Hollanda Turist Vizesi Veriyor Mu?

Hollanda turist vizesi almak zor mu? Hollanda turist vizesi alma işlemleri, oldukça kolaydır. Diğer vize işlemleri ile aynı süreç sağlanır. Buradaki evraklar farklılık gözetir. Hollanda turist vizesi veriyor mu? Aynı anda belirli ülkelere turist vizesi sağlar. Ancak bu durumdan bazı ülkeler kabul görmez. Hollanda turist vizesi fiyatı; 60 Euro’dur.

Çocuk var ise turist olarak vize ücreti, 35 Euro’ya düşer. Hollanda turist vizesi Red nedenleri içerisinde, yasal olmayan işlemler ilk sırada gelir. Evrakların eksik ya da tam bir şekilde tamamlanması Red nedenleri içerisine girer. Aynı zamanda sağlık problemleri ya da ülke içinde yurt dışına çıkma yasağı bulunuyorsa, bu da red nedenleri içerisinde kesinlikle önemli bir detaydır. Hollanda turist vizesi yenileme işlemleri, önceden evraklar hazır olduğu için aynı şekilde sağlanır.

Yenileme işlemleri ile en baştan turist vizesi çıkarma süreci aynı değildir. Buradaki evraklar sadece tekrardan onay görür. Hollanda turist vizesi gerekli evraklar içerisinde turist amaçlı olduğuna dair belge bulunmalıdır. Turizm amaçlı olarak bulunan rezervasyon belgeleri, olmalıdır. Islak imzalı belgeler olduğu takdirde daha çok onay görür.

Aynı zamanda sağlık sigortası, nüfus cüzdanı fotokopisi, nüfus kağıt örneği ya da bunun gibi belgede Hollanda turist vizesi gerekli evrakları içerisinde bulunmalıdır. Turist vizesindeki evraklar ile diğer normal Hollanda vizesi evrakları aynıdır. Burada farklı olarak bulunan detay, turizm amaçlı bir ziyaret olduğu belirtilmelidir. Hollanda turist vizesi, d vize tipli ise buradaki evraklarda yine değişkenlik gözetir. Hollanda turist vizesi kaç günde çıkar? Turist vizesi 7 ile 15 gün içerisinde kişilerin eline ulaşır. Belgelerde eksiklik ya da yasal olmayan işlemler olduğu takdirde süreç bir aya kadar uzar.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vizesi nasıl kolay alınır? Hollanda vize işlemleri onaylanması, büyükelçiliklerden ya da büyükelçilikler tarafından görevlendirilmiş diplomatiklerden alınır. Hollanda vizesinin kolay alınabilmesi için evrakların tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekir. Aksi takdirde süreç uzar. Hollanda vizesi,  Hollanda c vizesi ya da Hollanda D Vizesi olmak üzere ikiye ayrılır. D Vizesi Hollanda da, 90 günden daha fazla kalan kişilerin alması gereken vize türüdür. C vizesi ise belirli amaçlar doğrultusunda alınan diğer bir vize işlemidir. Vize evrakları nereye teslim edilir? Hollanda vizesi için evraklar, büyükelçiliklere ya da yetkili kişilere teslim edilir. Hollanda dışında bir büyükelçiliğe teslim edilmesi mümkün değildir.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi evrak listesi şu şekildedir;

 • Pasaport
 • Hollanda vize başvuru formu
 • Hollanda vize talep dilekçesi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Ulaşım için gerekli olan rezervasyon bilgileri
 • Konaklama yerine ait olan rezervasyon bilgileri
 • Tam vukuatlı olarak hazırlanmış nüfus kayıt örneği
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Hollanda’da bulunma Sebebine göre öğrenci ise iş amaçlı ek evraklar ya da Evlilik amaçlı evraklar olmak üzere, Hollanda vizesi evrakları bu şekildedir.

Evrakların farklı şekillerde olması, kişilerin Hollanda’daki durumuna göre değişkenlik gözetir. Hollanda vizesi eksik evrak süreci, kişilerin daha uzun zamanda evraklarının alınmasını sağlar.

C vizesi evraklar ve D Vizesi evrakları olmak üzere Hollanda vizesi evrakları farklılık sağlar. D vizesi evrakları, genel olarak 90 günden daha fazla süreyle Hollanda bulunan kişilerin hazırlaması gereken evraklardır. C vizesi evrakları ise kişilerin Hollanda’da bulunma sürecine göre değişkenlik gözetir. Vize evrakları nereye teslim edilir? Vize evrakları Hollanda büyükelçiliklerine ya da büyükelçilikleri tarafından görevlendirilmiş belirli diplomatik müdürlüklere teslim edilir.

Hollanda Vizesi Ne Kadar?

Hollanda vizesi ücreti; 60 Euro’dur.

 • Turistik vize ücreti 60 Euro
 • Ticari gemici Vize ücretleri 60 Euro
 • Şoför vizesi 140 Euro
 • Havalimanı Transit vizesi 60 Euro olarak yer edinir.

Hollanda vizesi 6 aylık ücreti, Hollanda’da bulunma sebebine göre farklılık gözetir. Hollanda vizesi çıkmazsa ücret iadesi aynı şekilde sağlanır. Hollanda vizesi ödemeleri kredi kartı ile ya da nakit olarak gerçekleşir. Hollanda vize ücreti kredi kartı ile sağlandığı takdirde, burada POS cihazı var ise mümkündür. Ancak genel olarak nakit ödeme, daha güvenilir ve sağlıklıdır.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda vizesi kaç günde çıkıyor? Hollanda vizesi 7 ile 15 gün içerisinde çıkar. Hollanda D vizesi kaç günde çıkar?  Hollanda D vizesi, 90 gün süreden daha fazla kalan kişilerin aldığı bir vize tipi olduğu için bir ay kadar süre içerisinde çıkar. Bu sürecin uzaması mümkün değildir. En fazla 1 ayı bulur. Ancak yasal olmayan işlemler yapıldığı takdirde, süreç kabul görmez ya da vize iptal edilir.

Hollanda Vizesi Almak Zor Mu?

Hollanda vizesi almak zor mu? Hollanda vizesi almak oldukça kolay bir işlemdir. 7 ile 15 gün içerisinde vize işlemleri tamamlandığında, elinize ulaşır. Sürecin uzaması kişilerin evrakları yanlış toparlaması ya da eksik bir şekilde getirmesi ile sağlanır. Hollanda vizesi kolay alınır mı? Hollanda vizesinin kolay alınması, mümkün değildir. Herkes için aynı işlem gerçekleşir. Burada yapılan işlemlerde kişilerin evrak süreçlerini doğru bir şekilde tamamlanması, sürecin daha da indirgenmesini sağlar.

Hollanda Çalışma Vizesi

Hollanda ziyareti çalışma amaçlı olan kişiler için Hollanda çalışma vizesi şartları değişkenlik gözetir. Buradaki şartlarda hangi işle uğraşır olacağına dair gerekli belgeler, evrak içerisinde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda Hollanda çalışma süreci sırasında, oradaki iş yerinden gelen bir kabul onayı da vize şartları içerisinde bulunur. Hollanda çalışma vizesi başvuru süreci, diğer vize işlemlerinde yapıldığı gibi büyükelçilikler de ya da diplomatik görevli yerlerde sağlanır. Hollanda çalışma vizesi kaç günde çıkar? Genel olarak Hollanda vizesi 30 gün süre içerisinde çıkmaktadır. Ancak çalışma vizesi 7 ila 20 gün süre içerisinde kişinin eline ulaşır. Hollanda çalışma vizesi ücreti; 60 Euro’dur. Ancak işe göre farklılık sağlar.

Hollanda Evlilik Vizesi

Hollanda evlilik vize ücreti; 60 Euro. Hollanda evlilik vizesi nasıl alınır? Hollanda evlilik vizesinin alınabilmesi için Hollanda büyükelçiliklerine ya da diplomatik yerlere başvuru yapılması gerekir. Başvuru süresi içerisinde Hollanda evlilik vizesi için gerekli evraklar, tam ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Aksi takdirde süreç uzar. Hollanda evlilik vizesi kaç günde çıkar? 7 ile 15 gün süre içerisinde kişilerin eline ulaşır. Bu sürecin uzaması ya da daha kısa bir süreye getirilmesi, kişinin yasal işlemler yapması ile sağlanır. Yasal olmayan işlemler evraklar içerisinde olduğu anlaşılırsa, vize iptal edilir.

Hollanda Öğrenci Vizesi

Eğitim hayatına Hollanda’da devam etmek isteyenler için Hollanda öğrenci vizesi nasıl alınır? Hollanda öğrenci vizesi, öğrenci olduğunuza dair gerekli belgelerle sağlanır. Bu belgeler Hollanda öğrenci vizesi için gerekli evraklar içerisinde de olmalıdır. Aynı zamanda eğitim gördüğünüz okuldan gelen kabul onaylı belgede, evrak olarak bulunmalıdır. Hollanda öğrenci vize ücreti; 60 Euro. Eğitim gördüğünüz okula göre bu vize ücreti farklılık sağlar. Hollanda öğrenci vizesi kaç günde çıkar? 7 ile 15 gün süre içerisinde, kişilerin eline ulaşır. Ancak en fazla 30 günü kadar da bulur. Bu durum evrakların eksik olmasından dolayı kaynaklanır.

https://www.vizeofisi.com.tr/vize/hollanda-vizesi-basvurusu/

HOLLANDA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Hollanda Vizesi Bordolu Çalışan Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Kimlik Fotokopisi
 14. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 15. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )

Devlet Memuru için Vize Evrak Listesi

 1. KURUMDAN YAZI
 2. SON 3 AYLIK MAAŞ BODROSU
 3. DİLEKÇE
 4. SON 3 AYLIK BANKA HESABI VE BANKA İMZA SİRKÜLERİ
 5. VARSA GAYRİMENKUL FOTKOPİLERİ (ARAÇ RUHSATI TAPU KİRA SÖZLEŞMESİ VS..)
 6. GÜNCEL RESİM 3X4.5
 7. KİMLİK FOTOKOPİSİ
 8. Seyahat Sağlık Sigortası. Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli olmalı, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalıdır. Asgari poliçe tutarı 30.000 Euro teminatlıolmalıdır.
 9. Otel ve uçak rezervasyonlarınız.
 10. VUKUATLI AM VUKAATLI NUFUS KAYIT ÖRNEĞİ


Hollanda Vizesi İş Veren için Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Bağkur Pirim Dökümü ve Borcu Yoktur Yazısı
 7. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 8. Otel Rezervasyonu
 9. Uçak Rezervasyonu
 10. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 11. Kimlik Fotokopisi
 12. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 13. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )


Hollanda Vizesi Emekli Evrak Listesi

 1. Dilekçe
 2. Emekli Cüzdan Fotokopisi ya’da Ssk’dan Emekli Olduğuna Dair Yazı
 3. Akraba Ziyaretleri İçin Belediyeden Onaylı Davetiye Aslı
 4. Otel Rezervasyonu
 5. Uçak Rezervasyonu
 6. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 7. Kimlik Fotokopisi
 8. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 9. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 10. Tam Vukaatlı Nüfus Kayıt Örneği
 11. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 12. Araç Ruhsat Fotokopisi
 13. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız )

İlk defa şchengen vize alacaklar için emniyetten protokol yazısı


Hollanda Vizesi Ev Hanımı Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Banka Kaşeli İmzalı Hesap Extresi ( Banka Şube İmza beyannamesi )
 14. Kimlik Fotokopisi
 15. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 16. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 17. Tam vukaatlı nüfus kayıt örneği
 18. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 19. Araç Ruhsat Fotokopisi


Hollanda Vizesi Öğrenci Evrak Listesi

 1. Antetli kağıda dilekçe
 2. İmza sirküleri
 3. Son tarihli vergi levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Faaliyet Belgesi Yeni Tarihli Asıl
 6. Skk İşe Giriş Bildirgesi
 7. Son 3 Ay Maaş Bordosu
 8. Ssk Hizmet Dökümü
 9. Ticari Seyahatler İçin Davetiye
 10. Otel Rezervasyonu
 11. Uçak Rezervasyonu
 12. Banka Cüzdanı ( Son 6 ay hesap hareketleri ) 5.000 / 6.000 TL Güncel Bakiyeli
 13. Banka Kaşeli İmzalı Hesap Extresi ( Banka Şube İmza beyannamesi )
 14. Kimlik Fotokopisi
 15. 2 Adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 16. En az 6 ay süreli Pasaport ( Varsa Eski Pasaportlarınız  )
 17. Tam vukaatlı nüfus kayıt örneği
 18. Tapu Fotokopisi ( Kira Kontratları )
 19. Araç Ruhsat Fotokopisi

Hollanda Vize Başvuru Formu İndir

Sending
User Review
0 (0 votes)