Letonya Vizesi

Letonya, Avrupa içerisinde Kuzey kısımda kalan ülkelerden bir tanesidir. Demokrasi ile yönetilen ülkede, para birimi olarak Euro kullanılmaktadır.  Ülke içerisinde konuşulan dil Letonca iken başkenti de Riga şeklindedir.  Avrupa Birliği üyesi olan Letonya’da komşuları Estonya, Litvanya ve Rusya şeklindedir.

Letonya’ya Türkiye’den gidişlerde Bordo pasaport (umumi pasaport) sahibi olanlar vize alma zorunluluğu varken, Siyah pasaport (diplomatik pasaport), Gri pasaport (Hizmet pasaportu) ve Yeşil pasaport (Hususi pasaport) kullanan kişiler 90 gün gibi bir süreyi geçmemesi halinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Letonya Turist Vizesi Veriyor Mu?

Letonya turistik vizesi Bordo pasaport (umumi pasaport) sahibi kişiler için zorunludur. Letonya’ya turistik amaçlarla giden biri için Schengen vizesi başvurusu ile ülkeye 90 günün altında kalmak şartı ile başvurduğu vize türüdür. Türkiye Cumhuriyeti içerisinde Bordo pasaport sahipleri Letonya turist vizesi için gerekli evraklar listesini kontrol ederek ve hazırlayarak Letonya Konsolosluğuna başvuruda bulunmalıdır.

Başvuru öncesi online randevu olarak devam eden sistemde randevu almak zorunludur. Aksi takdirde, kişinin doğrudan Konsolosluğa giderek başvuru yapması mümkün değildir. Letonya turistik vize için Bordo pasaport sahiplerinin toplanması gereken belgeler;

 • Süresi 10 yılı geçmeyen geçerli bir pasaport,
 • 000 Euro kapsamı olan Sağlık sigortası,
 • Online olarak doldurulmuş turistik vize başvurusu formu,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (uygun ölçülerde)
 • Banka hesap dökümü (en az 3 aylık geriye dönük)
 • Finansal durumu gösteren belgeler (maaş bordosu, çalışan kişiler için SGK hizmet dökümü, emekliler için maaş belgesi, öğrenciler için öğrenci belgesi ve benzer belgeler)
 • Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Letonya turistik vizesi almak zor mu; konusunda Letonya Konsolosluğu tarafından belirtilen belgelerin temin edilmesi halinde herhangi bir zorluk bulunmamaktadır. Letonya turist vizesi fiyatı; vize harcı olarak değerlendirildiğinde 60 Euro şeklindedir. Bu konuda, aracı bir kurum ile başvuru halinde aracı kurumun işlem ücreti de eklendiği unutulmamalıdır.

Letonya turist vizesi veriyor mu; noktasında herhangi bir değişiklik olmasa da Covid-19 sebebi ile turistik vize konusunda sık sık değişiklikler yaşanabilmektedir. Bu nedenle, konsolosluk sayfası bilgi almak amacı ile kontrol edilmelidir. Letonya turist vizesi kaç günde çıkar; Letonya Konsolosluğu tarafından belirlenen prosedür doğrultusunda Letonya turist vizesi evrak teslimi yapılmasının ardından 10 gün ile 20 gün arasında değişen bir değerlendirme süresine sahiptir.

Letonya turist vizesi yenileme işlemleri ile ilgili takip edilen süreç ise turistik vize ile aynı şekilde ilerlemektedir. Ancak daha önce vize alınmışsa bu bir referans olduğu için güvenirlik sağlamak açsından önemli bir izlenim bırakmaktadır.

Letonya Vizesi Nasıl Alınır?

Letonya vizesi için başvurmak isteyen kişiler, öncelikle gidiş amacına göre hangi vize türüne başvuru yapmasını belirlemelidir. Turistik amaçlarla giden birinin çalışma vizesine başvurması yanlış bir tercih olacağı için red alması muhtemeldir. Aynı zamanda vize türü o alanda yapılan vize belgelerini de etkilemektedir. Dolayısıyla, vize almak bu belgeler hazırlanarak, Letonya Konsolosluğuna başvuru yapılmalıdır.

Letonya vizesi nasıl kolay alınır; konusunda Letonya Konsolosluğuna verilen belgelerin büyük bir önemi vardır. Özellikle, vize almak isteyen kişinin sağladığı güven ve ülkesinde bulunduğu gelir varlığı, bağlayıcı bir işinin olması Letonya vizesi almak için önemlidir. Aynı zamanda, vize için gerekli belgelerin tamamlanması da büyük bir avantajdır. Letonya vizesine başvurmak isteyen kişiler, istenen belgeler varsa ek belgelerini de sunmalıdır. Bu ek belgelerden bir tanesi de Letonya vatandaşı ya da oturum izni olan birinden alınan davetiyedir.

Letonya davetiye ile vize almak vize türüne göre önemli bir referans olarak sayılmaktadır. Letonya C vizesi ile ülkeye kısa sürede gezi amaçlı ya da aile ziyaretleri gibi sebeplerle giden kişilerde davetiye mektubunun önemi de büyüktür. Bu davetiye, Letonya Konsolosluğu için bir güven emaresi olarak görülebilmektedir. Letonya D vizesi almak için ise süreç biraz daha farklı sürmektedir. Bu vize türü 90 günü geçen kalışları ifade ettiği için vize almak isteyen kişiler, hangi pasaport türüne sahip olursa olsun vize alma yükümlülüğüne tabidir.     

Letonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Letonya vizesi almak için gerekli evraklar Letonya Konsolosluğu tarafından vize türüne göre değişmek üzere belirtilmiştir. Bu belgelerde özellikle C vizesi evrakları ile D vizesi evrakları arasında farklılık olduğunu söyleyebiliriz.  Genel olarak Letonya konsolosluğu tarafından talep edilen vize evrakları vize türüne göre çeşitleniyor olsa da tüm vize başvurularında ortak olarak talep edilen bazı evraklar bulunmaktadır. Letonya vizesi evrak listesi;

 • Pasaport (10 yılı geçmemiş süreye sahip, en az iki sayfası boş olan geçerli bir pasaport)
 • Daha önce Schengen vizesi alındıysa vizelerin fotokopisi,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Letonya Konsolosluğu tarafından online olarak doldurulması istenen vize başvuru formu,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Seyahat masrafları için uçak bileti, rezervasyon gibi belgeler,
 • Sağlık sigortası (Schengen kuralları çerçevesinde en az 30.000 Euro teminatlı),
 • Finansal durum için belgeler /banka hesap dökümü gibi),
 • Letonya Konsolosluğu için yazılmış ziyaret amacını belirten dilekçe,
 • Mesleki durum ile ilgili belgeler (varsa) şeklindedir.
 • https://www.vizeofisi.com.tr/vize/letonya-vizesi-basvurusu/

Yukarıda belirtilen belgeler ile birlikte, Letonya vizesi eksik evrak olması vizenin kabulü için sorun yaratabilmektedir. Dolayısıyla, Letonya vizesi için başvurmak isteyen bir kişi evrakları büyük bir titizlikle hazırlamalıdır. Letonya vize evrakları nereye teslim edilir; konusunda ise vize evrakları Letonya Konsolosluğu ya da vize işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz aracı kurumlara yapılabilmektedir.

Letonya Vizesi Ne Kadar?

Letonya vizesi almak için belirli bir ücret ödemek gerekmektedir. Bu vize ücretleri, yıl yıl değişiklik gösterebilmektedir. Letonya vizesi için 2021 yılında vizeler için belirlenen ücret vize türü ve yaş sınıfına göre değişiklik gösterebilmektedir. Letonya vizesi ücreti için belirlenen kategoriler aşağıdaki gibidir.

 • Turistik vize için belirlenen vize harcı 60 Euro şeklindedir. Bu vizeye ek olarak konsolosluk hizmet ücreti ve aracı kurum ücreti de eklenebilmektedir.
 • Ticari vize için belirlenen vize harcı 60 Euro şeklindedir.
 • Ziyaret vizesi için 60 Euro vize harcı alınmakta, 0 – 6 yaş grubunda bulunan çocuklardan vize harcı talep edilmemektedir.
 • Kültürel vize için ise aynı vize harcı olan 60 Euro geçerlidir.

Yukarıda bulunan vize türlerinde istenen vize harcı ortak iken yaş açsından bakıldığında 0 – 6 yaş arasında herhangi bir para talep edilmemektedir. Ancak gerek aracı kurum gerekse Letonya Konsolosluğu hizmet ücreti ile vize harcı için istenen ücret değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, bu konudaki detaylı bilgiyi aracı kurum olarak çalışan vize kurumları ve Letonya Konsolosluğundan takip edebilirsiniz. Letonya vizesi 6 aylık ücreti konusunda belirlenen ücret ise yukarıda belirtilen ücret ile aynı miktardadır.

Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler Letonya vizesi çıkmazda ücret iadesi olup olmadığını merak etmektedir. Ancak herhangi bir vize ücreti iadesi yapılmamaktadır. Letonya vize ücreti kredi kartı ile ödeme imkanlarına gelindiğinde ise bazı aracı kurumlar tarafından sağlanan bir hizmettir.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Letonya vizesi almak isteyen bir kişi tüm planlamalarını vizenin kaç gün içerisinde çıkacağı üzerine yapmaktadır. Letonya vizesi kaç günde çıkıyor;  konusunda Letonya Konsolosluğu tarafından belirtilen resmi süre 8 gün ile 15 iş günü arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Bu sürenin içerisinde özellikle resmi tatiller, bayram ve Covid-19 karantina gibi çeşitli değişkenler etkili olmaktadır. Dolayısıyla, seyahatlerinizi planlamadan bu tatilleri kontrol etmeli bu doğrultuda başvuruyu yapmalısınız. D vizesi kaç günde çıkar; ile ilgili konu da ise Letonya Konsolosluğu tarafından belirlenen süre değişmemektedir. Bu noktada, evraklar ve işlem farklı olsa da süre aynı şekilde ilerlemektedir.

Letonya Vizesi Almak Zor Mu?

Letonya vizesi almak isteyen bir kişi için başvuru süreci ve vizenin çıkışını beklemek stresli bir süreçtir. Bu nedenle genellikle Avrupa Birliği ülkeleri için düşünülen Letonya vizesi almak zor mu; sorusuna gelindiğinde, eğer Letonya Konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin temini sağlanırsa, Letonya vizesi almak zor bir süreç değildir. Dolayısıyla, vize almak isteyen kişiler, Letonya vize başvurusunda gerekli belgeleri toplamayı ve sunmayı ciddiye almalıdır. Letonya vizesi kolay alınır mı; konusunda ise uygun Konsolosluk tarafından belirlenen uygunluk olduğunda evet şeklindedir.

Letonya Çalışma Vizesi

Letonya çalışma vizesi için almak için bazı evraklar ve izinlerin sağlanması gerekmektedir. Bu noktada çalışma için Letonya’da bir kurum ya da kuruluştan teklif almış olması gerekmektedir. Letonya çalışma vizesi başvuru şartlarından bir tanesi olan teklif ve çalışacak kurum, çalışma izni için gereklidir. Letonya çalışma vizesi şartları; aşağıdaki gibidir.

 • Çalışma izni formu,
 • Şirket ya da kurum ile ilgili detaylı bilgi, başvuran kişinin iş konumunu belirten belge,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • Sağlık sigortası,
 • Çalışma konusunun Letonya’da resmi olarak bir iş kolu olup olmaması,
 • Pasaport,
 • Letonca dillerinden bir tanesinin bilindiğine dair belge, maddi durum belgesi,
 • Kimlik fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği şeklindedir.

Yukarıda belirtilen belgeler ile birlikte Letonya çalışma vizesi ücreti ödenerek, Letonya Konsolosluğu’nun sonucu beklenir. Letonya çalışma vizesi kaç günde çıkar; 8 iş günü ile 15 iş günü içerisinde değişen süre Covid-19 pandemisi nedeni ile uzayabilmektedir.

Letonya Evlilik Vizesi

Letonya vatandaşı ya da oturum sahibi biri ile evlendikten sonra aile birleşimi için bazı işlemler yapılmaktadır. Letonya evlilik vizesi nasıl alınır; ile ilgili Letonya Konsolosluğuna başvuru yapılması gerekmektedir. Letonya evlilik vizesi için gerekli evraklar;

 • Aile birleşme formu,
 • Pasaport,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (konsolosluk tarafından istenen ölçülerde),
 • Pasaport fotokopisi,
 • Formul – A belgesi,
 • Doğum belgesi,
 • Formul – B belgesi (apostil onaylı),
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Sabıka kaydı, evlilik cüzdanı,
 • Önceki evlilik ve boşanma ile ilgili belgeler Türkiye’den toplanması gereken belgelerdir.

Diğer yandan, Letonya vatandaşı olan kişiden istenen belgeler, evlenilen kişinin pasaport fotokopisi, ikamet belgesi, vatandaşlık belgesi, doğrum belgesi, oturulacak evin tapu ya da kira kontratı, maaş bordrosu ve evin faturaları şeklindedir. Letonya evlilik vize ücreti ise 60 Euro şeklindedir. Letonya evlilik vizesi kaç günde çıkar; bu vize türü tatil ya da herhangi bir resmi bir karar olmadığı takdirde 10 gün içerisinde sonuca bağlanmaktadır.

Letonya Öğrenci Vizesi

Letonya öğrenci vizesi nasıl alınır; konusunda 90 gün altında eğitim için farklı 90 üzerinde eğitim için farklı bir prosedür işlemektedir. Bu prosedüre göre, Letonya öğrenci vizesi için gerekli evraklar; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, davet mektubu, sağlık sigortası, öğrenci vizesi formu, konaklama ile ilgili belge, okul masrafları ile ilgili belge, banka hesap dökümü, masrafları ödeyebileceğinizi gösteren mal varlığı ya da sponsor belgesi, gidiş sebebinizi açıklayan dilekçe şeklindedir.

Letonya öğrenci vize ücreti 60 Euro şeklindedir. Letonya öğrenci vizesi kaç günde çıkar; 8 ile 15 gün arasında bir sürede Letonya öğrenci vizesi sonuçlanmaktadır.

 

LETONYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Şirket sahipleri ve ortakları için LETONYA vize başvuru belgeler:

Şirket antetli kağıdına Letonya konsolosluğuna hitaben seyahat maksadını , gidiş dönüş tarihini belirten kaşeli ve imzalı dilekçe.(dilekçe örneğini şirketimizden talep edebilirsiniz)
Şirket imza sirküleri
Faaliyet belgesi
Vergi levhası
ticaret sicil gazetesi
Bağ-kur dökümü
Yeni çekilmiş 2 tane biometrik fotoğraf
şirketin banka hesap cüzdan fotokopileri
Şirket ziyareti yapılacak ise Letonya’daki firmadan davetiye
En az 6 geçerli pasaportlarınız varsa eski pasaportlarınız.
Otel ve uçak rezervasyonlarınız (otel rezervasyonlarınız konfirmeli olması gerekiyor)
nüfus cüzdan fotokopisi
Vukuatlı nüfus kayıt örneği
30000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası

Devlet Memuru için Vize Evrak Listesi

 1. KURUMDAN YAZI
 2. SON 3 AYLIK MAAŞ BODROSU
 3. DİLEKÇE
 4. SON 3 AYLIK BANKA HESABI VE BANKA İMZA SİRKÜLERİ
 5. VARSA GAYRİMENKUL FOTKOPİLERİ (ARAÇ RUHSATI TAPU KİRA SÖZLEŞMESİ VS..)
 6. GÜNCEL RESİM 3X4.5
 7. KİMLİK FOTOKOPİSİ
 8. Seyahat Sağlık Sigortası. Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli olmalı, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalıdır. Asgari poliçe tutarı 30.000 Euro teminatlıolmalıdır.
 9. Otel ve uçak rezervasyonlarınız.
 10. VUKUATLI AM VUKAATLI NUFUS KAYIT ÖRNEĞİ

Bordrolu çalışanlar için Letonya vize evrakları

Şirket antetli kağıdına Letonya konsolosluğuna hitaben gidiş dönüş amacını belirten kaşeli ve imzalı dilekçe.(dilekçe örneğini şirketimizden talep edebilirsiniz)
Şirket imza sirküleri
Faaliyet belgesi
Vergi levhası
ticaret sicil gazetesi
ssk işe giriş bildirgesi
son 3 aylık maaş bordroları
ssk hizmet dökümü
Yeni çekilmiş 2 tane biometrik fotoğraf
şirketin banka hesap cüzdan fotokopileri
Şirket ziyareti yapılacak ise Letonya’daki firmadan davetiye
En az 6 geçerli pasaportlarınız varsa eski pasaportlarınız.
Otel ve uçak rezervasyonlarınız ( otel rezervasyonlarınız konfirmeli olması gerekiyor)
Nüfus cüzdan fotokopisi
Vukuatlı nüfus kayıt örneği
30000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası

Emekliler için Letonya vize başvuru belgeleri:

Letonya konsolosluğu vize bölümüne hitaben dilekçe
Emekli cüzdan fotokopisi
Varsa tapu araç ruhsat fotokopisi
Yeni çekilmiş 2 tane biometrik resim
En az 6 ay geçerli pasaportlarınız varsa eski pasaportlarınız
Nüfus cüzdan fotokopisi
Otel ve uçak rezervasyonlarınız (otel rezervasyonlarınız konfirmeli olması gerekiyor)
Letonya daki akrabalarınız var ise Letonya dan yollayacakları orijinal davetiye
Oturmuş olduğunuz evin kira kontratı veya tapusu
30000 euro teminatsı seyahat sağlık sigortası
Nüfus idaresinden alınacak vukuatlı nüfus kayıt örneği

Ev hanımları için Letonya vize başvuru belgeleri:

Letonya konsolosluğu vize bölümüne hitaben dilekçe
Banka hesap cüzdan fotokopisi
2 tane yeni çekilmiş biometrik resim
En az 6 ay geçerli pasaport ve varsa eski pasaportlarınız
Letonya da akrabalarınız var ise Letonya dan yollayacakları orijinal davetiye
Otel ve uçak rezervasyonlarınız (otel rezervasyonlarınız konfirmeli olması gerekiyor)
Oturmuş olduğunuz evin kira kontratı veya tapusu
Nüfus cüzdan fotokopisi
Vukuatlı nüfus kağıt örneği
Eşi çalışıyor işveren veya emekli ise yukarıdaki evraklarında hazırlanması gerekmektedir.
Oturmuş olduğunuz ev kontratı veya tapusu
30000 euro teminatı seyahat sağlık sigortası

Örgenciler için Letonya vize başvuru belgeleri:

Letonya konsolosluğu vize bölümüne dilekçe
Okuldan yeni tarihli örgenci belgesi
18 yaşını doldurmamış ise anne ve babadan noterden alınacak muafakatname
Oturmuş olduğu evin kira kontratı veya tapusu
Nüfus cüzdan fotokopisi
2 tane yeni çekilmiş biometrik resim
Anne baba işveren veya çalışan ise yukarıdaki evraklarda hazırlanacak
En az 6 ay geçerli pasaport varsa eski pasaportlarınız
30000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası

Devlet Memurların’dan İstenen Evrak Listesi

En az 6 ay geçerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
Konsolosluga hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
Bağlı olduğu makamdan izin belgesi
Resmi kurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi
Son 3 aylık maaş bodrosu
Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan ve randevu gününden Son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir
Tapu fotokopileri varsa araç ruhsat fotokopileri varsa
Kimlik fotokopisi
Uçak ve otel rezervasyonları
Varsa tur programı
Yurt dışı seyahat saglık sigortası
Dikkat : 10 seneden eski pasaport kabul edilmez ve ispanya basvurusunda kişiler randevu günü şahsen gelmelidirler.

Devlet memurları’na Ticari Vize İçin Gerekli Evrak Listesi ;

En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
Davetiye gideceğiniz ülkede ki şirket tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdıgı davetiye
Far işe giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler
Konsolosluğa hitaben dilekçe
Bağlı olduğu makamdan izin belgesi
Resmi kurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi
So3 aylık maaş bodrosu
Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan ve randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir
Kimlik fotokopisi
İkametgah belgesi
Uçak ve otel rezervasyonları
Varsa tur programı
Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

Esnaflar İçin Vize Evrak Listesi

En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
3×4 formatında arka formatı beyaz 2 adet fotograf
Vukatlı nufus kayıt örneği nufus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli
Şirket antetli kagıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış baskonsolosluga yazılmıs vize talep dilekcesi
Firma sahibinin imza beyannamesi
Faaliyet belgesi baglı bulundugu meslek odasından son 3 ay tarihli
Vergi levhası fotokoposi son dönem
Ticari sicil gazetesi fotokopisi var ise
Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan randevu gününden son 1 hafta içinde alınmıs olması gerekir
Tapu fotokopileri varsa arac ruhsat fotokopiler
Kimlik fotokopisi ikametgah belgesi
Otel ucak rezervasyonları yurt dışı seyahat saglık sigortası

Esnaflar İçin Ticari Vize Evrak Listesi;

En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
3×4 formatın’da arka formatı beyaz 2 adet fotograf
Davetiye gidilecek ülkedeki şirket tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdıgı davetiye
Fuar işer giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler
Firma sahibinin imza beyannamesi
Faaliyet belgesi baglı bulundugu meslek odasından son 3 ay tarihli
Vergi levhası fotokoposi son dönem
Ticari sicil gazetesi fotokopisi var ise
Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan randevu gününden son 1 hafta içinde alınmıs olması gerekir
Tapu fotokopileri varsa arac ruhsat fotokopiler
Kimlik forokopisi ikametgah belgesi
Otel ucak rezervasyonları yurt dışı seyahat saglık sigortası
Vukatlı nufus kayıt örneği nufus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli

AVUKAT DOKTOR ECZACILAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ

En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
3X4 Formatında arka formatı beyaz 2 adet fotograf
İmza beyannamesi şirket ise sirküleri
Antetli kagıdına  kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış  baskonsolosluguna hitaben yazilmış dılekce
Faaliyet belgesi  baglı oldugu meslek odasından ve son 3 ay tarihli
Avukatlar  barodan
Doktorlar tabibler odasından
Eczacılar eczacılar odasından
Diş hekimleri diş hekimleri odasından
Mimarlar ve mühendisler mimarlar ve mühendisler odasından
Vergi levhası fotokopisi son dönem
Ticaret sicil fotokopileri şirket ise
Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaseli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan randevu gününden son 1 hafta içinde alinmış olması gerekmektedir
Tapu fotokopileri varsa arac ruhsat fotokopileri
Vukuatlı nüfüs kayıt örnegi nufus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli anne baba eş cocukları gösteren
Kimlik fotokopisi
İkametgah belgesi ucak ve otel rezervasyonları varsa tur programı

AVUKAT DOKTOR ECZACILAR İÇİN  TİCARİ VİZE EVRAK LİSTESİ;

En az 6 ay gecerli pasaport son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız
3X4 Formatında arka formatı beyaz 2 adet fotograf
İmza beyannamesi şirket ise sirküleri
Fuar ise giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler
Antetli kagıdına  kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış  baskonsolosluguna hitaben yazilmış dılekce fuar  ise  giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler
DavetiyeGidilecek ülkedeki  şirketten  tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdıgı davetiye
Faaliyet belgesi baglı oldugu meslek odasından ve son 3 ay tarıhlı
Avukatlar  barodan
Doktorlar tabibler odasından
Eczacılar eczacılar odasından
Diş hekimleri diş hekimleri odasından
Mimarlar ve mühendisler mimarlar ve mühendisler odasından
Kimlik fotokopisi
İkametgah belgesi
ucak ve otel rezervasyonları varsa tur programı
Yurt dışı seyahat saglık sogortası
Vukuatlı nüfüs kayıt örnegi nufus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli anne baba eş cocukları gösteren
Son 3 aylık banka hesap dökümü bankadan kaseli imzalı veya hesap cüzdanı güncel tarihli hesap bakiyesi bulunan randevu gününden son 1 hafta içinde alinmış olması gerekmektedir
Tapu fotokopileri varsa arac ruhsat fotokopileri

 

Sending
User Review
0 (0 votes)