Rusya Vizesi Başvurusu

 

Rusya Vizesi Alırken Gereken Evraklar

Rusya Vize işlemlerinde her yıl yanlış veya eksik evrak nedeni ile çoğu kişinin başvurusu red edildiği için bu konuda sorun yaşamak istemeyenler danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak her aşamada doğru adım atarak hızlı sonuç alabilirler. Profesyonel ekibimiz ile sizlere yardımcı olmak için çalışmaktayız. Vize alırken sorun yaşamamak ve yeterli bilgi almak adına bizlere ulaşabilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olmak adına profesyonel hizmet vererek vize alma işlemleri sırasında uzman ekibimiz ile yardımcınız olmaktayız.

Rusya Turistik Vize Alırken Gerekli Olan Belgeler

Turistik amaçlı olarak Rusya’ya gitmek isteyenler bu durumda gerekli evrakları turistik vize başvurusu için yapmaktadır. Gereken işlemleri yaparken özellikle talep edilen şekilde yapmanız başvurunuzun onaylanması için önemlidir. Turistik amaçlı Rusya’ya gitmek isteyenlerin hazırlaması gereken evraklar şunlardır;

 • Kimlik fotokopiniz,
 • Pasaportunuzun aslı (en az 8 ay geçerlilik süresinin olması gerekir)
 • 2 adet vesikalık fotoğrafınız arka fon beyaz olacak.
 • Vize başlangıç tarihiniz ve ziyaret etmek istediğiniz şehirleri belirtmeniz gerekir.
 • Bütün iletişim bilgilerinizi boş bir kâğıt üzerine yazmanız gerekir.
 • Türkiye’deki iş bilgilerinizi boş bir kağıt üzerine yazmanız gerekir.
 • Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra başvurunuzu yaparak istediğiniz gibi turistik amaçlı vizenizi rahatlıkla alabilir ve yurtdışına çıkabilirsiniz.

Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya’ya gitmek isteyenlerin öncelikle Rusya vizesi başvuru formunu doldurmaları ve gerekli olan belgeler ile işlemi başlatmaları gerekir. Vize işlemleri konusunda sorun yaşamak istemeyenler şirketimizle görüşme yaparak bu şekilde ihtiyaç duyduğunuz konuda yardım talep edebilirsiniz. Profesyonel ekibimizle sizlere yardımcı olmak adına kesintisiz hizmet sunmaktayız.

Vize başvuru işlemleri için öncelikle gerekli belgeleri toplamanız gerektiğinden çalışma durumunuza göre veya vize alma amacınıza göre gerekli olan belgeleri sistem üzerinden öğrenerek işlem başlatabilirsiniz. Daha sonrasında sistem üzerinden online randevu alarak bu şekilde vize başvurunuzu yaptıktan sonra randevu tarihinde gelerek vizenizi alabilirsiniz. Vize almak isteyenler geliş amaçlarına belirtecek şekilde yapacakları başvuru işlemlerinde gerekli evrakların incelenmesi ile onay verilmesi durumunda Rusya’ya geçiş için vize alabilirler.

Daha kolay işlem yapmak isteyenler için vermiş olduğumuz hizmetler sayesinde merak ettiğiniz konularda detaylı bilgi alabilir ve bu sayede belgelerinizi doğru ve eksiksiz şekilde toplayarak başvurunuzu sorunsuz olarak yapabilirsiniz.

Rusya Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan uçak krizi sonrasında vizesiz geçişler kaldırılarak artık yapılacak geçişlerde vize zorunluluğu getirilmiştir. Bu nedenle Rusya’ya gitmek isteyenlerin vize işlemlerini yapması ve bu sayede Rusya’ya geçiş yapma imkanı elde etmesi mümkündür. Bu olay nedeniyle yaşanan kriz sonrasında vizesiz geçiş anlaşması iptal edilerek artık vize işlemleri ile iki ülke arasında geçiş yapılması zorunlu hale getirilmiştir.

Rusya için vize almak isteyenler bu durumda turistik veya ticari amaçlı olarak ihtiyaç duydukları şekilde Rusya vize işlemlerini yapabilirler. Özellikle her yıl yapılan vize başvurularında yanlış veya eksik belge nedeniyle çok kişinin yapmış olduğu başvuru reddedilmektedir. Bu durumda yeniden aynı şekilde evrakların toplanması ve başvurunun yapılması gerektiğinden uğraşmak istemeyenler şirketimizle görüşme yaparak daha detaylı bilgi alabilir ve hizmetlerimizden yararlanarak sorunsuz olarak vizelerin alabilirler.

Rusya Ticari Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

Pasaport sahibi olanlar Rusya vizesi almak istediklerinde bunun için gerekli olan evrakları toplamaları gerekir. Evraklar turistik veya ticari amaçlı olarak yapılacak ziyaretlere göre değiştiğinden bu konuda daha detaylı bilgi alınması sorun yaşanmadan sonuç elde edilmesini sağlamaktadır. Ticari yani iş amaçlı olarak Rusya’ya gitmek isteyenler için gerekli olan evraklar arasında özellikle Rusya tarafından yapılan davetiye eklenmesi gerekir. Gerekli olan belgeler şunlardır;

 • Pasaportunuz ( vize işlemlerinden itibaren en az altı ay geçerlilik süresi olması gerekir)
 • Dilekçe,
 • Bir adet arka fonu beyaz olacak şekilde vesikalık fotoğraf,
 • Rusya vizesi için başvuru formu,
 • Rusya federasyonu veya dışişleri bakanlığından almış olduğunuz davetiye,
 • Gidiş ve dönüş uçak biletiniz,
 • Eliza testi

Öğrenciler İçin Rusya Vizesinde Gereken Belgeler

Rusya’ya gitmek isteyen öğrencilerin Rusya vizesi alırken yapması gereken işlemlerin başında özellikle evrakları toplamak yer almaktadır. Özellikle yapılan başvurunun reddedilmemesi için gereken evrakları doğru şekilde eksiksiz olarak toplanması gerekir. Bu konuda merak ettiğiniz her türlü bilgiye sistem üzerinden ulaşım sağlayabilir ve gereken evrakları toplayarak başvurunuzu sorunsuz olarak yapabilirsiniz. Öğrenci için gerekli olan evraklar şunlardır;

 • Vize başvurusundan itibaren 1,5 yıl geçerlik süresi olan pasaportunuz,
 • Bir adet arka fonu beyaz olacak şekilde vesikalık fotoğraf,
 • Elektronik ortamda doldurulan vize başvuru formu,
 • Davet edilenler için davetiye,
 • Gidiş dönüş uçak biletleriniz,
 • Eliza testi sonuçları,
Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Bırak

Call Now ButtonDestek Hattı