Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu 12 Günde 22 İl 16-27 MAYIS 2018 2400 TL

 • Gidilecek Ülke :
 • Konaklanacak gün : 12 Gün
 • Başlangıç Tarihi : 16/05/2018
 • Bitiş Tarihi : 27/05/2018
 • Ücret : 2,400 TL (TÜM MASRAFLAR DAHİL)

12 GÜNDE 21 İL Gezme Fırsatı

                                                                   BÜYÜK KARADENİZ TURU

             İSTANBUL–KOCAELİ–ZONGULDAK-AMASRA-KASTAMONU-SİNOP-SAMSUN-ORDU-GİRESUN-TRABZON-RİZE-BATUM-ARTVİN-ARDAHAN-KARS-ERZURUM-ERZİNCAN-SİVAS-ÇORUM-TOKAT-AMASYA-KARABÜK-İSTANBUL

16 MAYIS – 27 MAYIS 2018 12 GÜNDE 22 İL


11 GECE – 12 GÜN

1.GÜN 16 Mayıs Ç.Şamba 2018 : İSTANBUL – KOCAELİ – ZONGULDAK

 16 Mayıs Ç.Şamba Sabah saat 06:00’da Taksim Meydanı’nda buluşma. Tüm misafirlerimizin yerlerini almasının ardından ilk durağımız olan Kocaeli’ye hareket.Yaklaşık 2 saat 30 dakika süren yolculuğumuz sonrasında Bizanslılar tarafından yapıldığı düşünülen Seyrek Kalesine ulaşıyoruz.Seyrek Kalesi,Eski çağlardan beri bir iskele vazifesi görmektedir. Ayrıca üzerinde II. Dünya Savaşı’nda kullanılmış olabileceği düşünülen siperler bulunmaktadır.Seyrek Kalesi’nde verilen serbest zamanı stresten uzak bir dinlenti olarak değerlendirebilirsiniz.Ya da sizin için hazırladığımız sandviçleri yiyebilirsiniz.Serbest zaman sonrası büyüleyici Karadeniz manzarası eşliğinde Karasu,Akçakoca,Alaplı üzerinden Ereğli’ye ulaşıyoruz. Ereğli,Anadolu uygarlıklarının, binlerce yıla yayılan bir kesişme noktasıdır. O kadar ki, Yunan mitolojisinin en çarpıcı olaylarının yaşandığı kentler arasında Ereğli’de vardır.Yol üzerinde bulunan ve ilgi çekici Cehennemağzı Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. Homeros, ünlü eseri İlyada’da, Ereğli’yi de içine alan Zonguldak kıyılarının ünlü Troya (Truva) savaşlarına (M.Ö. 1200) katılan gönüllü Anadolu askerlerine de yurt olduğunu anlatır. Yunan mitolojisinin en çarpıcı öykülerinden olan Herkül’ün (Herakles) Cehennemin kapısını bekleyen üç başlı canavar köpek Kerberos’u yakalaması öyküsü de Ereğli’de geçmektedir. Yunan mitolojisine göre, Cehennemağzı Ereğli’dedir. Bu mitolojik açıklamadan binlerce yıl sonra, 1829’da yanan taşların ya da maden kömürünün Ereğli’de bulunması cehennem çağrışımı açısından ilginçtir.Ziyaretimiz sonrası yerel bir restorandan akşam yemeğimizi alıyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve konaklayacağımız otele hareket.Varışımızın ardından odaların alınması ve serbest zaman.Konaklama otelimizde.

2.GÜN 17 Mayıs 2018: ZONGULDAK – AMASRA

Sabah otelimizden alacağımız kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte yola çıkıyoruz.İlk durağımız adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers prensesinden alan ve Fatih Sultan Mehmet’in ‘’ Lala Lala Çeşm-i Cihan(Dünya’nın Gözü)bu mu ola?’’ dediği ve hayranlığını ifade ettiği Uyuyan Prenses lakaplı Amasra’ yı tepeden görebileceğimiz Bakacak Tepesi’nde fotoğraf molası veriyoruz.Bu mevkiiden coğrafik yapısı nedeniyle Amasra’yı kuş bakışı bir bütün olarak izleme imkanı vardır. Molamızın ardından Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere köprüsüne geçiyoruz. Bir müze kent olan Amasra’nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra’nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısına geliyoruz.Ardından öğlen yemeğimizi yerel bir restorandan alıyoruz.Sonrasında serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte konaklayacağımız otele hareket.Odaların alınması sonrasında serbest zaman.Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.      

3.GÜN 18 Mayıs 2018 : AMASRA – KASTAMONU – SİNOP 

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte hareket.Cide ve İnebolu üzerinden Çatalzeytin’e ulaşıyoruz.Ginolu Kalesi ziyareti sonrası Harika manzarası olan Çatalzeytin ilçesinde size sakin ve huzur dolu bir ortam sunabilmek adına serbest zaman.Serbest zamanınızı yerel bir restorandan öğlen yemeğinizi alarak doldurabilirsiniz.Çatalzeytin, yöredeki diğer yerleşimler gibi yeşil ve mavinin birleştiği bir konumdadır. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Sinop’a hareket.Yaklaşık olarak 2 saat süren yolculuk sonrası Sinop’a varış.Varışımızın ardından yerel bir restorandan yemeğimizi alıyoruz.Sonrasında Panoramik Sinop gezimize devam , İlk Durağımız Sinop Kalesi.Sinop kentinin bulunduğu yarımada üzerinde kurulu kaledir.Kale, MÖ 7. yüzyılda da kenti korumak amacıyla kuruldu.Roma, Bizans ve Anadolu Selçukluları döneminde birkaç kez onarıldı.Günümüzde hâlâ özelliğini koruyan kalenin duvarları 2.050 metre uzunluğu, 25 metre yüksekliği, 3 metre genişliğindedir. İki ana giriş kapısı vardır. Kale duvarı şehri çevrelemektedir. Bu kale şehrin tarihi eserleri arasında öne gelenler arasındadır.Sinop kalesi ziyaretimiz sonrası,Sinop Tarihi Cezaevi’ne hareket ediyoruz.O bölgenin havasını da soluduktan sonra serbest zaman. Rehberimizle buluşma sonrası otele hareket . Odaların alınması ve serbest zaman . Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN 19 Mayıs 2018: SİNOP – SAMSUN – ORDU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte hareket.Gerze ve Yalaçam üzerinden Samsun’a ulaşıyoruz. Samsun’daki ilk durağımız Milli mücadelemizin en önemli seyahati olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşını 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapuru oluyor.Bandırma vapuru ve ilk adım anıtını gördükten sonra Doğupark içerisinden hareketle Samsun merkezde bulunan ve Eski Tütün İskelesinin bulunduğu yerde Atatürk henüz hayattayken yapılmış ve yapıldığı dönemde kendi sınıfında denge bakımından 2.sırada olan Samsun’un sembolü Onur Anıtını görüyor ve grup fotoğrafı çektiriyoruz.Ardından yerel bir restorandan öğlen yemeğimizi alıyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma.Ardından harika Karadeniz manzarası ile birlikte yolumuza devam ediyoruz. Çarşamba ve Terme üzerinden Ünye’ye geçiyoruz.Ünye Kalesi ziyaretimiz sonrasında serbest zaman.Ardından otelimize hareket,odaların alınması ve serbest zaman.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN 20 Mayıs 2018 : ORDU – GİRESUN – TRABZON

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte hareket.Fatsa üzerinden dolaşarak Boztepe’ye çıkıyoruz.Ordu ayaklarımızın altında.Bu harika manzara sonrası serbest zaman.Dilediğiniz gibi vakit geçirdikten sonra yola devam ediyoruz.Şimdiki durağımız Bulancak üzerinden Giresun’a ulaşıyoruz.Ardından yemek molası için Yerel bir restorandan yemeğimizi alıyoruz.Sonrasında serbest zaman,dileyen misafirlerimiz Giresun Kalesi’ni ziyaret edebilirler.Rehberimizle buluşma sonrası Trabzon’a devam ediyoruz.Varışımızın ardından otele transfer.Odaların alınması sonrası serbest zaman.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN 21 Mayıs 2018 : TRABZON – RİZE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte hareket. Maçka üzerinden, alabalık çiftlikleri, dereleri, ormanları ile bizi bekleyen manzaralı yoldan,  Karadağ’daki Sümela Manastırı’na geçiyoruz. Halk arasında Meryem Ana adı ile de anılan Altındere vadisinden yaklaşık 300 mt. denizden yaklaşık 1150 mt. yüksekteki muhteşem yapı ve manzaraya sahip, görenlerin yapılması imkansız olarak nitelendirdiği manastırda, tarihi dolu dolu yaşarken, farklı mimari yapıyı ve Gürcü resim sanatının etkilerini de görerek turumuza devam ediyoruz. (Sümela Manastırı’na,süregelen restorasyon çalışmaları sebebiyle girilememesi durumunda panoramik tur yapılacaktır.)Öğlen yemeğimizi yerel bir restorandan aldıktan sonra  Sürmene’ye geçiyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Kastel Konağı veya asıl adıyla Memiş Ağa Konağı bir “Kale Ev” görüntüsü ile şaşırtıyor.Sürmene’nin meşhur bıçaklarını tanıyacağımız merkezde verilen serbest zamanın devamında Rize’ye geçiyoruz.Rize’ye varışımızın ardından otele transfer ve odaların alınması sonrası serbest zaman.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN 22 Mayıs 2018 : RİZE – BATUM – ARTVİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte hareket.Ufak bir Rize gezintisi sonrası , ülkemizi Gürcistan’a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehri’nin Karadeniz’e dökülen yerine konumlandırılmış Batum’a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio kalesini panoramik görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa Meydanı’nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından(Öğlen Yemeklerinizi ekstra olarak yiyebilirsiniz.) Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro binasını,Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp alışveriş için serbest zaman veriyoruz Serbest zamanın ardından konaklama için Artvin’e hareket.Akşam yemeği ve Geceleme butik otelimizde.           

8.GÜN 23 Mayıs  2018 : ARTVİN – ARDAHAN – KARS

Sabah erken saatlerinde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte hareket.Artvin ve Ardahan’ı panoramik olarak gördükten sonra Kars’a ulaşıyoruz.Öğlen yemeğimizi yerel bir restorandan aldıktan sonra  Kars Kalesi (Panoramik) ve Kümbet Camisi(12 havireler kilisesi), Eski bir Rus Kilisesi olan Fethiye Camii gezilerimiz sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Harabeleri’ne geçiyoruz.Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk camii olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Yapılan anlatımlar ardından, otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz.Otele varış ve odaların alınması sonrası serbest zaman.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9.GÜN 24 Mayıs 2018 : KARS – ERZURUM

Sabah erken saatlerinde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Erzurum’a hareket.İlk durağımız Tortum Gölü.Bu doğa harikası keyfini rahat çıkartmanız için size serbest zaman veriyoruz.Ardından Tortum Gölü Kenarında Yarım Ada’da Öğle Yemeği (Tavuk Izgara veya Alabalık, Tatlı, Salata + İçecek) alıyoruz.Yemek sonrası Erzurum panoramik şehir turu ve serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte konaklayacağımız otele hareket.Odaların alınması sonrası serbest zaman.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

10.GÜN 25 Mayıs 2018 : ERZURUM – ERZİNCAN – SİVAS

Sabah erken saatlerinde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Erzincan’a hareket.Varış ve sonrasında panoramik şehir turu.Panoramik şehir turumuzda Abrenk kilisesi,Girlevik Şelalesi,Mama Hatun Kervansarayı ve Mama Hatun Türbesi görülecek yerler arasındadır.Sonrasında Öğlen yemeğimizi yerel bir restorandan alıyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saatte Sivas’a hareket.Sivas’a varışın ardından konaklayacağımız otele geçiyoruz. Odaların alınması sonrası serbest zaman.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

11.GÜN 26 Mayıs 2018 : SİVAS – TOKAT – AMASYA – ÇORUM

Sabah erken saatlerinde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Sivas’ı keşif için yola çıkıyoruz.Sivas, Anadolu’nun en eski yerleşim bölgelerinden birtanesidir.Tarihi M.Ö 8000 yıllarına kadar uzanmaktadır.Sivas’ta panoramik turumuzda Gökmedrese,Çifte Minareli Medrese,Ulu Camii,Buruciye Medresesi görülecek yerler arasındadır.Panoramik şehir turumuz sonrasında öğlen yemeğimizi yerel bir restorandan alıyoruz.Sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte Tokat’a hareket.Yaklaşık 1.30 – 2 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında Tokat’a varış.Tokat Panoramik şehir turumuzda Tokat ve Niksar Kalesi görülecek yerler arasındadır.Sonrasında serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte Amasya’ya hareket.Amasya varışımız sonrası şehri yakından tanımak için ufak bir keşif yapıyoruz.Serbest zaman ve akşam saatlerinde Çorum’da bulunan otelimize hareket.Otele varış sonrası odaların alınması ve serbest zaman.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

12.GÜN 27 Mayıs 2018 : ÇORUM – ÇANKIRI – KARABÜK – İSTANBUL

Sabah erken saatlerinde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Karabük’e hareket.Çankırı üzerinden Safranbolu’ya ulaşıyoruz.Tokatlı kanyonu gezimiz sonrasında öğlen yemeğini yerel bir restorandan alacağız.Verilen serbest zaman sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte İstanbul’a dönüş yoluna giriyoruz.Bolu ve Düzce üzerinden İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

                                                            Fiyatlar

Oteller İki Kişilik Oda

Kişi başı

3* ve 4* oteller     2.000 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler                        :

 • 3 ve 4 yıldızlı otel ve pansiyonlarda toplam 11 gece Kahvaltı ve Akşam yemeği dahil konaklama
 • Tüm alan ve şehirlerarası transferler
 • Programda belirtilen öğlen yemekleri
 • Programda belirtilen Şehir turları
 • Rekor Turizm Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler                 :

 • Kişisel harcamalar
 • Otel ekstraları (telefon, minibar vb.)
 • Ekstra yemekler
 • Ekstra Turlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası
Vize Işlemleri