Lüksemburg Turist Vizesi Veriyor Mu?

Lüksemburg turist vizesi almak zor mu? Lüksemburg seyahatiniz turist amaçlı olduğu taktirde, vizesinin alınması oldukça kolaydır. Lüksemburg turist vizesi veriyor mu? Lüksemburg turist vizesi, kişilerin orada bulunma süreçlerine göre değişkenlik gösterir. Ancak genel anlamda verilir. Lüksemburg turist vizesi fiyatı; 60 euro’dur. 90 günden daha fazla kalınırsa, bu fiyat artış gösterir.

Lüksemburg turist vizesi Red nedenler içerisinde, herhangi bir suç işlenmişse ya da sağlık problemi olmuşsa, reddedilir. Vize işlemlerinde, kişinin oluşturduğu evraklarla kendisi uyuşmadığı takdirde, vizenin işlemi gerçekleşmez. Aynı zamanda yasaklı bir yasal işlem yapılıyorsa, burada da red süreci sağlanır. Lüksemburg turist vizesi yenileme işlemleri, vizenin süreci bitmişse sağlanabilir.

Genel olarak turizm, evlilik, öğrenci gibi işlemler için vize yaptırılır. Bu vizenin yaptırılmaya ya da kullanılma süreci tamamlanmışsa da, tekrardan aynı şekilde yenilenir. Yenileme, en baştan vize çıkarmaya göre daha kolaydır.

Önceden evraklar hazır olduğu için evrak, kontrol ve onay aşamasından geçer ve vize yenilenir. Lüksemburg turist vizesi gerekli evraklar içerisinde, ilk olarak seyahatin turizm olduğuna dair bir belge gerekir. Orada kalınacak otel ya da bulunması gereken alana dair belgeler de, dosya içerisinde bulundurulmalıdır. Turist vizesi kaç günde çıkar? Turist vizesi 5 ile 10 gün içerisinde kişilerin eline ulaşır. Bu süreçte herhangi bir belge eksikliği ya da yasal olmayan bir işlem sağlandığı takdirde, 1 aya kadar uzayabilir. Kişilerin yurt dışına çıkma yasağı var ise işlemleri direkt olarak reddedilir ve vize süreci tamamlanmaz.

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır?

Lüksemburg vizesi;

 • Lüksemburg c vizesi
 • Ve Lüksemburg d vizesi olmak üzere farklılık gözetir.

Peki, Lüksemburg vizesi kolay nasıl alınır? Lüksemburg vizesinin alınması için ilk olarak seyahat amacına göre belirli bir vize türünü,n evrakları ile birlikte tamamlanması gerekiyor. Lüksemburg’da öğrenci, evlilik, iş ya da çeşitli durumlara göre bulunulması gerekiyorsa, vize başvuru işlemi de buna göre değişkenlik gösterir. Başvuru işlemleri Lüksemburg diplomatik temsilciliklerinden alınan randevu ile birlikte sağlanır. Bu randevu gününde evraklar halihazır bir şekilde kişilere teslim edilmelidir. Vize işlemlerine göre diplomatik temsilcilik, Lüksemburg Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu olarak değişkenlik gösterir.

Uzun süreli olarak yapılan d vize tipi başvuruları, yine bu temsilcilikler tarafından kabul edilir. Sürecin daha kısa ve kolay bir şekilde tamamlanması için evraklarda yanlış bilgi olmaması gerekiyor. Aynı zamanda istenen belgelerinde tam olması, önemli bir detaydır. Lüksemburg davetiye ile vize işlemi, genel olarak konsolosluğa gelemeyen kişilerin tercih ettiği bir durumdur. Bu işlem kargo süreci ile sağlanır. Fakat kişilerin yetkililerle yüz yüze işlemleri yapılması, daha sağlıklıdır.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Lüksemburg vizesi evrak listesi şu şekildedir;

 • Pasaport
 • Lüksemburg vize talep dilekçesi
 • Eski vizelere ait olan varsa fotokopileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Öğrenim, aile ziyareti ya da Turizm amaçlı gidildiğine dair Ek belgeler
 • 18 yaş altı çocuklar için noterden alınmış muvafakatname
 • Çeşitli etkinlikler için vize gerekli olduğu takdirde etkinliği düzenleyen kuruluştan gelen davetiye belgeleri
 • Maliye durumu gösteren belgeler
 • Banka dökümanı
 • Lüksemburg’da bulunulacak yere dair konaklama yeri belgeli şekilde bulunur.

Lüksemburg vizesi c vizesi evrakları ve d vizesi evrakları olmak üzere farklılık gösterir. D vizesi evrakları, Lüksemburg’da 90 günden daha fazla kalacak kişilerin tamamlaması gereken evraklardır.

Lüksemburg vizesi eksik evrak içerdiği takdirde, süreç uzar ve evrakların tamamlanması beklenir. Vize evrakları nereye teslim edilir? Vize evrakları, Lüksemburg büyükelçiliklerinin konsolosluklarına ya da büyükelçilikler tarafından görevlendirilmiş belirli yetkili yerlere teslim sağlanır.

Lüksemburg Vizesi Ne Kadar?

Lüksemburg vizesi ücreti; 60 euro’dur. Ücret 12 ila 8 yaş çocuklar için 35 Euro’ya düşer. Lüksemburg vizesi 6 aylık ücreti, Lüksemburg’da ki bulunma sebebinize göre farklılık gözetir. Lüksemburg vizesi çıkmazsa ücret iadesi aynı şekilde sağlanır. Lüksemburg vize ücreti kredi kartı ile bir işlem yapılmışsa, POS cihazı olan bölgelerde sağlanır. Ancak genel anlamda nakit işlem görülür.

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lüksemburg D vizesi kaç günde çıkar? 5 ile 30 gün içerisinde çıkması beklenir. D vizesi, 90 günden daha fazla kalan kişilere verildiği için bu süreç uzayabilir. Lüksemburg vizesi kaç günde çıkıyor? Lüksemburg vizesi, 5 ya da 15 gün içerisinde kişilerin eline ulaşır. Ancak süreçte belgelerin eksik olması, belgelerde yanlış bilgi çevrilmesi, yasak işlemlerin yapılması gibi süreçler olduğu takdirde, 1 aya kadar uzayabilir.

Burada kişilerin sağlık kontrolleri ya da herhangi bir suçu bulunmadığına dair çeşitli belgelerin, onay alınması önemlidir. Bu onay işlemi tamamlandıktan sonra belge kişilere ulaştırılır. Vize işlemleri herhangi bir problem olmadığı takdirde, 2 hafta içerisinde kişilere iade edilir.

Lüksemburg Vizesi Almak Zor Mu?

Lüksemburg vizesi almak zor mu? Lüksemburg vizesi almak genel anlamda kolay bir işlemdir. Burada Lüksemburg’da bulunma sebebine göre vize işlemleri değişkenlik gösterir. Vizedeki evraklar tam anlamıyla yetkililere verildiği takdirde, 1 ya da 2 hafta içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Lüksemburg vizesi kolay alınır?  Lüksemburg vizesi kolay alım işlemleri, sezonuna göre değiştiği için farklılık sağlar. Ancak genel anlamda her vize işlemindeki süreçler, Lüksemburg vizesi içinde eşitlenir. Bu sebeple evrak süreci eksiksiz olduğu takdirde vizede kolay alınır.

Lüksemburg Çalışma Vizesi

Lüksemburg çalışma vizesi şartları içerisinde, Lüksemburg’da ki çalışılacak işe uygun evrakların tamamlanması gerekiyor. Lüksemburg çalışma vizesi başvuru işlemleri, konsolosluklar ya da gerekli diplomatik müdürlüklerden sağlanır. Lüksemburg çalışma vizesi kaç günde çıkar? 2 hafta içerisinde elinize ulaşır. Ancak çalışma vizesi evrak süreci farklılık gösterdiği için evraklar tamamlanıncaya kadar vizenin elinize ulaşması mümkün değildir. Bu sebeple evrakların tam olması önemli bir detaydır. Lüksemburg çalışma vizesi ücreti; 70 euro.

Lüksemburg Evlilik Vizesi

Lüksemburg evlilik vize ücreti; 60 Euro’dur. Lüksemburg evlilik vizesi nasıl alınır? Lüksemburg evlilik vizesinin alınması için Lüksemburg Büyükelçiliği’ne ya da konsolosluklara başvuru yapılması gerekir. Evlilik vizesi diğer vize türlerinden farklılık göz ettiği için burada evlenildiğine dair bir belgenin olması da gereklidir. Lüksemburg evlilik vizesi için gerekli evraklar içerisinde de, bu belge ıslak imzalı bir şekilde yer edilmelidir. Vize alındığı sırada çift olarak gidilmesi, kişilerin süreci daha kısaya indirgenmesi adına önemlidir. Lüksemburg evlilik vizesi kaç günde çıkar? Lüksemburg evlilik vizesi işlemleri, tam olarak onaylandığı takdirde 2 hafta içerisinde kişilerin eline ulaşır. Aksi bir durum gerçekleştiğinde bir aydan daha fazla süreci sağlamaz.

Lüksemburg Öğrenci Vizesi

Lüksemburg öğrenci vize ücreti; 60 Euro. Lüksemburg öğrenci vizesi nasıl alınır? Eğitim hayatına Lüksemburg’da devam etmek isteyenler için öğrenci olduklarına dair bir belge gerekir. Bu belge, Lüksemburg öğrenci vizesi için gerekli evraklar içerisinde de yer edinmelidir. Lüksemburg öğrenci vizesi kaç günde çıkar? Lüksemburg öğrenci vizesi, 5 ile 15 gün içerisinde kişilerin eline ulaşır. Sürecin uzaması en fazla 1 ayı bulur. 1 aydan daha fazla zamana uzaması aksi bir durum olmadıkça mümkün değil.

 

https://www.vizeofisi.com.tr/vize/luksemburg-vizesi-basvurusu/

 

LÜKSEMBURG VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

İşveren olarak Lüksemburg Vizesi – İşveren Olarak Lüksemburg Vize Başvurusu

Şirketin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak, Lüksemburg konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılmış, seyahat detaylarını ve vize talebinizi belirten dilekçe
Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi
Vergi Levhasının Fotokopisi
İmza Sirküleri Fotokopisi
Yeni Tarihli Faaliyet Belgesi Fotokopisi
Hesap Cüzdan Fotokopisi
Gayrimenkul Tapu Fotokopisi
Kredi Kartları Fotokopisi
Otel Ve Uçak Rezervasyonları,
Ticari Seyahatleriniz İçin Lüksemburg daki Firmadan Davetiye
( Lüksemburg dan gönderilen davetiyenin bir sureti sizde diğerininse İsveç konsolosluğu vize departmanında olması gerekmektedir.)
2 Resim ( Arka Fonu Beyaz, Yeni Çekilmiş ve Rötuşlanmamış )
Pasaport ( Vize bitiş tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan, varsa eski pasaportlarınız )
Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 ‘ Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Devlet Memuru için Vize Evrak Listesi

 1. KURUMDAN YAZI
 2. SON 3 AYLIK MAAŞ BODROSU
 3. DİLEKÇE
 4. SON 3 AYLIK BANKA HESABI VE BANKA İMZA SİRKÜLERİ
 5. VARSA GAYRİMENKUL FOTKOPİLERİ (ARAÇ RUHSATI TAPU KİRA SÖZLEŞMESİ VS..)
 6. GÜNCEL RESİM 3X4.5
 7. KİMLİK FOTOKOPİSİ
 8. Seyahat Sağlık Sigortası. Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli olmalı, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalıdır. Asgari poliçe tutarı 30.000 Euro teminatlıolmalıdır.
 9. Otel ve uçak rezervasyonlarınız.
 10. VUKUATLI AM VUKAATLI NUFUS KAYIT ÖRNEĞİ


Bordrolu çalışan olarak Lüksemburg Vizesi – Bodrolu Çalışan olarak Lüksemburg Vize Başvurusu

Şirketin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak, Lüksemburg konsolosluğa hitaben, işveren tarafından yazılmış şirketteki görevinizi, seyahat detaylarını ve vize talebiniz belirten dilekçe.
Şirketin imza sirküleri
Vergi levhasının fotokopisi
Yeni tarihli faaliyet belgesi fotokopisi
Ticari sicil gazetesi fotokopisi
Sigorta işe giriş bildirgesi fotokopisi ( SSK giriş bildirgesi tekrar ve yeni işe giriş ise eski SSK işe giriş bildirgesi)
4 aylık sigorta bildirgesi fotokopisi
Son üç aylık bordro fotokopisi
Şirketin hesap cüzdan fotokopisi
Gayrimenkul tapu fotokopisi
Kredi kartları fotokopisi
Turistik gidenlerden otel ve uçak rezervasyonları,
Ticari Seyahatleriniz İçin Lüksemburg daki Firmadan Davetiye
( Lüksemburg dan gönderilen davetiyenin bir sureti sizde diğerininse Lüksemburg konsolosluğu vize departmanında olması gerekmektedir. )
2 Resim ( Arka fonu beyaz, yeni çekilmiş ve rötuşlanmamış )
Pasaport ( Vize bitiş tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan, varsa eski pasaportlarınız )
Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 ‘ Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Ev Hanımı olarak Lüksemburg Vizesi – Ev Hanımı olarak Lüksemburg Vize Başvurusu

Lüksemburg konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılmış seyahat detaylarını ve vize talebiniz belirten dilekçe
Gayrimenkul tapu fotokopisi
Hesap cüzdan fotokopisi
Eşi çalışıyor ise veya işveren ise yukarıda belirtilen belgeler eklenecektir.
2 Resim ( Arka fonu beyaz, yeni çekilmiş ve rötuşlanmamış )
Pasaport ( Vize bitiş tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan, varsa eski pasaportlarınız )
Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 ‘ Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası
Eşinin geçerli yada eski Lüksemburg vizesi varsa fotokopileri

Öğrenci olarak Lüksemburg Vizesi – Öğrenci olarak Lüksemburg Vize Başvurusu

Lüksemburg Konsolosluğu vize departmanı’na hitaben dilekçe
Okuldan yeni tarihli öğrenci belgesi
18 yaş dolmamış ise anne ve babadan Lüksemburg a seyahat edebilmesi için muvafakat name
Aile işveren ise veya bordrolu ise yukarıda belirtilen belgelerin tamamı eklenecektir.
2 Resim ( Arka fonu beyaz, yeni çekilmiş ve rötuşlanmamış )
Pasaport ( Vize bitiş tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan, varsa eski pasaportlarınız )
Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 ‘ Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası
Anne veya Babanın geçerli yada eski Lüksemburg vize si varsa fotokopileri

Emekli olarak Lüksemburg Vizesi – Emekli olarak Lüksemburg Vize Başvurusu

Lüksemburg Konsolosluğu vize departmanı’na hitaben dilekçe
Emekli cüzdanı fotokopisi
Sağlık karnesi fotokopisi
Gayrimenkul tapu fotokopisi
Banka cüzdan fotokopisi
2 Resim ( Arka fonu beyaz, yeni çekilmiş ve rötuşlanmamış )
Pasaport ( Vize bitiş tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan, varsa eski pasaportlarınız )
Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 ‘ Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

 

Sending
User Review
0 (0 votes)