Slovenya Vizesi Başvurusu

 

Slovenya Vizesi

Slovenya’ya yapılacak olan seyahat, ticari, turistik, eğitim vb ülke giriş çıkışlarında, Slovenya Devleti Türkiye Vatandaşlarından Slovenya vizesi istemektedir. Bu nedenle Slovenya Konsolosluklar’ına ve Fahri Konsolosluklarına vize başvurusu yapılması gereklidir.

 

Slovenya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar.

Geçerliliği en az 6 Ay olan Pasaport

Slovenya’ya yapacağınız vize başvurularında, başvuru yapacağınız pasaportun en az 6 ay geçerliliği olmak zorundadır. Ayrıca pasaportunuzun ikinci sayfasında bulunan hamilinin imzası, kısmı imzalanmış olması gerekmektedir.

Elçiliğe Hitaben Yazılmış İngilizce Dilekçe

Slovenya Vizesi almak isteyen kişiler, şirketlerinin antetli kağıdı ile, Elçiliğe hitaben İngilizce bir dilekçe yazmalıdırlar. Bu dilekçe firmamız danışmanlık hizmetleri arasındadır. Ve sizin yerinize en doğru şekliyle yazmaktayız. Dilekçe içeriğinde yurt dışında oluşacak masrafların firma tarafından karşılanacağı belirtilecektir. Dilekçe firmamız tarafından, sizin için yazılmaktadır ama imza sirkülerinde yetkili imza tarafından, imzalanıp kaşelenmesi gerekmektedir.

Beyaz Arka Fonlu 2 Adet Vesikalık Fotoğraf

Slovenya Vizesi, işlem dosyasına koyulacak olan vesikalık fotoğraf, beyaz arka fonda, rötuşsuz, 4,5 x 6 mm ölçülerinde ve çekildiği zamanın güncel olması gerekmektedir.

Slovenya’da ki şirket Tarafından Onaylanmış Davetiye

Eğer yapılacak olan vize başvurusu ticari ise, söz konusu ticari amaç için gidilen Slovenyalı Şirketin davetiye vermesi gereklidir. Ve bu davetiye şirket tarafından onaylı olmalıdır.

Otel – Uçak Rezervasyonu

Eğer yapılacak olan başvuru, turistik başvuru ise Slovenya’da Rezervasyonu yapılan otel ve uçak bileti rezervasyonlarının aslının Slovenya vize başvuru dosyası içerisine koyulması gerekmektedir. Firmamız bu konuda size doğru yönlendirmeleri yaparak, vizenin onaylanma ihtimalini daha da güçlendirmektedir.

Ticari Başvurularda Ayrıca:

Ticaret Odasından alınmış olan Oda sicil kaydı, faaliyet belgesi

Slovenya Vizesi için, bağlı bulunduğunuz ticaret odasından yeni tarihli oda sicik kayıt ve faaliyet belgesi suretlerinin aslı vize dosyanızda bulunmalıdır. İstanbul Ticaret odasına kayıtlı kişilerin bu işlemini biz yapmaktayız.

Şirket Vergi Levhası

Şirketinize ait vergi levhası ile kuruluş ve güncel sicil gazetesinin fotokopileri olmalıdır. Eğer şirket yeni kurulmuş ise daha önce yaptığınız işe dair, eski işyerinden hizmet yazısı alınmalıdır.

Şirket Çalışanları İçin

Slovenya vizesi, alacak olan kişi, şirket adına yapacağı ticari vize başvurusu için, SSK işe giriş bildirgesinin fotokopisi ve son maaş bordrosunun aslını, dosyaya eklemelidirler. Ayrıca SSK’ya ödenen primlere dair, 4 aylık prim bildirge fotokopisi ve son 3 aylık banka hesap cüzdanı fotokopisi (hareketli ve bakiyeli bir hesap cüzdanı) da bulunmalıdır.

Turistik Seyahatlerde Ayrıca İstenilen Belgeler

Çocuklarda öğrenci belgesi, karı koca gidiliyorsa evlilik cüzdanı fotokopisi ve vize süresini kapsayacak şekilde 30.000 EURO teminatı bulunan Özel Seyahat Sağlık Sigortası dosyanızda bulunması gerekmektedir. Özel sağlık sigortası gibi işlemleri firmamızdan alacağınız danışmanlık hizmetiyle, rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Devlet Memurları yapacakları Slovenya vizesi başvurusu için, Bağlı oldukları kurumdan, imzalı ve kaşeli çalışma yazısı almalıdırlar. Ayrıca son maaş bordrolarının aslıda bulunması gerekmektedir

Yapılacak Sloven Vizesi başvurusunda, emeklilerse emeklilik cüzdanlarının fotokopisini dosyaya eklemelidirler.

Çalışan, devlet memuru ve emeklilerin dosyalarında 3 aylık hareketli ve bakiyeli hesap cüzdanı fotokopisi bulunması gereklidir.

Vize Ofisi Farkıyla Başvuru İşlemleriniz Çileye Dönüşmesin.

Bunca istenilen belge ve yapılması gerekli prosedürler başlangıçta içinden çıkılamaz işler gibi gözükebilmektedir. Gerçekte de zorlu ve uğraştırıcı bir süreçtir. Ancak tüm bu sıkıntıları yaşamadan Vize Ofisi Vize Danışmanlık Hizmetleri sayesinde, kolayca vize başvuru işlemlerinizi tam ve eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Unutmayın vize başvurularının red edilmesinin en büyük nedeni, vize dosyasında bulunan eksik yada gereksiz evraklardan kaynaklanmaktadır. Uzman bir vize danışmanlı firmasından alacağınız yardım ile vize başvurunuzun onaylanmasını, garanti altına alabilirsiniz. Vize Ofisi olarak her türlü sorunuza ve ihtiyaçlarınıza, ister telefon, ister sms, ister ofisimizde yapacağımız görüşmelerle cevap bulabilirsiniz. Yıllardır süre gelen deneyim ve tecrübelerimizle, sizleri zahmete sokmadan en etkili hizmeti vermeye çalışıyoruz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Bırak

Call Now ButtonDestek Hattı