01 Ocak-01 Mayıs 2018 Kapadokya Turu 290 TL

  • Gidilecek Ülke :
  • Konaklanacak gün : 1 day
  • Başlangıç Tarihi : 04/03/2018
  • Bitiş Tarihi : 07/03/2018

Kapadokya Hafta sonu Turu

   2 GECE 3 GÜN

     KAPADOKYA PERİ BACALARI

 Araç Kalkış Bölgelerimiz ;

– İSTANBUL / Taksim Meydan

– DÜZCE      / Rekor Turizm Düzce Ofisi – Camikebir Mahallesi Alemdar Sokak No : 19

NOT: Yol Güzergahı üzerinde bulunan bölgeler de de siz değerli Rekor Turizm yolcularına özel olarak Toplanma merkezi oluşturulabilmektedir. ( Örn ; İst(Avr. ve Asya.),Düzce,Bolu,Ankara vb. )

1.Gün : İSTANBUL – KAPADOKYA

Değerli misafirlerimiz , Gece saat 23:30’da Taksim Meydan Önünden hareket ile Düzce,Bolu,Ankara,Aksaray,Nevşehir güzergahını takiben rehberimizin anlatımları eşliğinde sabah saatlerinde Aksaray’da  dinlenme tesislerine varıyoruz.

2.Gün : IHLARA VADİSİ – DERİNKUYU – ÜRGÜP – PERİ BACALARI

Dinlenme tesilerinde alacağımız ekstra kahvaltı sonrası Kapadokya bölgesine hareket ediyor,Ihlara Vadisine ulaşıyor ve gezimize başlıyoruz.Hasandağı volkanından püsküren lavların akarsu aşındırması sonucunda oluşan bir vadidir.Melendiz çayı,milyonlarca yıllık bir sürecin sonunda, 14 kilometre uzunluğunda ve yüksekliği yer yer 110 metreye ulaşan kanyon görünümlü bu vadiyi meydana getirmiştir.Ağaçaltı ve Yılanlı kilise gezilerimiz ve vadideki yürüşüyümüz sonrasında bölgeden ayrılıyoruz. Derinkuyu’ya  doğru yapacağımız yolculukta  nar krater gölünü görüyor ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Derinkuyu  yer altı şehri  gezimiz sırasında ,kiler,mutfak,sığınak,tüneller,mezarlar,su kuyusu,havalandırma bacası gibi katları geziyor olacağız. Derinkuyu gezimiz sonrası Peri bacalarına ismini veren Güvercinlik vadisine ulaşıyoruz. Güvercinlik vadisinde yer alan restaurant da açık büfe öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra). Öğle Yemeği sonrasında Ürgüp Üç Güzeller Peri Bacalarında Fotoğraf Molası… Ürgüp İçinde Panoramik Şehir Turu Yapıp Eski Kaya Mimari İşçilik Örneklerinin Bütünleştiği Kayadan Oyma Rum Evlerini görüyoruz. Sonrasında Turasan Şarap Mahzenlerini geziyor  ve ikram edilen şarapların tadına bakıyoruz. Şarap alış verişi sonrası otelimize hareket ediyoruz.Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde. (Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Türk gecesine katılabilirler).

3.Gün :  DEVELİ – AVANOS – UÇHİSAR -HACI BEKTAŞ-İ VELİ – İSTANBUL
Otelde  alacağımız sabah kahvaltısın ardından çıkış işlemlerimizi yapıp otelimizden ayrılıyoruz.Dileyen Misafirlerimiz ekstra Balon Turuna katılabilirler. Yol güzergahımızda Develi vadide vereceğimiz fotoğraf molasını takiben Kızılırmak deltasındaki toprağın Avanoslu ustaların hünerleriyle bütünleştiği çanak&çömlek atölyelerini ziyaret ediyoruz. Avanos içinde yapacağımız panoramik turumuzu sonrasında  Onyx  yapım ve işleme atölyelerine uğruyoruz.Atölye gezilerimize ve alışveriş için verilen serbest zamanı takiben Paşabağa hareket ediyoruz. Paşa bağda verilen serbest zaman sonrasında bölgenin en yüksek noktası olan Uçhisar kalesine çıkıyoruz. Uçhisar kalesi gezimiz  sonrası ekstra alınacak  öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saat de Horasan’da dünyaya gelen,13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) ve son olarak Çilehane’yi gezip İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.Kırıkkale, Ankara, İstanbul yol güzergahı üzerinden İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.  

Fiyata Dahil Olan Hizmetler                                    :

*Otobüs ile Ulaşım

*Seçilen otel tipine göre 3* &  4-5* otel de  iki kişilik odalar da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama (sabah ve akşam yemeği).

*Rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler                                         :

*Tüm Müze,ören yeri  gibi giriş ücretleri isteğe bağlı olup katılımcılar tarafından ödenir

*llk gün yolda alınan kahvaltı ve Öğlen yemekleri.

*Otelde eksra harcamalar katılımcılara aittir.

*Ekstra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar,Türk Gecesi,Balon turu gibi ekstra turlar.

*Müze Kartı süresi dolmamış olanlar bu turda kullanabilirler.Müze kartı olmayan misafirlerin çıkarttırmaları tavsiye edilir.

  1. Ekstra Tur :

*Türk Gecesi ( Haydari , Rus Salatası , Mercimek Köftesi , Şakşuka , Beyaz Peynir , Turşu , Pembe Sultan , Sigara Böreği Barbunya Pilaki , Kuruyemiş , Patlamış Mısır , Pilaki , Sınırsız Yerli Alkollü ve Alkolsüz İçecek ) (55-60 TL Fiyat ve Dönemsel olarak değişiklik gösterebilir)

  1. Ekstra Tur :

*Balon Turu Tura katılmak isteyen misafirlerimizi ile sabahın erken saatlerinde otelimizin lobisinden alıp balon turunun düzenleneceği kalkış alanına götüreceğiz. Balona binmeden önce siz değerli misafirlerimiz için hazırlanmış olan kahvaltı sizleri bekliyor olacak. Kahvaltıdan sonra balonların şişirilip ve uçuşa hazır hale getirildikten sonra uçuş emniyetiyle ilgili eğitimli pilotlar tarafından kısa bir bilgi alırsınız ve sonrasında balon sepetlerine binerek gökyüzüne doğru yolculuğunuz başlar.Balonlar yaklaşık 1000 ile 5000 feet yüksekliğe çıkabilir. 1 saat süren uçuşunuz boyunca günün doğuşuna ve yer yüzüne yayılışına, vadii içlerine girerek olağanüstü peri bacalarını, kayalardan oluşan değişik hayvan figürlerini ve vadii manzarasını kuş bakışı olarak seyre dalacağınız bir balon turu serüvenine tanıklık edeceksiniz.Balon turu uçuşunuz sona erdikten sonra sizin için hazırlanmış olan kutlama bölümüne geçiş yapıyor olacaksınız.Bu kutlamada sizin için şampanya patlatılıp ve deneyimli pilotlarımız tarafından isminize özel olarak imzalı hatıra uçuş sertifikaları verilmektedir.Tüm bu Kapadokya balon turu organizasyonunun bitimi ile birlikte tekrar konakladığınız otele transferinizi gerçekleştiririz ve sizleri bu eşsiz ve tarifsiz ömür boyu asla unutamayacağınız anılarınız ile baş başa bırakırız.(250-275 TL  Dönemsel olarak değişiklik gösterebilir fikir amaçlı yaklaşık değerdir.)

Not : Balon Turunu bölgede  rehberinizen satın alabilirsiniz.

KAPADOKYA HAKKINDA

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerdir. Coğrafik olaylar Peribacaları’nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da, bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek binlerce yıllık yaşlı medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır.Roma İmparatoru Augustus zamanında Antik Dönem yazarlarından Strabon 17 kitaplık ‘Geographika’ adlı kitabında (Anadolu XII,XIII,XIV) Kapadokya Bölgesi’nin sınırlarını güneyde Toros Dağları, batıda Aksaray, doğuda Malatya ve kuzeyde Doğu Karadeniz kıyılarına kadar uzanan geniş bir bölge olarak belirtir.Bu günkü Kapadokya Bölgesi Nevşehir,Aksaray, Niğde, Kayseri ve Kırşehir illerinin kapladığı alandır. Daha dar bir alan olan kayalık Kapadokya Bölgesi ise Uçhisar, Ürgüp, Avanos, Göreme, Derinkuyu, Kaymaklı, Ihlara ve çevresinden ibarettir.

TUR HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER ;

Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -15-  gün öncesinden  acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür (inceleme sonucunda onay verip,vermeme yetkisi acentaya aittir.) aksi takdirde ödemiş oldukları ücretin iadesini talep edemezler.Bayram ve Resmi tatil dönemi,yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi turlarda 28 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal  ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip kullanılmış sayılacaktır.

.Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programında değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

.Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acenta sorumluluğu yoktur.

.Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

.Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

.Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız sorumlu değildir

.Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar veya turu iptal eder.Böyle bir durumda REKOR TURİZM misafirlerine 3(üç) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

.Acente  Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile  tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında,konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs)  ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

.Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 0-5 yaş çocuk için araçta koltuk istendiği takdirde ücrete tabidir.

.3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

.REKOR TURİZM, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

.Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

.Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turun yapılamamasından REKOR TURİZM sorumlu tutulamaz

.Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

.Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.

*Tur İle İlgili Aklınızdaki Herşeyi tarafımıza sorabilirsiniz.

 

HAKAN ŞENGÜL

Tur Operasyon Sorumlusu

hakan@rekorturizm.com

info@rekorturizm.com

GSM : 0539 864 91 12

Vize Işlemleri