Fransa Vizesi 2022

Türk vatandaşları, Fransa seyahatleri için vize başvurusunda bulunmalıdır. Fransa vizeleri seyahat süresi ve seyahat amacına göre verilir. D tipi vize kategorisinde bulunan; eğitim, ticari, çalışma ve aile birleşimi gibi vize türleri 90 günden uzun süre ülkede konaklanmasına olanak tanıyan vizelerdir. Fransa vizesi 2022 başvurusu 90 günü geçmeyecek seyahatler için yapılacaksa Schengen vizesi veya turistik vize alınmalıdır.

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Fransa vize başvurusu için seyahat amacına göre bir vize türüne karar verilmesi ve vize merkezlerinden randevu almak için başvuru formunun doldurulması gerekir. Vize başvuru formu Fransa konsolosluğu resmi web adresinde yayınlanır. Fransızca ve Türkçe dillerinde başvuru formu doldurulduktan sonra çıktısı alınmalı ve imzalanmalıdır. Fransa vizesi 2022 randevu tarihinde gerekli diğer belgelerle birlikte vize merkezine müracaat edilmelidir.

Fransa vizesi için talep edilen evraklar başvuru yapılan vize türlerine göre değişiklik gösterir. Fransa vizesi gerekli evraklar 2022 listesi Fransa konsolosluğu tarafından açıklanmaktadır. Tüm vize türleri için talep edilen genel evraklar şunlardır: pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, finansal belgeler, mesleki belgeler, başvuru formu, şahsi dilekçe, konaklama adresi ve uçak bileti.

Fransa Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Fransa aile birleşimi vizesi, eşi ve çocukları Fransa’da yaşayan Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği vize türüdür. Ulusal vize kategorisinde bulunan vizeye müracaat edilmesi için Fransa vizesi 2022 şartlarına göre başvuru formu doldurulmalıdır. Vize başvuru formu seyahat amacı, seyahat süresi gibi bilgileri açıklamalı ve ıslak imzalı olmalıdır. Bu belge doldurulduktan sonra konsolosluktan veya vize merkezinden randevu alınabilir.

Fransa aile birleşimi gerekli evraklar Fransa’da ve Türkiye’de hazırlanması gereken belgelerden oluşur. Evlilik belgeleri, finansal belgeler, Fransa’da yaşayan eşin oturum izni veya vatandaşlık belgesi gibi ek belgelerle birlikte genel vize evraklarının tümü talep edilir. Fransa aile birleşimi vizesine müracaat eden kişinin yabancı dil sertifikası veya geçerli yabancı dil sınavı puanı olmalıdır.

Fransa Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa vizesi 2022 şartlarına göre çalışma vizesi, Fransa’da bir şirketle iş sözleşmesi yapan Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği uzun süreli vize türüdür. Çalışma vizesi alınması için şirket tarafından hazırlanması gereken belgeler olduğu için başvuru süreci şirket ile birlikte yürütülmelidir. Fransa vizesi 2022 başvurusu yapacak kişi, çalışacağı firmadan çalışma belgesi almalı ve vize başvuru formunu doldurarak randevu tarihi belirlemelidir.

Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar: mesleki belgeler, finansal belgeler, sağlık raporu, adli sicil kaydı, yabancı dil sertifikası gibi belgelerle birlikte Fransa vizesi için talep edilen genel evraklardan oluşur. Çalışılacak şirkete göre talep edilen evraklar farklılık göstermektedir. Başvuru yapacak kişilerin Fransa konsolosluğundan aldığı güncel bilgileri dikkate alması gerekir.

Fransa Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa vizesi 2022 şartlarına göre öğrenci vizesi, Fransa’da bir eğitim kurumundan onay alan Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği uzun süreli vize türüdür. Öğrenci vizesi; mesleki eğitim, dil eğitimi, bilimsel araştırma, staj, yüksek lisans, lisans ve lise eğitimi için alınabilir. Erasmus vizesi de veren Fransa, konsolosluk web adresi üzerinden başvuru formu açmaktadır.

Fransa öğrenci vizesi gerekli evraklar; vize başvuru formu, şahsi dilekçe, sponsor belgesi, seyahat sağlık sigortası, banka hesap dökümü, gelir belgeleri, mesleki belgeler, pasaport gibi belgelerdir. Eğitim alınacak kuruma göre ek belgeler talep edilebilir. Başvuru yapacak öğrenciler, Fransa konsolosluğundan alacağı güncel bilgilerle vize işlemlerini yürütmelidir. Öğrenci vizesi için tüm belgelerin hazırlanması ardından vize merkezine teslim edilmesi ve vize harcının ödenmesi istenir.

Fransa Vizesi Ücreti 2022

Fransa’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları, Fransa vize prosedürüne göre başvuru yapmalı ve vize harcını ödemelidir. Vize başvurusu Fransa konsolosluğundan veya vize merkezlerinden randevu alınarak yapılır. Başvuru yapılan vize türlerine göre talep edilen belgeler ve vize ücreti değişiklik gösterir. Fransa vizesi 2022 yılı ücretinin nakit olarak vize merkezine ödenmesi gerekir.

Fransa vizesi ücreti 2022 yılında 60 € olarak belirlenmiştir. Vize başvurusu yapan kişiler, vize harcı ile birlikte 40 € olan vize merkezi ücretini ödemelidir. Fransa aile birleşimi, çalışma, eğitim ve ticari gibi uzun süreli vizeler için belirlenen vize ücreti 100 €’dur. Vize harcı TL cinsinden nakit olarak ödenebilir.

Fransa Vizesi Aile Birleşimi 2022

Fransa aile birleşimi vizesi aile yakınları Fransa’da ikamet eden Türk vatandaşlarının alabileceği vize türüdür. Ulusal vize kategorisinde yer alan aile birleşimi vizesine başvuru yapılması için Fransa konsolosluğundan randevu alınması gerekmektedir. Fransa vizesi 2022 şartlarına göre Fransa’da yaşayan eş ve çocuklar, en az 1 yıldır yasal olarak ikamet ediyor olmalıdır. Başvuru aşamasında Fransa’da yaşayan aile yakınlarının oturum izni belgesi talep edilir. Eşi Fransız vatandaşı olan kişiler, doğum belgesi ve vatandaşlık belgesini vize merkezine teslim etmelidir.

Fransa vizesi aile birleşimi 2022 başvurusu için Fransa vizesi için talep edilen genel evraklarla birlikte ek evrakların hazırlanması istenir. Bu belgeler; evlilik belgeleri, finansal belgeler, yabancı dil sertifikası, adli sicil kaydı, Fransa’da yaşanacak evin tapusu veya kira kontratı gibi belgelerdir. Aile birleşimi vizesi için belirlenen vize harcı 99 €’dur. Vize başvuru sonucu ortalama 3 ay içerisinde açıklanır.

Fransa Çalışma Vizesi 2022

Fransa vizesi 2022 şartlarına göre çalışma vizesi başvurusu, iş sözleşmesi olan Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği vize türüdür. İş sözleşmesi yapılan firma tarafından hazırlanması gereken belirli evraklar vardır. Çalışma belgesi ve şirket belgeleri gibi ek evraklarla birlikte başvuru sahibi, Fransa vizesi için talep edilen genel evrakların tümünü hazırlamalıdır.

Fransa çalışma vizesi 2022 başvurusu Fransa konsolosluğuna yapılmalıdır. Ulusal vize başvuru formu doldurulduktan sonra vize randevusu alınmalı, randevu tarihinde istenen belgeler vize merkezine teslim edilmeli ve vize harcı ödenmelidir. Başvuru ardından çalışma vizesi sonucu ortalama 1 ay içerisinde açıklanır. Çalışma izni ve oturum izni, vize alarak ülkeye seyahat edilmesi ardından alınabilir.

Fransa Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Fransa ve Türkiye üniversiteleri arasında yapılan anlaşmaya göre öğrenciler, Erasmus programına katılarak Fransa’da belirli bir süre eğitim alabilir. Fransa vizesi 2022 şartlarına göre Erasmus ile Fransa’ya gitmek isteyen kişiler, Türkiye’de eğitim aldıkları üniversitenin yabancı dil sınavına katılmalı ve yeterli düzeyde puan almalıdır. Erasmus koordinatörleri aracılığı ile öğrenci değişikliği programından onay alan kişiler, Erasmus vizesine müracaat edebilir.

Fransa eğitim & Erasmus vizesi 2022 başvurusu için Türkiye ve Fransa’da bulunan üniversitelerden onay belgeleri alınmalı ve vize evrakları arasına eklenmelidir. Bu belge ile birlikte; eğitim belgeleri, yabancı dil puanı veya sertifika, finansal belgeler, sponsor belgesi, pasaport, seyahat sağlık sigortası gibi belgeler istenir. Erasmus ve eğitim vizelerinin sonucu ortalama 1 ay içerisinde olumlu veya olumsuz yönde açıklanır.

Fransa Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Fransa vize başvurusu Fransa konsolosluğuna ve konsolosluğun yetkilendirdiği vize merkezlerine yapılır.

ransa Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Fransa vize sonucu ortalama 2 hafta içerisinde açıklanır.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa vize ücreti 60 €’dur.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Bırak

Call Now ButtonDestek Hattı