Fransa Vizesi

Batı Avrupa’nın en sık ziyaret edilen ülkelerinin başında gelmektedir. Gelen ziyaretçilerin büyük bir kısmının turistik amaçlar ile ülkeye giriş yaptığı görülüyor. Bu noktada Paris’in ve Fransa’nın genelinin tarihi dokusunun büyük önem arz ettiği görülmektedir. Vize alma işlemleri sırasında dilerseniz bireysel başvuru adımlarını takip edebilirsiniz dilerseniz de bu işlemler ile aktif şekilde uğraşan firmalardan destek alabilirsiniz.

Fransa Turist Vizesi Veriyor mu?

Fransa turist vizesi almak zor mu; vize almak konusunda zorluk çıkarabilecek ülkelerden biri olsa da gerekli olan tüm kuralların yerine getirilmesi durumunda girişe dair herhangi bir sorun çıkmadan onay alabilirsiniz. Fransa turist vizesi veriyor mu; en çok onay verilen vize türünün başında turist vizesi gelmektedir. Tarihi ve kültürel dokusu ile hala salgın döneminde dahi izinli olan ülkelerden turist çekmeye devam etmektedir.

Fransa turist vizesi fiyatı 115 Euro olarak standart bir ücret üzerinden sunulmaktadır. Fransa turist vizesi red nedenler kapsamında bu ücretin ödendiğine dair gerekli olan dekontun dosyaya eklenmemesi de bir ihtimaldir. Turist vizesi almak isteyen kişilerin bu başvuruları tur şirketleri üzerinden tamamlama hakkı da olacaktır. Fransa turist vizesi yenileme hem de sıfırdan vize sahibi olma adımında tur şirketleri ile sürecin yönetilmesi olumlu yanıt alma olasılığını artırmaktadır. Tur şirketleri üzerinden vize almanın daha kolay olmasının temel nedeni kişilerin ülkeye ne zaman girecekleri ne zaman çıkacaklarına dair gerekli olan tüm bilgilendirmenin resmi kanallara sunulmasıdır.

Fransa turist vizesi gerekli evraklar kapsamında da size bir liste sunulacak ve bu evrakları temin etmeniz istenecektir. Turist vizesi kaç günde çıkar; 15 gün içerisinde olumlu olumsuz gerekli olan vize sonuç bilgilendirmeleri tarafınıza iletilecektir.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa vizesi nasıl kolay alınır; uluslar arası düzlemde hizmet veren aracı kurumlar ile daha kolay bir şekilde vize alma imkanını elde edebilirsiniz. Bu aracı kurumların ek hizmetlerin her birinde net bir ek ücret talep edeceği de belirtilmelidir. Bu ek ücretler vize ücretinin haricinde tarafınızdan alınacaktır.

Fransa C vizesi kısa süreli Schengen olarak da tanımlanmaktadır. Fransa’da 90 günden daha kısa kalacaksanız bu vize daha uygun olacaktır. 90 gün sınırının üzerinde kalacaksanız da Fransa D vizesi talep etmeniz daha makul olacaktır. D uzun vadeli kalışları destekleyen vize türü olarak bilinmektedir. Fransa davetiye ile vize alma süreci de aktif şekilde kabul gören alternatiflerdendir. Bu alternatif sayesinde Fransa vatandaşı olan bir kişinin size davetiye sunarak Fransa’ya girişinizi kolaylaştırması mümkün kılınıyor.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Fransa vizesi evrak listesi dahilinde sizden istenen tüm verilerin en güncel şekilde sunulması gerekmektedir. Fransa vizesi eksik evrak sunan kişilerin ret yanıtı alacağının da bildirilmesi gerekir. Sunulan evrakların sadece eksik olması değil aynı zamanda geçersiz ya da yanıltıcı olması da ret yanıtı alınması için yeterli bir sebep olarak görülmektedir.

C vizesi evrakları ve D vizesi evrakları kapsamında sorunsuz bir şekilde başvurularınızın dikkate alınabilmesi için temin etmeniz gereken dokümanlardan bazıları şu biçimdedir;

 • Pasaport vize talep aşamasında ilk talep edilen unsurlar arasında yer almaktadır. Pasaportunuzun 10 seneden eski olmaması gerekir. 10 seneden daha eski bir pasaportunuz varsa, öncelikle yenileme adımlarının tamamlanması istenecektir. Ayrıca Fransa ziyaretiniz için başvurduğunuz anda pasaportunuzun 2 adet sayfasının boş olması talep edilmektedir.
 • Güvenlik önlemleri gerekçesi ile daha öncesinde bir pasaportunuz varsa bu işlenmiş pasaportun fotokopisinin sunulması da talep edilebilmektedir. Özellikle düzensiz göçmenlerin giriş süreci sebebi ile alınan önlemlerin çok daha sıkı bir hale geldiği belirtilmelidir.
 • 2 adet biyometrik özelliklere tabi fotoğrafınız olmalıdır. Bu fotoğrafın arka planının tek renk ve beyaz olması gerekir. Fotoğrafın son 6 ayda çekilmiş olması da tanınırlığın sağlanması için büyük önem arz edecektir.
 • Kişilerin vukuatlı nüfus kayır örnekleri de talep edilecektir. Özellikle uzun süreli oturum talep eden kişilerin sabıka kaydı bir kıstas olarak ele alınmaktadır. Kişilerin sicillerinde bir sabıka bulunuyorsa dahi gerekli başvuruları yaparak bu kaydı yerel mahkemeler üzerinden sildirmeniz de mümkün olacaktır.
 • https://www.vizeofisi.com.tr/vize/fransa-vize-basvurusu/

Vize evrakları nereye teslim edilir; bu evrakların belirtilen tüm kıstaslara uygun bir biçimde derlenmesinin sonrasında büyükelçiliğe teslim etmeniz yeterli olacaktır. Aracı kurumlar ile çalışan kişilerin kurye hizmetinden faydalanarak bireysel teslim zorunluluğundan kurtuldukları da ayrıca bildirilmelidir.

Fransa Vizesi Ne Kadar?

Fransa vizesi ücreti; standart ücret olarak 115 Euro şeklinde belirlenmiştir. Fransa vizesi 6 aylık ücreti yaşa aralıklarına göre değişim arz edebilmektedir. 0-6 yaş aralığında olan çocuklar için 35 Euro ödemeniz gerekecektir. Genel olarak Avrupa ülkelerinde bu yaş aralığından ücret talep edilmese dahi Fransa’da talep edilmektedir. 6-12 yaş aralığından ise 75 Euro talep edilmektedir. Fransa vizesi çıkmazsa ücret iadesi yapılmamaktadır. Ret yanıtının sonrasında iletilen başvuru taleplerinde de aynı şekilde ücret ödemeniz ve ödemeye dair makbuzunuzu da eklemeniz istenecektir.

Fransa vize ücreti kredi kartı aracılığı ile ödenebilmektedir. Ödemenin akabinde elde edeceğiniz dekontu da vize başvuru dosyanıza eklemeniz istenecektir. Dijital sisteme geçilmesinden bu yana kişilerin ödeme adımlarını gerçekleştirip gerçekleştirmedikleri finansal düzlemde de takip edilebilmektedir.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

D vizesi kaç günde çıkar; uzun süreli kalacak olan kişileri kapsayan bu vize 15 gün içerisinde çıkacaktır. Fakat bir toplantınız ya da net tarihli katılmanız gereken bir organizasyon bulunuyorsa ortaya çıkabilecek olan tüm aksaklıkları da göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu öncesinde tamamlamalısınız. Fransa vizesi kaç günde çıkıyor; 15 günlük sürenin salgın sebebi ile aksaması durumunda aracı kurumlar ile iş birliği kuran kişilere gerekli bilgilendirmeler anında iletişim numaraları üzerinden yapılır.

Fransa Vizesi Almak Zor mu?

Fransa vizesi almak zor mu; kalıcı oturum ya da göçmenlik için izin alınması en zor olan ülkelerden bir tanesidir. Buna rağmen başvuruların kuralarla uygun olması durumunda herhangi bir sorun meydana gelmeyecektir. Bireysel başvurularınız üst üste ret yanıtı aldıysa kişisel başvuruların yerine aracı kurumlar üzerinden başvuruların yapılması daha mantıklı olacaktır.

Fransa vizesi kolay alınır mı; harç ödemeleri, evrakların temini, gerekli olan güvenlik koşullarından geçirilmiş ve onay alınmış olması süreci kolaylaştıracaktır. Özellikle evrakların her birinin tek tek inceleneceği bilinmelidir. Yanıltıcı evrak sunan kişilerin vize talepleri bir daha gözden geçirmemek üzere iptal edilecektir.

Fransa Çalışma Vizesi

Fransa çalışma vizesi şartları oldukça ağırdır. Çalışma vizesinin şartlarının bu derece zorlaştırılmasının asıl sebebi düzensiz göçmenlerin ülkedeki yoğunluğunun çok daha yüksek hale gelmesidir. Fransa çalışma vizesi başvuru adımlarında sizin hali hazırda kabul aldığınız ve sadece başlama yapacağınız bir şirket bulunuyorsa bu koşulda onay almanız daha kolay bir hal alacaktır.

 • Fransa çalışma izni almak için öncelikli olarak maddi durumunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. 1950li yıllarda vasıfsız işçi alımında bu şartlar geçerli değildir. Bu nedenle maddi durumu yetersiz olan kişilerin dahi göçmen olarak gitme imkanı bulunmaktaydı. Fakat mevcut koşullarda kişilerin Fransa’da çalışma izni alması için kendi ihtiyaçlarını ekonomik olarak karşılayabilecek mal varlığına sahip olması gerekmektedir.
 • Ayrıca ülkede bulunacağınız sürenin tümünü karşılayacak biçimde sağlık sigortası koruması altında olmanız gerekir. Bu sağlık sigortasının en düşük sınır tutarı ise 30 bin Euro olmalıdır. Şirketlerin çalışanları için özel olarak sunulan bazı sağlık sigortaları da mevcuttur. Eğer bu tip bir koruma sistemi mevcutsa bu korumaya ve sigorta detaylarına dair gerekli bilgileri belgeler ile eklemelisiniz.

Fransa çalışma vizesi kaç günde çıkar; bir aylık süreye kadar uzayabilen bir süre sizi beklemektedir. Bu nedenle daha önce de belirtildiği gibi özel bir tarihte başlamanız gerekiyorsa daha öncesinde vize başvurusunun yapılması çok daha verimli olacaktır. Bu şekilde aksaklıklar süreci olumsuz etkilemeyecektir. Fransa çalışma vizesi ücreti 118 Euro olarak belirlenmiştir. Fransa ile özel ortak protokolleri olan ülkelerin bir kısmından ücret talep edilmemektedir. Maalesef ki Türkiye Fransa ile bu tip bir ortak protokole sahip değildir.

Fransa Evlilik Vizesi

Fransa evlilik vize ücreti standart protokol üzerinden 188 Euro şeklinde hesaplanmaktadır. Fransa evlilik vizesi nasıl alınır; Fransa’dan görece en kolay alınabilecek vize olarak karşımıza çıkmaktadır. Eşlerden bir adedinin Fransa vatandaşı olması durumunda Aile Birliğinin Korunması prensibi altında diğer eşin de Fransa’ya gelmesi için vize verilmektedir. Bu vizenin verilmesi için evliliğin belgeler ile ispat edilmesi gerekecektir.

Fransa evlilik vizesi için gerekli evraklar kapsamında en temel unsur evliliği onaylayacak ve teyit edecek evlilik belgesidir. Eğer evlilik Türkiye’de yapıldıysa bu evliliğin Fransa’da geçerli olabilmesi için kesinlikle konsolosluklar üzerinden talepte bulunmanız gerekecektir. Fahri konsolosluklar bu başvuruların kabulü için yetkili değildir. Fransa evlilik vizesi kaç günde çıkar; evliliğe dair gerekli olan tüm incelemelerin yapılmasının hemen sonrasında evlilik vizesi en geç 15 gün içerisinde sunulmaktadır. Fransa resmi birimleri sadece oturum izni almak için evlilik yapılıp yapılmadığını kontrol etmek adına belirli aralıklar ile kontrollerini, de sürdürmektedir.

Fransa Öğrenci Vizesi

 Fransa öğrenci vize ücreti 118 Euro’dur ve Türkiye için herhangi bir indirim söz konusu değildir. Ödemeyi dilediğiniz metot üzerinden tamamlayabilirsiniz. Fransa’da turist ve evlilik vizesinin sonrasında denetimlere tabi olsa da en çok tercih edilen vize öğrenci vizesidir. Fransa’nın oldukça köklü eğitim sisteminin bir parçası olabilmek için öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Hem lisans ve yüksek lisans eğitimleri için hem de dil okulları için gerekli olan başvuruları iletme hakkınız olacaktır.

Fransa öğrenci vizesi nasıl alınır; vizenin alınması için dilerseniz değişim programlarından istifade edebilirsiniz. Fransa ile Türkiye arasında çok sık kullanılan değişim programları olmasa da kabulün daha kolay bir hal alması için önem arz etmektedir. Dil okulları için alınan ve 90 günden daha kısa bir süre kalacağınız C grubu vizenin gerekli olduğu girişimler de sıklıkla talep edilmektedir. Fransa öğrenci vizesi için gerekli evraklar şu detaylar kapsamında sunulmalıdır.

 • Öncelikli olarak Türkiye’de hali hazırda devam ettiğiniz ya da mezun olduğunuz okuldaki öğrencilik-mezuniyet durumunuza ilişkin belge sunmanız gerekmektedir.
 • Fransa’da kabul aldığınız okulun kabul mektubunun vize başvurusuna eklenmesi gerekir.
 • Okulun talep ettiği dil sınavlarından geçer not aldığınıza dair bilgi de sunulmalıdır. Dil sınavları konusunda Avrupa’nın en hassas ülkelerinden bir tanesidir.

Fransa öğrenci vizesi kaç günde çıkar; bu kıstaslara uygun şekilde okul ve eğitim prosedürleri üzerinden başvuru tamamlanırsa en geç 30 gün içerisinde başvurunuz yanıt bulacaktır.

 

FRANSA VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Fransa Vizesi Bordolu Çalışan Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Kimlik Fotokopisi
 14. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 15. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )

Devlet Memuru için Vize Evrak Listesi

 1. KURUMDAN YAZI
 2. SON 3 AYLIK MAAŞ BODROSU
 3. DİLEKÇE
 4. SON 3 AYLIK BANKA HESABI VE BANKA İMZA SİRKÜLERİ
 5. VARSA GAYRİMENKUL FOTKOPİLERİ (ARAÇ RUHSATI TAPU KİRA SÖZLEŞMESİ VS..)
 6. GÜNCEL RESİM 3X4.5
 7. KİMLİK FOTOKOPİSİ
 8. Seyahat Sağlık Sigortası. Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli olmalı, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalıdır. Asgari poliçe tutarı 30.000 Euro teminatlıolmalıdır.
 9. Otel ve uçak rezervasyonlarınız.
 10. VUKUATLI AM VUKAATLI NUFUS KAYIT ÖRNEĞİ


Fransa Vizesi İş Veren için Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Bağkur Pirim Dökümü ve Borcu Yoktur Yazısı
 7. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 8. Otel Rezervasyonu
 9. Uçak Rezervasyonu
 10. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 11. Kimlik Fotokopisi
 12. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 13. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )


Fransa Vizesi Emekli Evrak Listesi

 1. Dilekçe
 2. Emekli Cüzdan Fotokopisi ya’da Ssk’dan Emekli Olduğuna Dair Yazı
 3. Akraba Ziyaretleri İçin Belediyeden Onaylı Davetiye Aslı
 4. Otel Rezervasyonu
 5. Uçak Rezervasyonu
 6. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 7. Kimlik Fotokopisi
 8. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 9. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 10. Tam Vukaatlı Nüfus Kayıt Örneği
 11. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 12. Araç Ruhsat Fotokopisi
 13. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız )

İlk defa şchengen vize alacaklar için emniyetten protokol yazısı


Fransa Vizesi Ev Hanımı Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Banka Kaşeli İmzalı Hesap Extresi ( Banka Şube İmza beyannamesi )
 14. Kimlik Fotokopisi
 15. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 16. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 17. Tam vukaatlı nüfus kayıt örneği
 18. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 19. Araç Ruhsat Fotokopisi


Fransa Vizesi Öğrenci Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Banka Kaşeli İmzalı Hesap Extresi ( Banka Şube İmza beyannamesi )
 14. Kimlik Fotokopisi
 15. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 16. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 17. Tam vukaatlı nüfus kayıt örneği
 18. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 19. Araç Ruhsat Fotokopisi

Fransa Vize Başvuru Formu İndir

Sending
User Review
0 (0 votes)