Pakistan Vize Başvurusu

 

Pakistan Vizesi

Pakistan’a yapılacak olan seyahat, ticari, turistik, eğitim vb ülke giriş çıkışlarında, Pakistan Devleti Türkiye Vatandaşlarından Pakistan vizesi istemektedir. Bu nedenle Pakistan Konsolosluklar’ına vize başvurusu yapılması gereklidir. Her vize işleminde olduğu gibi, Pakistan’a yapılacak vize başvuruları da, bir takım işlemler ve istenilmekte olan evrakları içermektedir. Firmamız Pakistan’a yapacağınız vize başvurularında, yapılması gerek işlem ve hazırlanacak olan vize başvuru dosyası konusunda sizlere vize danışmanlığı hizmeti vermektedir. Firmamızdan alacağınız vize danışmanlığı ile Pakistan vizenizi garantileyebilirsiniz.

Pakistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar.

Geçerliliği en az 6 Ay olan Pasaport

Pakistan’a yapacağınız vize başvurularında, başvuru yapacağınız pasaportun en az 6 ay geçerliliği olmak zorundadır. Ayrıca pasaportunuzun ikinci sayfasında bulunan hamilinin imzası, kısmı imzalanmış olması gerekmektedir.

Elçiliğe Hitaben Yazılmış İngilizce Dilekçe

Pakistan Vizesi almak isteyen kişiler, Pakistan Elçiliği vize bölümüne hitaben İngilizce bir dilekçe yazmalıdırlar. Bu dilekçe firmamız danışmanlık hizmetleri arasındadır. Ve sizin yerinize en doğru şekliyle yazmaktayız.

Beyaz Arka Fonlu 2 Adet Vesikalık Fotoğraf

Pakistan Vizesi, işlem dosyasına koyulacak olan vesikalık fotoğraf, beyaz arka fonda, rötuşsuz, 4,5 x 6 mm ölçülerinde ve çekildiği zamanın güncel olması gerekmektedir.

Otel – Uçak Rezervasyonu

Eğer yapılacak olan başvuru, turistik başvuru ise Pakistan’da Rezervasyonu yapılan otel ve uçak bileti rezervasyonlarının aslının Pakistan vize başvuru dosyası içerisine koyulması gerekmektedir. Firmamız bu konuda size doğru yönlendirmeleri yaparak, vizenin onaylanma ihtimalini daha da güçlendirmektedir.

Tapu – Kira Kontratı – Banka Kayıtları

Eğer ikamet ettiğiniz yer kira ise, kira kontratınız, sizinse tapusu dosyanızda bulunmalıdır. Ayrıca maaşınızın yattığı veya en az 3 aydır hesap hareketleri bulunan bakiyeli banka hesap cüzdanı da vize onaylanmasını kolaylaştıracaktır ve vize başvuru dosyasında bulunması gereklidir.

Pakistan’dan Davetiye

Pakistan’a turistik amaçlarla gidiliyorsa orada bulunan bir akrabanın veya yakının yapacağı bir davetiye vize başvurusunun onaylanmasını sağlayacaktır. Veya ticari amaçlarla ise Pakistan’daki söz konusu şirketin yapacağı davetiyede vize dosyasında bulunmalıdır.

Pakistan vizesi başvurusu için asıl olarak bu evraklar istenilmekle beraber, yapacak olduğunuz başvurunun çeşidine göre ekstra evraklarda gerekmektedir. Bu evrakları yapacağınız başvuru türüne ve ihtiyaca göre hızla belirleyerek, sizden istenilmesi gerekenleri istiyor, bunun dışındakileri de kendimiz hızla hazırlayıp dosyanın içerisine koyuyoruz. Bu evraklar:

Ticari Amaçlı Başvurularda Şirketler İçin

Şirket antetli bir kağıda Pakistan konsolosluğu vize bölümüne hitaben yazılacak, seyahatin amacını ve giriş çıkış tarihlerini belirten, şirket kaşesi ve yetkili imzası bulunan bir dilekçe yazılmalıdır.

Şirketin imza sirküleri, faaliyet belgesi, şirketin vergi levhası, bağkur prim kayıtları, dosya içerisinde bulunması gereken evraklardır.

Pakistan’daki şirket tarafından yazılmış olan davetiyenin, ticari vize alınması için vize başvuru dosyası içerisinde bulunması gerekmektedir. Ayrıca şirketin hesap dokümanlarını gösterebilecek, şirket banka hesap cüzdanı fotokopileri de dosyada bulunmalıdır.

Şirketiniz adına yapacağınız  Pakistan Ticari Vize Başvurusunda, tüm bu evrakların hangilerine ihtiyaç olduğu konusunda kesin tespit yaparak, hızla ve güvenle dosyalarınızı hazırlıyoruz.

Ayrıca Şirket çalışanıysanız;

Şirketin tarafınıza ödediği 3 aylık maaş bordrosu, SSK işe giriş bildirgesi gibi evraklarda tarafınızdan istenilebilmektedir.

Turistik Amaçlı Vize Başvuruları

Pakistan Turistik Vize Başvurusunu yapacak kişi emekliyse SGK’dan emekli olduğunu gösteren bir evrak alınması gerekmektedir. Bununla beraber son 3 aylık maaş bordrosu ve yine son 3 ayı içeren bankadan kaşeli banka hesap detayları, 5-6 bin TL bakiyeli, dosyaya eklenmesi gereken evraklardır.

Eğer başvuru yapacak kişi Öğrenci ise, Okumakta olduğu okuldan güncel tarihli bir öğrenci belgesi alınması ve dosyaya eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca ebeveynler işveren veya çalışan ise onların bu durumuna dair belgelerde dosyada hazır bulunmalıdır.

Devlet memurlarının Yapacağı Pakistan Vize Başvurularındaysa, bağlı bulundukları makamdan bir izin dilekçesi, resmi kurum görev kartının önlü arkalı fotokopisi, 3 aylık maaş bordrosu ve yine 3 aylık banka hesap hareketlerini gösteren, banka onaylı doküman başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Vize Ofisi Farkıyla İşleri Kolaylaştırın

Firmamız başvuru yapılmak istenen her türden Pakistan vizesi işlemleri için, vize danışmanlık hizmeti vermektedir. Ve yapılacak Pakistan vize başvurularında yetkili bir firmadır. İstenilen evraklar ve süreçler göz önünde bulundurulduğunda her şey biraz zorlu gibi gözükebilmektedir. Fakat Vize Ofisi farkıyla tüm bu zorlu ve zahmetli işler kolaylaşarak, vize başvuru dosyanız hızla hazırlanıp, başvuru işleminiz yapılabilecektir. Deneyim ve Tecrübemizle Almak istediğiniz vize onayını sizlere garanti ediyoruz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Bırak

Call Now ButtonDestek Hattı