İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları 2022

İngiltere, hemen hemen herkesin görmek istediği hatta bazılarımızın ise yaşamak istediği ülkeler arasında yer almaktadır. Fakat bilindiği üzere gelişmiş Avrupa ülkelerine normal seyahatlerde dahi vize alırken katı prosedürlere çarpabilmekteyiz. Ancak zaman zaman bu ülkeler, özellikle kendi çıkarları söz konusu olduğunda gerek çalışma, gerekse vize konularında farklı ülke vatandaşlarına esneklik sağlayabilmekte ve bazı fırsatları sunabilmektedir. Son zamanlarda İngiltere de, bahsettiğimiz bu fırsatı ve avantajları sağlayan ülkeler arasında yer almaktadır.

Duymayanlar için biz bu fırsatı tekrarlayalım; yakın zaman içerisinde yapılan açıklama dahilinde İngiltere tır ve kamyon şoförleri mesleğinde alımlar yapacak. Eğer siz de bu konuda suluna fırsattan yararlanmak ve bu gelişmiş ülkede çalışarak deneyim kazanmak istiyorsanız o zaman detayları öğrenmek için yazının devamını okuyabilir ve İngiltere tır şoförü alım şartları gibi konularda merak ettiğiniz soruyu uzman kadromuza danışarak öğrenebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

Hepimiz gelişmiş ülkelerin, genç nüfus konusunda yaşadığı sorunlara aşinayızdır. Bunun konuyla ne ilgisi var diye merak edenler için, bu ülkelerdeki işçi sorunlarının sebebinin yaş ile alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle bu tür pozisyonda yıllarca görev alan aynı yaş grubu insanların emekliliği ile kadrolarda ciddi bir iş gücü sorunu ortaya çıkmakta ve bu pozisyonlar için hali hazırda yetiştirilmiş çalışanlar bulunmadığı için de sorun giderek ivme kazanmaktadır. İşte İngiltere’nin tır ve kamyon şoförü pozisyonları için yaklaşık 5 bin kişilik alım gerçekleştirmesinin altın yatan en büyük sebep de budur.

Ülkenin eleman alımı yapacağını duyurması ile krizi fırsata çevirmek ve deneyim kazanmak isteyen kişiler hemen İngiltere tır şoförü başvurusu yapmak için kolları sıvadı. Ancak İngiliz hükümeti henüz ne başvuru ne de İngiltere tır şoförü alım şartları hakkında bir açıklamada bulunmadı.

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

Yukarıda bahsettiğimiz tüm bu sorunlar dahilinde yakın zamanda çıkan haberler doğrultusunda İngiltere tır şoförü arıyor ve bu alanda hizmet verecek kişilere de dolgun maaşlar vaat ediyor. Eğer siz de deneyim ve tecrübe sahibi olmak ayrıca hükümetin belirleyeceği kurallara uymak şartı ile bu ülkede çalışmak isterseniz o zaman bizlerle iletişime geçerek vize işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz.

İngiltere’de alımı gerçekleştirilecek tek pozisyon tır şoförlüğü değil. Buna ek olarak hem tavukçuluk sektörü hem de kamyon şoförlüğü alanlarında çalışacak nitelikli kişilere ihtiyaç var. Tavukçuluk sektörü için alınması planlanan kişi sayısının da 5 bin 500 yüz olduğunu söyleyebiliriz. Fakat tıpkı, İngiltere tır şoförü alım şartları gibi bu alanlar için de deneyim ve bazı koşulların sağlanması şart.

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

İngiltere’nin yaptığı bu açıklamanın ardından nefesler tutuldu ve şartların açıklanması beklenmekte. Ekim ayında alımların yapılması bu bağlamda da kişilerden talep edilen şartların yerine getirilmesinin ardından, pozisyon için seçilen kişilere geçici olarak vize verilecek. Her ne kadar İngiltere tır şoförü alım şartları bilinmese de bu konuda kişilerin taleplerini iletebilmek için bazı basamakları tahmin etmek zor değil. Bunlardan ilki, ilgili iş pozisyonuna başvurabilmek için gerekli olan İngiltere tır şoförü başvuru formu belgesidir diyebiliriz. Başvuru için gerekli olan bu form İngilizce olarak ve usule uygun bir şekilde hazırlanıp teslim edilmelidir. Aksi takdirde yapmış olduğunuz başvuru dikkate alınmayacaktır.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm bunların ışığında İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl yapılır sorusunun merak edildiğini biliyoruz. Her ne kadar yetkililer bu konuda tatmin edici açıklamalar yapmamış olsa da, başvuru için başvuru formunun hazırlanması ve ilgili makamlara teslim edilmesi gerektiğini biliyoruz. Eğer bu form belirtildiği şekilde yani usule uygun olarak hazırlanmazsa o zaman yaptığınız müracaatın dikkate alınmayacağını çok net söyleyebiliriz.

İngiltere tır şoförü alım şartları ve bu şartlar doğrultusunda yapılan incelemeler sonuçlandığında, pozisyon için hak kazanan kişilerin çalışma vizesi için başvuruda bulunması gerekecektir. İşte gerek meslek başvurusu gerekse vize müracaatı için merak ettiğiniz sorular kapsamında bizlere ulaşabilir ve profesyonel ekibimizden kesin bilgiler alabilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere tır şoförü alım şartları ve bu konu hakkında yapılan son derece kısıtlı açıklamalar, Türk vatandaşların merakının hat safhaya ulaşmasını sağladı. Merak edilen bir çok detayın yanı sıra buna ek olarak İngiltere tır şoförü başvurusu nereden yapılır sorusuna da yanıtlar aranmaktadır. Henüz bu meslek grupları için müracaat işlemlerinin nereden gerçekleştirileceği konusunda net açıklamalar olmadığını daha önce de belirtmiştik.

Ancak müracaatlar açıklandığında ve gerekli şartları sağlayan kişiler mesleğe kabul edildiğinde bu kişilere verilecek olan geçici çalışma vizesi için başvuruların yapılması gerekecektir. Bu konuda kişileri; ilgili evrakları toplama- hazırlama ve teslim etme gibi süreçler bekleyecektir.

Evraklar usule uygun bir şekilde hazırlandıktan, çevirileri yapıldıktan sonra başvuru için aşağıdaki mercilerden randevu alınması gerekecektir;

  • İngiltere Konsoloslukları
  • İngiltere Büyükelçiliği

Konu ile ilgili detaylı açıklamaların gelmesi ile birlikte bizlere sorularınızı yöneltebilir ve isterseniz destek de alabilirsiniz.

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu

İngiltere’de ve dünyada nakliye- sevkiyat gibi alanlarda yalnızca tır şoförleri değil kamyon şoförleri de etkili bir şekilde görev almaktadır. İşte bu durum dahilinde İngiltere’nin yalnızca tır şoförlerine değil kamyon şoförlerine de ihtiyaç duyduğunu söylemek mümkün. Peki, alımı yapılacak olan meslek grupları içerisine dahil olan İngiltere kamyon şoförü başvurusu nasıl yapılacak?

Ne yazık ki bu sorunun cevabı için de henüz net bilgiler elde edilmiş değil. Bu bilgilerin paylaşılması için herkes gözlerini İngiliz hükümetinden gelecek olan açıklamalara çevirmiş durumda. Yakında alımı gerçekleşecek olan meslek gruplarına dair detayların çok kısa süreler içerisinde netleştirilmesi yani açıklanması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde herhangi bir bilgi elimize ulaşır ulaşmaz bunları sizlerle paylaşacağız.

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşı

İngiltere’de kamyon şoförü ya da tır şoförü olarak çalışmak isteyen kişilerin iş konusunda en çok merak ettiği konulardan birisi de maaşlar olacaktır. Her ne kadar işin detayı ve başvuru şartları konusunda ayrıntılı bilgilere sahip olmasak da İngiltere’de çalışan ağır vasıta şoförlerinin aldığı maaşlar hakkında bilgi sahibiyiz.

Peki, İngiltere’de kamyon şoförü olarak çalışan bir işçi aylık ne kadar maaş almakta? İngiltere kamyon şoförü maaşı son dönemlerde yapılan zamların da etkisi ile şu an için yıllık 40 bin sterline ulaşmış durumda. Yani bunun Türk Lirası olarak ne kadarlık bir tutar olduğunu merak edenler için yaklaşık 485 bin TL’ye denk geldiğini söyleyebiliriz.

İngiltere Tır Şoförlüğü İçin Kaç Kişiyi İşe Alacak?

İngiltere’nin kamyon ve tır gibi ağır vasıta araçların şoförlüğünü yapmak üzere belirlediği alım sayısı yaklaşık olarak 5 bin civarındadır.

İngiltere Tır Şoförü Çalışma Vizesi Alanlara Oturma İzni Verecek mi?

Çalışma süresi ve şartları kapsamında bu vizeyi alacak olan kişilere geçici olarak oturma izni verilmesi söz konusu olacaktır.

İngiltere Tır Şoförü Çalışma Vizesi İçin Mülakat Yapılacak mı?

Bu konuda henüz net bir açıklama yapılmasa da dil şartı ( olursa ) ya da çeşitli yeteneklerin tespiti için vize mülakatı yapılması beklenmektedir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Bırak

Call Now ButtonDestek Hattı