Hindistan Vizesi Başvurusu

 

Hindistan Ülkesine Ziyaret

Hindistan vizesi başvurusu için temel şart konsolosluğa yapılan başvuru sonrasında talep edilen evrakların eksiksiz ve zamanında teslimidir. Ancak bu şekilde vize alımı başarı ile tamamlanabilmektedir. Tabiki öncelikle gerekli evrakların öğrenebilinmesi adına ya bizzat konsolosluğa veya tur şirketlerine yada internet aracılığı ile bu hususta danışmanlık yapmakta olan vize ofisi firmasına başvuruda bulunulması gerekmektedir. Öncelikli olarak neden Hindistan’ın tercih edildiğini anlatır bir dilekçe örneğine gereksinim duyan konsolosluk için ülkenin değişik kökeninden kısaca bahsedebilirsiniz.

Çeşitli tur şirketleri tarafından düzenlenen yurt dışı turlarına göz attığımızda en çok tercih edilen ülkeler arasında yerini almakta Hindistan ülkesi gerek yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer alması, gezip görülecek ve gitmişken mutlaka yapılmadan dönülmeyecek Goa sahillerinde gezmek, güneşin doğuşunu ve batışının o mükemmel manzarasına tanıklık edebileceğiniz Agra Tac Mahal, Hindistan ülkesine ait bir gelenek olarak bilinen Ölü yakma merasimlerine tanıklık edebileceğiniz Varanasi, Ganj nehrinde sandalla dolaşmak, ülkemizde çamaşır makinelerini kullanarak yıkadığımız çamaşırların açık havada Mumbai’de yıkandığını seyretmek, Fil turu yapmak ve şehri adım adım gezmek gibi anları yaşamak adına mutlaka görülmesi gereken ülkeler arasındadır. Bu nedenle talebin bu denli yoğun olması da yadsınamayacak bir durumdur.

Tabiki konsoloslukta bu denli yoğun talepler doğrultusunda incelemelerini oldukça detaylandırmış ve kesinlikle şartlara uyum sağalamayanlar, eksik ve düzensiz evrak getirenlere izin belgesi niteliği taşımakta olan Hindistan vizesi ni vermeme hususunda karar vermiştir.

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Turist olarak Hindistana gitmeye karar verdiğinizde eğer bir tur aracılığı ile gidiyorsanız işiniz bir nebze daha kolay, izin alımınız bir denli rahat olur ancak kendi başınıza gitmeye karar verdiyseniz Hindistan vizesi alımı için konsolosluk, neden gittiğinizi anlatır nitelikteki dilekçe örneğinin yanı sıra tarafınızdan başka evraklar da talep edecektir.

 • Ülkemizde ikamet ettiğiniz adresinizi gösterir nitelikte olan, ilgili mahalle muhtarlıklarından yada nufüs idaresi tarafından temin edilebilecek olan ikametgah belgesi yada kendi adınıza kayıtlı olan herhangi bir elektrik, su,doğalgaz, telefon,internet faturası gibi faturaların asılları
 • Yine ülkemize ait bir bankada kendi adınıza açılmış olan bir hesabınızın var olması ve içerisinde en az 5.000-TL bakiye bulunması. Tabiki bunu gösterir nitelikteki hesap cüzdanı aslı
 • 2 adet arka fonu beyaz olarak çekilmiş vesikalık resim
 • Pasaport
 • Eğer yaptırdıysanız uçak ve otel rezervasyonlarınızı gösterir belgelerin olması eksiksiz olması gerekmektedir.

   Ticari Amaçlı Vize Evrakları

Tabiki bu yalnızca gezi amaçlı talep edilen evraklardır. Ancak eğer iş alanında ülkemizde faaliyet gösterdiğiniz daldaki yatırımlarınızı yurt dışında da devam ettirmek hedefindeyseniz, kendinize Hindistan kökenli ortaklar ve pazarlar bulmayı istiyor ve bu nedenle seyahat ediyorsanız, konsolosluğa bildirdiğiniz dilekçe örneğinizde buna yer vermeniz neticesinde tarafınızda talep edilecek olan evraklardan bazıları değişikliğe uğramaktadır.

 • Falliyette bulunduğunuz şirketinizin logosunu içerir nitelikte olan antetli kağıdınız üzerine yazdığınız Hindistan vizesi talep nedeninizi belirten dilekçe örneği aslı, çoğu zaman bu delikçenin ingilizce olarak yazılması ve üzerinde şirket kaşe ve imzasının olması gerekmektedir.
 • Şirketinize ait imza yetkililerinin kimler olduğunu gösteren noter onaylı imza sirküleri
 • Başvuru tarihi itibari ile alınmış adına kayıtlı bulunduğunuz oda sicil emmurluğu tarafından verilen oda kaydı aslı,
 • İş alanında firmanıza ortak olmak amacı ile görüşme sağladığınız kişilerin sizi davet ettiğine dair davetiyenin aslı
 • Nufüs cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet vesikalık resim
 • Ülkemizde iakmet ettiğinizi gösterir nitelikteki ikametgah belgesi yada adınıza kayıtlı herhangi bir fatura
 • Şirketinizin bağlı bulunduğu vergi dairesini gösterir Vergi levhası,Ticaret sicil gazetesi, oda sicil kaydı
 • Anlaşmalı olan banka kurumlarında bulunan hesabınıza bağlı son 6 aylık hesap ekstresi, banka personelleri imza yetkilileri tarafından kaşelenip, imzalanmış ve arkasına imza yetkilerini beyan eden sirküler eklenmiş dumumda.

Bütün bu talep edilmekte olan evrakların toparlanması özelliklede şirket sahibi olan bir kişi için oldukaç meşakatli ve zaman alıcı bir durumdur. Bütün bu nedenlerden dolayı zamanınızdan tasarruf sağlamak adına kurulmuş olan vize danışmanlık şirketleri bulunmaktadır. Vize ofisi adın altında kurulmuş olan bu şirket hizmette sınır tanımayarak, sizin adınıza talep edilen evrakları hazırlamak, düzenlemek, konsolosluğa sunmak, vize işlemleri sırasında oluşacak küçük pürüzleri kurduğu bağlantılar ile rahatlıkla çözüme kavuşturmak, konsolosluk ile randevu imkanını size sağlamak, tur acenteliği ve uçak bileti rezervasyonu yapmak gibi hizmetleri sizlere sunarak kolaylıkla Hindistan vizesi almanızı sağlamaktadır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Bırak

Call Now ButtonDestek Hattı