına dair bir sorun meydana gelmediyse vize yenileme adımının daha hızlı tamamlandığını da göreceksiniz.

Finlandiya turist vizesi gerekli evraklar aracı kurumlar tarafından da derlenebilir. Bu noktada sizin sadece yetki vermeniz yeterli olacaktır. Turist vizesi kaç günde çıkar; 7-15 gün arasında başvurularınız yanıt bulacaktır. Evrakların sıkı denetlenmesi için bu süre oturum izni de dahil olan vizelerde bir aya kadar uzayabilmektedir.

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

Finlandiya vizesi nasıl kolay alınır; aracı kurumlar ile başvuruların yapılması durumunda vize alım adımı daha kolay bir hale gelecektir. Vize alma süreci içerisinde bazı bireysel başvurular evrak ya da deadline takibi sebebi ile reddedilebilmektedir. Aracı kurumlarda ise bu kıstaslar yakından takip edilir.

Finlandiya c vizesi kısa süreli vize grubunda değerlendirilmektedir. Bu vize sayesinde 90 günden daha az kalma hakkını elde edebilirsiniz. Finlandiya d vizesi ise uzun süreli kalmak isteyen ve kalış süreci 90 günü aşacak olan kişiler için sunulmaktadır. Finlandiya davetiye ile vize alan kişilerin yanıt bulması çok daha kolay bir hal alacaktır. Bu şekilde ülkede yer alan bir Finlandiya vatandaşının güvencesi ile ülkeye girmeye hak kazanırsınız. Ülkeye giren yabancı kişinin sorun çıkartması durumunda iletişim kurulacak bir kişi olacağı için bu tür vizeler daha kolay yanıt bulmaktadır.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Finlandiya vizesi evrak listesi kapsamında pasaport ilk sırada yer almaktadır. Pasaportunuzun 10 seneden eski olmaması gerekir. Eğer 10 seneden daha eski bir pasaport kullanıyorsanız yetkili kişiler size pasaportunuzu yenilemeniz için talepte bulunabilir. Nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisinin yer alması gerekir. Ayrıca son senelerde güncel TC kimlik kartının kullanılması daha makul bulunmaktadır.

Finlandiya vizesi eksik evrak teslim edilmesi durumunda başvurunuz yanacaktır. C vizesi evrakları kapsamında sağlık sigortası da kendini göstermektedir. D vizesi evrakları dahilinde de aynı şekilde sağlık sigortasını net ve güncel belgeler ile sunmanız gerekecektir. Sağlık sigortasının Finlandiya’da kalacağınız tüm zaman aralığını kapsaması gerekmektedir. Bu sağlık sigortasının en az 30.000 Euro değerinde olması gerekir. Sadece Finlandiya kapsamında değil aynı zamanda birçok Avrupa ülkesinde de aynı şekilde sağlık sigortası belgelerine büyük önem verilir. Bu şekilde gelen kişilerin sağlık sistemine yük oluşturmamaları ve aynı zamanda mağdur olmamaları için de bir fırsat sunulmuş olur. Vize evrakları nereye teslim edilir; Finlandiya Büyükelçilikleri ya da Konsoloslukları üzerinden belgeler gönderilebilir. Bu aşamada belgelerin gönderimi sonrasında değişim yapılması söz konusu olmayacaktır.

https://www.vizeofisi.com.tr/vize/finlandiya-vize-basvurusu/

Finlandiya Vizesi Ne Kadar?

Finlandiya vizesi ücreti; Schengen vizesi olarak tanımlanan vize ücreti 720 TL olarak belirlenmiştir. Bu miktar 12 yaşın üzerinde olan kişiler için geçerliliğini korumaktadır. Finlandiya vizesi 6 aylık ücreti kapsamında 6-12 yaş aralığında olan çocukların ise 360 TL değerinde ödeme yapması gerekmektedir.

Finlandiya vizesi çıkmazsa ücret iadesi gibi bir prosedür söz konusu değildir. Ayrıca yeni başvuru yapacak olan kişilerin de ayrıca ödeme yapmaları gerekecektir. 0-5 yaş aralığında olan çocuklar ise herhangi bir ücrete tabi değildir. Ailecek seyahat etmek isteyen kişiler için bu uygulama oldukça memnun edicidir. Finlandiya vize ücreti kredi kartı aracılığıyla da ödeme adımları tamamlanabilmektedir. Önemli olan husus ödemenin yapıldığına ilişkin belgenin başvuru sistemine iliştirilmesidir. Bu belgenin eklenmemesi durumunda başvurunuz kabul görmeyecektir.

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

D vizesi kaç günde çıkar; D vizesi uzun soluklu kalmak isteyen kişiler için uygun olan kıstastır. Başvurunun teslim edilmesinin sonrasında 7-15 gün aralığında vizenin olumlu olumsuz yanıtlanması mümkün kılınmaktadır. Finlandiya vizesi kaç günde çıkıyor; eğer resmi bir başvuru yapacaksanız ve bunu vizeye bağlı kıldıysanız garantili olması adına başvurunun çok öncesinde iletilmesi daha doğru olacaktır. Bu şekilde başvuru ya da halledilmesi gereken resmi işlemler vizenin onay alma süreci sebebi ile sekteye uğramayacaktır.

Finlandiya Vizesi Almak Zor mu?

Finlandiya vizesi almak zor mu; vize almak gerekli olan koşulların yerine getirilmesi durumunda zor değildir. Bu alanda bireysel başvuruda zorlanan kişilerin anında aracı kurumlardan destek almasına da imkan verilmektedir. Finlandiya vizesi kolay alınır mı; evrakların güncelliği, listede sunulan tüm belgelerin eklenmesi ve ek koşulların da yerine getirilmesi durumunda vize almak oldukça kolay olacaktır. Son seneklerde vize süresini aşarak uzun soluklu biçimde kalmak için usulsüzlük yapan kişilerin artması sebebi ile denetimlerin daha sıkı bir hale getirildiği ide görülmektedir.

Finlandiya Çalışma Vizesi

 Finlandiya çalışma vizesi şartları kapsamında kişilerin ek belgeler sunması gerekecektir.

 • Hali hazırda Türkiye’de çalışan kişilerin bir şirket transferi ile Finlandiya’ya gitmesi durumunda bu transferi resmi yazışmalar ile açıklaması gerekmektedir. Türkiye’de bulunan firmanın çalışmaya ilişkin bilgi verirken Finlandiya’daki firmanın da onay kağıdı sunması gerekmektedir.
 • Dönemsel analizler ve çalışmalar için giden şirket sahiplerinin ise Ticaret Odası Kaydı’na ilişkin gerekli olan tüm bilgileri sunması gerekmektedir. Bu belgeler üzerinden vize başvurusu yapıldığı zaman standart vizelere göre daha hızlı sonuç alındığının da belirtilmesi gerekir.

Finlandiya çalışma vizesi başvuru kapsamında bu belgelere dair herhangi bir sorun ya da eksiklik meydana gelirse başvuru olumlu yanıt almayacaktır. Finlandiya çalışma vizesi kaç günde çıkar; bir iki hafta içerisinde vize için gerekli olan tüm adımları tamamlama hakkını elde edebilirsiniz.

Finlandiya çalışma vizesi ücreti de standart olarak 720 TL olarak belirlenmiştir. Bu başvuruları aracı kurumlar üzerinden yapan kişiler için kurye hizmetinden fotokopi ve fotoğraf hizmetine kadar tüm hizmetlere ek ücret talep edilebilmektedir. Aracı kurumları tercih ederek maddi karşılığını ödeyerek süreci daha kolay kılabilirsiniz. Çalışma vize işlemleri kapsamında kişilerin maddi varlıklarını da onaylatmaları gerekmektedir. Bu alanda ülkeye giren kişilerin ülkenin sosyo ekonomik yapısını olumsuz yönde etkilemeyeceğinden de emin olunması gerekiyor. Bu şekilde başvurularda sizden resmi birimlerin banka hesap ekstresi talep etmesi de mümkündür. Refah seviyesine dikkat eden ülkelerin çoğunda oturum izni talep eden kişiler için maddi varlıklarını beyan eden bir hesap ekstresinin vize başvurularında sunulmasına büyük önem verilir.

Finlandiya Evlilik Vizesi

Finlandiya evlilik vize ücreti 720 liradır. 5 yaşından küçük çocuklardan ise ücret talep edilmemektedir. Evlilik vizesi aynı zamanda Aile Birleştirme vizesi olarak da tanımlanmaktadır. Bu koşulu sağlamak için eşlerden birinin Finlandiya vatandaşı olması gerekir. Finlandiya evlilik vizesi nasıl alınır; Finlandiya vatandaşı olan eş üzerinden gerekli olan başvuruların yapılmasının hemen sonrasında onun güvencesi ile siz de ülkede yaşamaya hak kazanabilirsiniz. Eşlerden biri Finlandiya vatandaşı olduğu için doğan çocukların da vatandaş olma imkanı olacaktır.

Finlandiya evlilik vizesi için gerekli evraklar; evliliğin tescil edildiği resmi evrakın sunulması gerekir. Bu şekilde usulsüzlük yaşanmasının önüne geçilmektedir. Finlandiya evlilik vizesi kaç günde çıkar; evlilik vizesinde araştırmalar daha derinlemesine yapıldığı için 15-30 gün aralığında olumlu olumsuz yanıt alacağınızın belirtilmesi gerekir. Vize aracılığı ile bazı resmi süreçlere dahil olacaksanız başvuru ve yanıt bekleme sürecini de hesaba katmalısınız. Bu nedenle işlemlerin öncesinde gerekli olan başvuru adımlarının tamamlanması çok daha verimli olacaktır.

Finlandiya Öğrenci Vizesi

Finlandiya öğrenci vize ücreti Erasmus Programı ile giden öğrenciler için farklı şekilde hesaplanmaktadır. Senelik olarak da yenilemeler yapılmaktadır. Kişilerin uzun süre boyunca Finlandiya’da kalması durumunda öğrencilik sebebi ile de olsa göçmenlik bürosuna başvurunun tamamlanması ve oturum izninin alınması gerekir. Finlandiya öğrenci vizesi nasıl alınır; okul öğrenci belgesinin en güncel hali ile sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Öğrenci vizesinin hem Türkiye’de bağlı bulunduğunuz okula ait olması gerekir hem de Finlandiya’da kabul aldığınız okulun da bu alanda güncel belge sunması gerekmektedir.

Finlandiya öğrenci vizesi için gerekli evraklar kapsamında sağlık sigortası koşulu geçerliliğini sürdürmektedir. Dahil olduğunuz okulun sağlık sigortasına dair ek bir uygulaması varsa okulun sağladığı imkanlardan da istifade etme hakkınız vardır. Salgın sürecinde hem öğrenci hem de turist kabulü ile alakalı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle bireysel başvurulardan ziyade okulun aracılığı ile uygun başvuruların iletilmesi daha mantıklı olacaktır. Öğrencilerden AB Kapsamında değillerse öğrenim ücreti talep edilecektir. Bu öğretim ücretlerinin ödenmesi için gerekli olan maddi güce sahip olduğunuza ilişkin bir belge de talep edilebilir. Eğer burslu olarak kabul aldıysanız bursunuzu net olarak belgeleyen bir doküman da sunulmalıdır. Bu şekilde maddi durumu yetersiz ve Finlandiya eğitim sisteminde sorun çıkartacak kişilerin ülkeye bu amaç ile girmesine izin verilmektedir. Eğitim alacak olan kişinin sabıka kaydının olması durumunda onay verilmeyecektir. Ayrıca vize aldıktan sonra Finlandiya’nın bütünlüğüne ilişkin bir sorun oluşturması durumunda vizenin iptaline de karar verilebilir.

Finlandiya öğrenci vizesi kaç günde çıkar; 7-15 gün aralığında yanıt almanız mümkün kılınmaktadır. Öğrenci vizesine dair sadece aklınıza lisans ya da yüksek lisans gelmemelidir. Aynı zamanda dil eğitimi almak isteyen kişilerin de bu vizeden faydalanma hakkı vardır. Özellikle kısa süreli dil eğitimleri için sunulan vizelerin onay aşamasının da oldukça hızlı olduğu fark edilmektedir. Öğrenci vizesi alacak olan kişilerin bir diğer avantajı ise değişim programlarıdır. Okulların kendi aralarında anlaştıkları ve öncülük ettikleri bu değişim programlarında vize almak da çok daha kolay bir hal alacaktır. Finlandiya kapsamında değişim programları ile avantajın tadını çıkartmak sizin için artık daha kolay bir hal alacaktır.

 

FİNLANDİYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Finlandiya Vizesi Bordolu Çalışan Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Kimlik Fotokopisi
 14. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 15. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )

Devlet Memuru için Vize Evrak Listesi

 1. KURUMDAN YAZI
 2. SON 3 AYLIK MAAŞ BODROSU
 3. DİLEKÇE
 4. SON 3 AYLIK BANKA HESABI VE BANKA İMZA SİRKÜLERİ
 5. VARSA GAYRİMENKUL FOTKOPİLERİ (ARAÇ RUHSATI TAPU KİRA SÖZLEŞMESİ VS..)
 6. GÜNCEL RESİM 3X4.5
 7. KİMLİK FOTOKOPİSİ
 8. Seyahat Sağlık Sigortası. Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli olmalı, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalıdır. Asgari poliçe tutarı 30.000 Euro teminatlıolmalıdır.
 9. Otel ve uçak rezervasyonlarınız.
 10. VUKUATLI AM VUKAATLI NUFUS KAYIT ÖRNEĞİ


Devlet Memuru için Vize Evrak Listesi

 1. KURUMDAN YAZI
 2. SON 3 AYLIK MAAŞ BODROSU
 3. DİLEKÇE
 4. SON 3 AYLIK BANKA HESABI VE BANKA İMZA SİRKÜLERİ
 5. VARSA GAYRİMENKUL FOTKOPİLERİ (ARAÇ RUHSATI TAPU KİRA SÖZLEŞMESİ VS..)
 6. GÜNCEL RESİM 3X4.5
 7. KİMLİK FOTOKOPİSİ
 8. Seyahat Sağlık Sigortası. Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli olmalı, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalıdır. Asgari poliçe tutarı 30.000 Euro teminatlıolmalıdır.
 9. Otel ve uçak rezervasyonlarınız.
 10. VUKUATLI AM VUKAATLI NUFUS KAYIT ÖRNEĞİ


Finlandiya Vizesi İş Veren için Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Bağkur Pirim Dökümü ve Borcu Yoktur Yazısı
 7. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 8. Otel Rezervasyonu
 9. Uçak Rezervasyonu
 10. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 11. Kimlik Fotokopisi
 12. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 13. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )


Finlandiya Vizesi Emekli Evrak Listesi

 1. Dilekçe
 2. Emekli Cüzdan Fotokopisi ya’da Ssk’dan Emekli Olduğuna Dair Yazı
 3. Akraba Ziyaretleri İçin Belediyeden Onaylı Davetiye Aslı
 4. Otel Rezervasyonu
 5. Uçak Rezervasyonu
 6. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 7. Kimlik Fotokopisi
 8. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 9. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 10. Tam Vukaatlı Nüfus Kayıt Örneği
 11. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 12. Araç Ruhsat Fotokopisi
 13. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız )

İlk defa şchengen vize alacaklar için emniyetten protokol yazısı


Finlandiya Vizesi Ev Hanımı Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Banka Kaşeli İmzalı Hesap Extresi ( Banka Şube İmza beyannamesi )
 14. Kimlik Fotokopisi
 15. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 16. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 17. Tam vukaatlı nüfus kayıt örneği
 18. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 19. Araç Ruhsat Fotokopisi


Finlandiya Vizesi Öğrenci Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Banka Kaşeli İmzalı Hesap Extresi ( Banka Şube İmza beyannamesi )
 14. Kimlik Fotokopisi
 15. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 16. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 17. Tam vukaatlı nüfus kayıt örneği
 18. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 19. Araç Ruhsat Fotokopisi
Sending
User Review
0 (0 votes)