İsveç Vize Başvurusu

 

İsveç Vizesi İçin Gerekenler

 İzlanda vizesi almak isteyen kişilerin en hızlı şekilde başvurularını yaparak sonuçlandıran firmamızın öncelikle sektörde öncü olduğunu hatırlatmak isteriz. Finlandiya ve Norveç ile sınır komşusu olan güzel turistik yerlerinin yanında dil okulu, yaz okulu fırsatlarıyla da öğrencilere kapılarını açan bu güzel ülkeye giriş işlemlerinizi kolaylıkla sağlıyoruz. 

İsveçe gitmek için yapılacak olan vize başvurusu için gereken işlemler ile başvuru formu doldurma tarafımızdan yapılacaktır. İsveç vize işlemleri için konsolosluğa da gitmenize gerek yoktur. Hazırlık süresi ve sonrasında gereken bütün bilgiler şahsınıza iletilir, işbirliği içerisinde tamamlanır. Daha önce Schengen vizesi almamış olan ve TC uyruklu olmayan vatandaşların biometrik fotoğraf çekimi için ise elçiliğe gitmesi gerekmektedir.

İsveç vizesi için İsveç Konsolosluğu tarafından incelenmeye alınan vize başvuru onayına karar verilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin bir ya da üç iş haftası arasında bir sürece tabiidir. Onayın alınmasının ardından hizmet vermekte olan bizlerin aracılığı ile bilgi verilerek süreç tamamlanmaktadır.

İsveç vizesi ile alakalı merak ettiğiniz soruları bizlere günün her saati sorabilirsiniz. İsveç vizesi sırasında istenen bütün evrak, başvuru formu, başvuru, randevuları ve İsveç vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca online İsveç bileti, seyahat sigortası işlemlerini de bizimle yapmanız mümkün.

İsveç vizesi için herkesin hazırlaması gereken evrakların listesi:

 1. İmzalı ve tarihli doldurulmuş Schengen Vize başvuru formu
 2. Dahaönce yapılmış diğer seyahat belgeleri ile Yeni pasaportlar için; kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfa, resimli ilk sayfayla üç yıl içerisinde alınan Schengen vizelerinin bulunduğu sayfaların fotokopisi. Eski pasaportlarda İlk iki sayfayla son sayfanın fotokopileri ile son üç yıl içerisinde alınan Schengen vizesinin bulunduğu sayfaların fotokopisi. Orjinal biometrik son altı ay içinde çekilen renkli iki fotoğraf (35×45).

Turizm

 1. İmza ve tarihli, İngilizce doldurulmuş Aile bilgileri Başvuru Formu.
 2. Kullanılacak ulaşım araçlarına dair belgeler.
 3. Otel rezervasyonları.
 4. Orijinal Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 5. Başvuru sahibi çalışan veya işyeri sahibi ise işveren mektubu ya da izin onayı, SGK işe giriş bildirgesi veya SGK “Hizmet Dökümü”, şirketin ticaret odasındaki kaydıyla ticaret sicil gazetesinin kopyası, İmza sirküleri ile vergi levhası. Başvuran kişi çiftçiyse ziraat odası tarafından verilen orijinal çiftçi belgesi. Emekli ise orijinal emekli maaşını gösteren belge.
 6. 18 yaşından küçük, yalnız ya da sadece bir ebeveyn-yasal vasisi ile seyahat edecekse: Ebeveyninden noter tasdikli orijinal muvafakatname.
 7. Maaş bordroları.
 8. Bankadan alınan hesap dökümü.

Ticari

 1. Başvuran çalışan ya da işveren ise:
 2. Kişinin mesleki ve yaş bilgilerine göre değişiklik gösteren Turizm amaçlı gidişlerde belirtilen belgelere ek olarak, fuara katılım olacaksa giriş kartı veya katılımla ilgili resmi belgeler,
 3. Maaş bordroları ile bankadan kaşeli, imzalı bir hesap dökümü.
 4. Masraflar şirket tarafından karşılanacaksa banka hesabına gerek yoktur.

Aile ya da Arkadaş Ziyareti

 1. Kişinin mesleki ve yaş bilgilerine göre değişiklik gösteren Turizm amaçlı gidişlerde istenen belgelere ek olarak,
 2. İngilizce veya İsveççe dillerinde doldurulmuş imzalı, tarihli bir davetiye.
 3. Üç ay içerisinde www.skv.se internet sitesinde bulunan davetiye doldurulmalıdır.
 4. Davet eden kişinin İsveç kimliği ya da Türk pasaportu ile oturma izni fotokopisi.
 5. Masrafları davet eden karşılıyorsa Lönespecifikation veya Skatteverket Seyahat masrafları gösteren belgeler. Üç ay içindeki hesap hareketlerini gösteren imzalı ve kaşeli banka hesap dökümü, orijinal maaş bordrosu.
 6. Davet eden kişi hamile ya da hasta ise doktordan durumu gösteren belge.
Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Bırak

Call Now ButtonDestek Hattı